Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.11.25 - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Po Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Serca Jezusowego, Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Jezusowi Chrystusowi. Chrystusowi Królowi zawierzymy także prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
W naszej diecezji obchodzimy Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza i patronalne święto Akcji Katolickiej. Ministrantom i lektorom posługującym w naszej parafii dziękujemy za pilną służbę. Zachęcamy chłopców do włączenia się w Konwent Liturgicznej Służby Ołtarza.

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego, różaniec z wypominkami i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Młodzieżowej.

w środę

O godz. 17.30 różaniec z wypominkami, Nowenna do Matki Bożej i Msza św.

w piątek

Święto św. Andrzeja, Apostoła.

w sobotę

I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej Eucharystii do godz. 9.00 i po południu od godz.17.00.

2. W przyszłą niedzielę rozpczyna się Adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny.

3. W środę przypada 9 rocznica konsekracji Biskupiej Pasterza naszej Diecezji - bpa Andrzeja Jeża. Zapraszamy do udziału we Mszy św. za ks. Biskupa o godz. 18.00.

4. W czwartek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W piątek kończymy listopadowy różaniec za zmarłych wypominanych w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za udział w wołaniu o Boże Miłosierdzie dla naszych zmarłych. Od przyszłej niedzieli będą czytane wypominki roczne. Prosimy o zgłaszanie poprawek, czy pomyłek. Dziękujemy za złożone ofiary z okazji „wypominek”. Każdy z kapłanów odprawi w niedzielę Mszę św. za dusze wypominane w naszej parafii.

6. Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd młodzieży na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE do Madrytu. Zapisy do końca listopada u ks. Tomasza lub Grzegorza Kolisa.

7. Zbiórka ministrantów w piątek o 18.40. 

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bogusław Salamaga i Teresa Krzyżewska z Alei Ducha Świętego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.