Witamy na stronie internetowej

parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu

tel.: +17 58-52-177 lub +17 58-27-013

Dziewczęca Służba Maryjna

Matko Boża, nasza Matko, Prowadź nas w każdy dzień i pomóż nam dzielić się Bożą radością z innymi.

Spotkania:

• Gr. I - dziewczęta z trzecich klas z Szkoły Podstawowej Nr 9 - we wtorki o 12.35 w szkole
  • Gr. II - dziewczęta z IV - V klas Szkoły Podstawowej Nr 9 - we wtorki o 16.00 w szkole
  • Gr. III - dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 6 - w czwartki o 16.30 w KOK-u

dsm

Dziewczęca Służba Maryjna (DSM) istnieje w naszej Parafii już od ponad 10 lat. W tym roku spotykamy się w trzech grupach. Na naszych spotkaniach poznajemy Maryję i próbujemy się uczyć od Niej, jak żyć.

Mamy czas na modlitwę, rozmowę, zabawę i radość. Czynnie angażujemy się w przygotowanie niedzielnej Mszy św. dla dzieci. W miesiącach Maryjnych - październiku i maju uczestniczymy w nabożeństwach Maryjnych. Stoimy blisko ołtarza w swoich niebieskich pelerynkach. Często modlimy się:

"O Pani moja, o Matko moja cała się Tobie oddaję.
Ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie.
Gdy przeto Twoją jestem, o dobra Matko,
broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej. Amen"

Dziewczęca Służba Maryjna serdecznie zaprasza do swojego grona nowe chętne dziewczęta.

Prowadzący grupy:

s. Elżbieta Figurniak - Gr I i II