Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.06.10 - X Niedziela Zwykła

1. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które jest odprawiane wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie nabożeństwo po wieczornej eucharystii. W niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. W Bursie po Mszy św. porannej.

2.W liturgii tego tygodnia:

 w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
O godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Liturgicznej Służbie Ołtarza.

we wtorek

Wspomnienie bł. ks. Romana Sitki i Towarzyszy, męcz. W tym dniu w kaplicy w Bursie uroczyste Msze św. i modlitwy do bł. ks. Romana o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe w Bursie będzie po Mszy św. o godz. 18.00.

w środę

Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św., różaniec fatimski i procesja z figurą. Mszę św. odprawi ochrzczony w naszej parafii ks. Prymicjant Dawid Krawiec. Przygotowanie i niesienie figury, prowadzenie liturgii i rozważań powierzamy Grupie Apostolskiej Młodzieży.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

3. Jutro i we wtorek odbędzie się egzamin przed przyjęciem sakr. bierzmowania. Kandydatów zapraszamy według podanego porządku na katechezie. Obecność rodziców na egzaminie jest obowiązkowa.

4. W Piątek o godz. 19.30 w dolnym kościele ostatnia przed wakacjami Msza św. i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy.

5. Z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny, które przypada w przyszła niedzielę - zapraszamy wszystkich parafian na festyn parafialny "Rodzinnie u Ducha". Włączmy się w przeżywanie tego spotkania całymi rodzinami.

6. Dziękujemy za ofiary od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

8. W środę o godz. 13.00 na cmentarzu Komunalnym odbędą się uroczystości związane pochówkiem Dzieci Utraconych. 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Marian Kokoszka z ul. Różanej. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…