2018.04.15 - III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejszą Niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zgodnie z zapowiedzią dziś czytamy List do Rzymian. Zachęcamy do lektury tego listu w tym tygodniu w rodzinach. Baczmy na słowa św. Hieronima: „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

2. Dziś i przez cztery kolejne niedziele na mieleckim rynku wspólnoty Neokatechumenalne z naszej parafii będą przeprowadzały akcję ewangelizacyjną. Początek o godz. 15.30.
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania katechezy i do wspólnej modlitwy tych, którzy poszukują żywej relacji z Bogiem. Ulotki informacyjne na stoliku pod chórem.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w intencjach nowennowych o godzinie 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Kazimierz Mroczek. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.