Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.03.11 - IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą niedzielę nazywamy "Raduj się Jerozolimo". W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, abyśmy wszyscy wytrwali w wysiłku przemiany serc. Pomogą nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach:

Droga Krzyżowa - w piątki: o godz. 9.00, o godz. 16.30 /dla dzieci/, o godz.17.30 /dla dorosłych/, o godz. 19.30 /dla młodzieży/.

Gorzkie Żale - w niedziele o godz. 15.00. Jeszcze dziś w czasie Gorzkich Żali zbierzemy ofiary na urządzenie Grobu Pańskiego.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Liturgicznej Służbie Ołtarza.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Od jutra będą trwały wielkopostne rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie udziału dzieci w rekolekcjach. Szczegółowy program podany został na katechezie.

4. W najbliższy Piątek w Bursie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Poprowadzą ją członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej.

5. W sobotę o godz. 17.00 w Bursie odbędzie się Wiekopostne Spotkanie dla nauczycieli i wychowawców z Mielca i okolic. Spotkanie to poprowadzi kapucyn O. Józef Mizera. Serdecznie zapraszamy.

6. Także w sobotę o godz. 19.00 w dolnym kościele będziemy gościć Brata Macieja z Taize z Francji. Na spotkanie z nim zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych.

7. W sobotę w naszej parafii rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje. Jak najlepiej skorzystajmy ze wszystkich rekolekcyjnych propozycji. Ulotki z programem wyłożone na stoiku pod chórem.

8. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku pod chórem.

9. W ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w czwartek zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum na Mszę św. o godz. 18.00.  Po Mszy św. ważne spotkanie z kandydatami. Obecność wszystkich obowiązkowa!

10. Młodzież klas VI zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 16.30, natomiast młodzież klas II Gimnazjum na Drogę krzyżową o godz. 19.30. Po nabożeństwie krótkie spotkanie.

11. W przyszłą niedzielę dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej wraz z s. Marią będą rozprowadzały kartki świąteczne przez siebie robione. Z otrzymanej ofiary pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby DSM i potrzebujących w naszym mieście.

12. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

13. Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Tańskiego prowadzi nabór do klas IV i VII. Spotkanie rodziców i dzieci chętnych do tych klas w czwartek o godz. 17.00.

14. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania informuje, że z końcem marca rozpoczyna uzupełniające studia magisterskie na kierunku Ekonomiczno – Administracyjnym.

15. Kino Galaktyka zaprasza na film pt. "Moja Miłość". Jest to dramat oparty na zapiskach Rachel – uczennicy, która została zabita podczas strzelaniny w szkole. Film ten to pełne nadziei przypomnienie, ze w momencie kiedy oddajemy swe życie w ręce Boga, możemy wywołać zmianę, która zmieni świat.

16. Jutro o godz. 14.00 w Sali KOK-u odbędzie się spotkanie dotyczące leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy, żylaków. Ulotki do zabrania ze stolika pod chórem.

17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Piecuch ze Złotnik, Zofia Wanatowicz z ul. Kasztanowej, Maria Kamińska  i Roman Wilk z ul. Warszawskiej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu…