Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.07.08 - XIV Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
O godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy grupie Odnowy w Duchu Świętym.

w środę

Święto św. Benedykta Opata - patrona Europy;
O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w piątek

Wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników - patronów naszej diecezji;
Dzień Fatimski w naszej parafii. O godz. 19.00 uroczysta Msza św., różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Przyjdźmy wszyscy, całymi rodzinami. Prowadzenie rozważań, przygotowanie i niesienie figury powierzamy Legionowi Maryi.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00

2. Bardzo intensywnie trwają prace renowacyjne w górnym kościele. Po dokonaniu prób istnieje konieczność usunięcia starych powłok aż do tynku, co znacząco wydłuży pracę. Dziś można wejść do górnego kościoła i zobaczyć postęp prac.

3. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w kancelarii parafialnej do końca lipca.

4. Dziękujemy za ofiary od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

5. Są jeszcze wolne miejsca na zajęcia komputerowe dla dzieci w wieku od 5 do 8 klasy szkoły podstawowej pt. Młody Konstruktor. Zajęcia prowadzone będą w Katolickim Ośrodku Kultury. Program zamieszczony jest na stronie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zapisy u siostry w świetlicy.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

7. Informacje Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania o naborze na studia w gablocie.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Majerczak Helena z ul. Kocjana.
Informujemy, że zmarła mama naszego księdza Janusza Lelito. Pogrzeb odbędzie się w Krynicy w parafii Św. Antoniego we wtorek. Zapisy na autokar jutro w kancelarii parafialnej. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu... Dobry Jezu..