Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.02.11 - VI Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania postanowień trzeźwościowych. Księga Trzeźwości znajduje się w kancelarii parafialnej.

2. Dziś, jutro i pojutrze przeżywać będziemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.

Dzisiaj zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20.00 - 22.00.

W poniedziałek całodzienna adoracja prowadzona według stałego grafiku.

We wtorek adoracja będzie od godz. 15.00 - 22.00 według następującego porządku:

Od 15.00 - wierni Złotnik, Alei Ducha Świętego
Od 16.00 -  wierni ul. Kilińskiego, ulic do niej przyległych
Od 17.00 - wierni ul. Konfederackiej, ulic do niej przyległych oraz ul. Tańskiego i ul. Kocjana
18.00 - Eucharystia z kazaniem
Od 19.00 - wierni ul. Warszawskiej, Sękowskiego, Ogrodowej, Reja, Wybickiego, Drzewieckiego
Od 20.00 - wierni ul. Sienkiewicza i ulic z Niskiego Borku
Od 21.00 -  wierni ul. Pisarka i ul. Bajana

Zelatorów Róż Różańcowych z poszczególnych rejonów i grupy apostolskie prosimy o poprowadzenie modlitw przez pierwsze pół godziny adoracji. Drugą połowę adoracji przeżywajmy w milczeniu. Pomoce do modlitwy są w zakrystii. Zachęcamy parafian do licznego udziału w modlitwie adoracyjnej.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 15.30, 17.00 i 19.00. W Bursie - o godz. 7.00 i 18.00.
Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa - w piątki; o godz. 9.00 rano; dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz.17.30; dla młodzieży o godz. 19.30 /w kościele dolnym/. Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 i o  godz. 15.00.

5. Msza św. i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie będzie za tydzień w piątek 24 lutego.

6. Od przyszłej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy św. dla dzieci w kościele dolnym.

7. Parafia św. Mateusza w Mielcu  organizuje Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się w sobotę 17 lutego, Mszą św. o godz. 16.00 w Bazylice. Spotkania będą w soboty o godz. 16.00 i w środy o godz. 19.00. Kurs zakończy się 24 marca.

9. Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy naszej parafii zachęca do podzielenia się największym darem, ratującym życie czyli swoja krwią. Spotkania członków klubu w budynku KOK-U w pierwszy i trzeci czwartek miesiąca. Informacje w Gablocie.

10. W Kinie "Galaktyka" 13 lutego o godz. 20.00 odbędzie się projekcja filmu pt. "Ignacy Loyola". Jest to film biograficzny o jednej z największych postaci w historii Kościoła.

11. Bardzo prosimy, aby nie przechodzić wydeptaną ścieżką przez trawnik na placu kościelnym. W ubiegłym roku po zimie musieliśmy usunąć zasoloną ziemię i posiać nowa trawę.

12. Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Duda z ul. Drzewieckiego i Józef Zachwiej z Alei Ducha Świętego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.