2017.10.08 - XXVII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30; w Bursie w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do MBNP i Msza św.

w piątek

Dzień Fatimski w naszej parafii. W czasie Nabożeństwa Fatimskiego poświęcimy nową figurę MB Fatimskiej, którą ufundowały dwie rodziny uczestniczące w parafialnej pielgrzymce do Fatimy. Poprowadzi je ks. Andrzej Romanowski, były wikar.iusz. Księdzu Andrzejowi wyrazimy wtedy wdzięczność za kilkuletnią posługę w naszej parafii. Niesienie figury i przygotowanie rozważań powierzamy scholi męskiej

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00;
Spotkanie Grupy Św. Ojca Pio. O godz. 17.30 różaniec, Msza św. i modlitwy do Św. Ojca Pio.

3. Za tydzień w naszej parafii  przeżyjemy Niedzielę Misyjną. Z tej okazji kazania wygłosi o. Piotr Waśko, werbista misjonarz z Papui Nowej Gwinei.  Nasze Siostry Służebnice Ducha Świętego ubogacą liturgię mszy świętych, modląc się o nowe powołania misyjne oraz będą rozprowadzać kalendarze, różańce oraz pamiątki misyjne. Składka przeznaczona na misje.

4. Spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii jutro po Mszy św. wieczornej.

5. Ksiądz Biskup na przyszłą niedzielę wyznaczył wybory do Rad Duszpasterskich. Parafianie zgłosili 28 kandydatów. Lista na stronie internetowej i w gablotach. W przyszłą niedzielę będzie można wrzucić do urny kartki z nazwiskiem wybranego kandydata.

6. W związku kończącym się rokiem Jubileuszu 100 lecia objawień w Fatimie w naszej parafii przeżyjemy „DOBĘ RÓŻAŃCOWĄ”. Po ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim w piątek 13 października rozpoczniemy w kościele odmawianie różańca przez całą dobę aż do soboty wieczór. Co półtorej godziny inna grupa wiernych podejmie odmawianie 4 części różańca. W kancelarii jest grafik na poszczególne godziny. Jest jeszcze kilka wolnych terminów.

7. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum. Kandydaci złożą deklaracje gotowości przyjęcia sakramentu bierzmowania. Deklaracje zostaną rozdane na katechezie, a osoby uczące się w szkołach poza parafią, prosimy o odbiór deklaracji w kancelarii parafialnej. Młodzież klas VI i II Gimnazjum zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

8. Dziś możemy złożyć ofiary do puszek na Fundacje „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, niech będzie dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci, lekcją rodzinnej historii i miłości bliźniego, która dotyka prawdy o świętych obcowaniu. Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 17.30, a w niedziele o godzinie 18.00. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godzinie: 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00. W Bursie – przed Eucharystią o godzinie 8.00 i 10.00. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.

10. W naszej parafii organizujemy wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie roku odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii. Informacje i zapisy u ks. Tomasza.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Edward Machnik z ul. Sienkiewicza i Zygmunt Benedyk z ul. Wiejskiej. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.