Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.08.13 - XIX Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej „Dabar”.

we wtorek

Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w kościele tak jak w niedzielę o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00, w Bursie o godz. 8.00 i 10.00. Podczas Eucharystii o godzinie 10.30, poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców żniwnych.

w środę

O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne św. Jacka.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

2. Dziś Dzień Fatimski w naszej parafii. Po wieczornej Mszy świętej /bez kazania/ o godz. 19.30 pójdziemy z procesją ulicami parafii odmawiając różaniec. O godz. 21.00 na placu kościelnym przeżyjemy Apel Jasnogórski.  Parafian prosimy o zgromadzenie się o godz. 19.30 na placu kościelnym, lub ok. godz. 21.00 na Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian także dzieci i młodzież. Na procesję zabierzmy świece.

3. W czwartek z Tarnowa wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów z naszej parafii polecamy w naszych modlitwach i prosimy o modlitwę za nas. W dniach pielgrzymki zapraszamy naszych parafian do udziału w wieczornych Mszach Świętych. W modlitwie i rozważaniach będziemy łączyć się z pielgrzymami. Transmisja Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki w radiu RDN Małopolska o godz. 6.30. Nasze diecezjalne radio codziennie będzie przekazywać informacje z pielgrzymkowej trasy.
Spotkanie uczestników pielgrzymki dziś po Eucharystii o godz. 17.00. /w dolnym kościele/
Organizujemy autokary na wejście pielgrzymki do Częstochowy 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

4. W przyszłą niedzielę zbierzemy składkę na Uniwersytet Papieski JPII.

5. Dziękujemy za ofiary na wypłacenie elewacji kościoła od rodzin, które przekazujecie w kancelarii parafialnej, na tacę i na nasze konto bankowe.

6. Dopełnieniem refleksji o przesłaniu z Fatimy niech będzie udział w projekcjach filmu pt. „Fatima. Ostatnia Tajemnica”, który będzie wyświetlany w Kinie „Galaktyka” 19 i 21 sierpnia. Zachęcamy do oglądnięcia tego filmu.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

8. Trwa rekrutacja do Medycznej Szkoły Policealnej. Szczegóły na stronie internetowej www.medyk.mielec.in

9. W miesiącu Honorowego Krwiodawstwa zachęcamy do oddawania krwi. Krew można oddawać w Centrum Krwiodawstwa w Mielcu ul. Żeromskiego 17.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Majewski z ul. Dąbrowskiego, Zofia Koperwas z ul. Pisarka i Kazimiera Kalina z Alei Ducha Świętego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu…