Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.05.14 - V Niedziela Wielkanocna


1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 18.30 /także w niedziele/, po nim Msza św. W Bursie Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00 /w niedziele nabożeństwo majowe o godz. 18.00/.

2. Dziś i przez kolejne niedziele na mieleckim rynku wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii będą przeprowadzały akcję ewangelizacyjną. Początek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania katechezy i do wspólnej modlitwy.

3. Legion Maryi zaprasza w każdą niedzielę o godz. 20.00 na majówkę przy kapliczkach na terenie parafii. Szczegóły w gablocie.

4. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu;
Nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe i Eucharystia w intencjach nowennowych o godzinie 18.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

we wtorek

Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe i Eucharystia o godz. 18.30.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Papczyńskiego.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

5. Bardzo prosimy naszych parafian o włączenie się w akcję misyjną „makulatura na misyjne studnie i kolorowy złom na misyjny dzwon”. We wtorek maja makulaturę i złom metali kolorowych będzie można złożyć w KOK-u do godz. 16.00.

6. W czwartek zapraszamy klasy II Gimnazjum na spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe, Eucharystia i spotkanie.

7. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Prace przy zewnętrznej elewacji są już bardzo zaawansowane. W tym tygodniu firma alpinistyczna podejmie prace renowacyjne i malarskie na wieżach kościoła i krzyżu. Jutro rozpoczniemy prace w Bursie. /malowanie wnętrza, złocenie ornamentów ołtarza/. Chcemy na parafialny odpust zakończyć zaplanowane prace. Prosimy rodziny naszej parafii o ofiarność.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Erykowi z okazji imienin, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. Jutro o godz. 11.00 organizatorzy ogólnopolskiej akcji „warto być zdrowym” zapraszają spotkanie dotyczące leczenia stawów kręgosłupa, nadciśnienia i innych chorób. Zaproszenia na stoiku pod chórem.

10. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty Domu Kultury w dniu 18 maja /czwartek/
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. Św. Jadwigi zaprasza na Dzień Otwarty 19 maja /piątek/ w godz. 10.00 – 12.00.
Stowarzyszenie Diabetyków w Mielcu zaprasza na szkolenie nt. chorób zwyrodnieniowych w cukrzycy w piątek o godz. 16.00 przy ul. Skłodowskiej 4.
Starostwo Powiatowe wraz z Zespołem Szkół Technicznych organizuje spotkanie informacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjów chcących kształcić się w zawodzie technik mechanik lotniczy i mechanik – monter maszyn. Odbędzie się ono w auli ZST 18 maja o godz. 16.00.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisława Bauer z ul. Kocjana, Wiesław Saja z ul. Reja, Anna Sasor ze Złotnik i Jan Eckert z ul. Drzewieckiego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu...