Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.10.07 - XXVII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30; w Bursie w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do MBNP i Msza Święta.

w sobotę

Dzień Fatimski w naszej parafii. Na zakończenie tegorocznych nabożeństw chcemy przeżyć ten fatimski wieczór szczególnie uroczyście. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w Wielkiej Procesji Światła. Później niż zwykle, bo o godz. 19.30 będzie koncelebrowana Eucharystia. Po niej około godz. 20.00 wyruszymy z lampionami w rękach na plac przed kościołem i tam idąc w procesji odmówimy różaniec. Różaniec zakończymy na schodach kościoła Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem. Liczymy że w tym wyjątkowym nabożeństwie wezmą udział wszyscy parafinie; także wszystkie dzieci. W procesji pójdą dzieci fatimskie. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości i w 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II różaniec odmówimy w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła. Zarówno naszej Ojczyźnie jak i Kościołowi potrzeba dużo modlitwy. Zapraszamy wszystkich. Bardzo prosimy – na procesję przynieśmy lampiony.
W sobotę przed nabożeństwem fatimskim o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Wieczór Chwały. Pieśni Uwielbienia i modlitwę o uzdrowienie i uwolnienie będziemy zanosić do Boga wraz z p. Janem Budziaszkiem - legendarnym muzykiem Skaldów i uczestnikami Diecezjalnych Warsztatów Muzycznych. Tego typu spotkania gromadzą w różnych miejscach tysiące osób. Serdecznie zapraszamy na to niecodzienne wydarzenie. Zabierzmy dziś ulotki o tym spotkaniu.

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski i zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Msza Święta dla dzieci w przyszłą niedzielę o 11.30 w dolnym kościele.
Także w przyszła niedzielę odbędzie się w Tarnowie Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

4. Zbiórka Aspirantów klas III Szkoły Podstawowej w piątek o 17.15, Aspirantów starszych i ministrantów o 18.40.

5. W sobotę wieczorem zapraszamy do górnego kościoła. Mamy nadzieję, że remont dobiegnie końca. Od czwartku od godz. 15.00, w piątek przez cały dzień i w sobotę do południa odbędzie się wielkie sprzątanie naszego kościoła. Jest ogrom pracy od chóru aż po kościół dolny. Dlatego prosimy naszych parafian o wyjątkową mobilizację w tych dniach. Wszystkie grupy parafialne, Róże Różańcowe prosimy o zorganizowanie się i wspólne przyjście do pracy Wierzymy, że poradzimy sobie i zdążymy na sobotę wieczór.

6. W tym tygodniu zakończyliśmy trwające dwa lata prace konserwatorskie przy kaplicy w Bursie.  Panu Prezydentowi Mielca i Panu Staroście dziękujmy za dofinansowanie prac. W kosztach uczestniczyli także Pan Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewódzki Konserwator Zabytków. Dziękujemy naszym parafianom: p. inż. Józefowi Brylowi za bezinteresowne przygotowanie projektów, dokumentacji i rozliczeń, a panu Szczepanowi Stachowiczowi za bezinteresowną pracę kierownika budowy. Całkowity remont konserwatorski Bursy wyniósł 515 tys. zł. Dofinansowania było 455 tys. zł. Do spłaty pozostaje 60 tyś zł.

7. W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedziele miesiąca prosimy o ofiary na prace wykonywane przy naszym kościele.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. Stowarzyszenie Diabetyków zaprasza na szkolenie, które odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 w dawnym AGH przy ul. Skłodowskiej 4. Szczegóły w gablocie.

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. + Henryk Dorosiński z Alei Ducha Świętego, + Irena Kardyś z ul. Bajana i + Halina Wałek z Alei Ducha Świętego. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.