Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.01.14 - II Niedziela Zwykła

 1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego w nowym roku, zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

w środę

Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim;
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w czwartek

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

2. W czwartek w naszym kościele o godz. 19.30 odbędzie się koncert kolęd z cyklu "Kolędujmy z gwiazdami". Gwiazdą będzie Robert Janowski, popularny wokalista, kompozytor; prowadzący program "Jaka to melodia". Serdecznie zapraszamy naszych parafian. Ze względu na spodziewaną dużą liczbę widzów, prosimy o wcześniejsze przyjście. Ze względu na przygotowania do koncertu Msza św. wieczorna w czwartek będzie w kościele dolnym.

3. W sobotę przypada 10 rocznica śmierci ks. Władysława Marcinowskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. W czasie Mszy Świętej wieczornej będziemy polecać jego dusze Bożemu miłosierdziu. Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziękujemy za składane przez Was ofiary. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

5. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij.

6. 29 i 30 stycznia w Przychodni „Medyk” przy ul. Tańskiego będą prowadzone badania USG drożności żył i tętnic, echo serca, USG nerek, stawów, piersi, tarczycy, płuc. Szczegóły w gablocie.

7. Solenizantom tego tygodnia, także naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Filipecki i Bronisława Rudek z ul. Konfederackiej, Marian Pszczoła z ul. Sienkiewicza, Jan Bajor z Al. Ducha Świętego. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…