Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.05.13 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


1. Dziś dzień Pierwszej Komunii Świętej.
Od jutra do soboty dzieci przeżywać będą Biały Tydzień. Msza św. dla dzieci I komunijnych i ich rodzin w Białym Tygodniu będzie o godz. 17.00.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św., różaniec fatimski i procesja z figurą wokół kościoła. Kto uczestniczył wcześniej we Mszy św. może przyjść choćby na sam różaniec i procesję. Niesienie figury powierzamy jak zwykle w maju strażakom ze Złotnik, a rozważania niech poprowadzą nauczyciele. Prosimy o przyniesienie na procesję lampionów.

3. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w modlitewne przeżywanie czasu przygotowania do uroczystości odpustowej.

Do przeżycia uroczystości odpustowej Zesłania Ducha Świętego i Święta Maryi Matki  Kościoła, przygotujemy się przez wigilijne czuwanie. O godz. 18.00 przeżyjemy nabożeństwo Drogi Światła. O godz. 19.00 - Eucharystia. Po Mszy świętej będzie katecheza wprowadzająca do modlitwy o Nowe Napełnienie Duchem Świętym, modlitwa uwielbienia i modlitwa wstawiennicza o odrodzenie w Duchu Świętym, uzdrowienie i uwolnienie. Czuwanie zakończymy adoracją do godz. 23.00. Zapraszamy do udziału w sobotnich wydarzeniach a zwłaszcza w Eucharystii o godz. 19.00.

Uroczystą sumę odpustową o godz. 10.30 celebrował będzie ks. Arcybiskup Nuncjusz Henryk Nowacki. Na sumę i procesję zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach. Ofiary złożone w dniu odpustu przeznaczymy na prace wykonywane w naszej parafii.

4. Tygodnik Katolicki "Niedziela" proponuje dziś promocyjne egzemplarze gazety. W najbliższych tygodniach rozpoczniemy rozprowadzanie tego tygodnika w parafii.

5. 23 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się Pielgrzymka mężczyzn - Oblężenie Jasnej Góry. Szczegóły na plakatach.

6. Zespół Szkół Ekonomicznych zaprasza na Dzień Otwarty w dniu 15 maja od godz. 10.30 - 14.30.

7. Centrum Kształcenia praktycznego zaprasza osoby powyżej 50 roku życia na kursy z podstaw fotografii i komputerowej obróbki zdjęć. Szczegóły na afiszu.

8. Prezydent Mielca zaprasza osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania i przydomowej oczyszczalni ścieków. Spotkanie 23 maja o godz. 17.00 i 25 maja o godz. 10.00 w budynku Domu Kultury.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Tarasiuk, Weronika Kaczor z Alei Ducha Świętego, Stanisław Kaczor z ul. Wiejskiej, Maria Chruściel z ul. Bajana, Zofia O′Neill zam. w USA. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu…