2018.01.07 - Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dziś myślimy także o naszym chrzcie, który był początkiem i fundamentem naszej komunii z Panem Bogiem i z Kościołem. Po Mszy świętej możemy podejść do chrzcielnicy i wodą chrzcielną uczynić znak krzyża.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza św. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego w nowym roku, zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę przypada Światowy dzień Migranta i Uchodźcy.

4. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

5. W sobotę 13 stycznia w Kościele MBNP o godz. 15.00 odbędzie się doroczny koncert mieleckich zespołów "Mieleckie Kolędowanie". Serdecznie zapraszamy.

6. Solenizantom u Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy Dobrego Nowego Roku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

7. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. ... Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.