Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.08.05 - XVIII Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Święto Przemienienia Pańskiego.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

we wtorek

Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

w środę

Wspomnienie św. Dominika.
O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

w piątek

Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

w sobotę

Wspomnienie liturgiczne św. Klary.
Spotkanie grupy św. Ojca Pio. O godz. 18.30 różaniec, Msza św. i modlitwy do św. Ojca Pio.

2. Spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej grupy 18 św. Wojciecha będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w budynku KOK-u. Podczas spotkania będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę. Każdy zapisany otrzyma plecak ŚDM z pakietem pielgrzyma.

3. Bardzo intensywnie trwają prace w kościele. Obecnie wyrównywane są ściany przed malowaniem. Dziękujemy za ofiary od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Dziś dziękujemy kolejnym kilkunastu rodzinom za większe ofiary. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na prace.

4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

5. Klub Historyczny "Prawda i Pamięć" zaprasza na V Mielecki Zlot Militarny, który odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia o godz. 15.00 na Bulwarach nad Wisłoką.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Barszcz z Alei Ducha Świętego. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.