Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.12.02 - I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu. Wpatrujemy się w Maryję, która jest wzorem adwentowego oczekiwania. Podczas Mszy Świętych roratnich, będzie Ją symbolizowała zapalona świeca. Wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, które są do nabycia przed kościołem i w zakrystii. /sugerowana ofiara 6 zł./ Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych o godz. 6.00 /dla dorosłych/ i o godz. 18.00 /dla dzieci/. Rano po roratach będziemy śpiewać godzinki. Kolejna Msza Święta będzie o godz. 7.00.
Od czwartku przeżywamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP.

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta roratnia dla dzieci. Prowadzenie liturgii powierzamy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej.

w środę

O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta roratnia dla dzieci.

w sobotę

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. W naszym kościele Msze Święte o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 15.30; 17.00; 19.00. W kaplicy przy Bursie o godz. 7.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 członkowie Legionu Maryi zapraszają na Godzinę Łaski dla całego świata przed Najświętszym Sakramentem.
W tym dniu dziewczęta z DSM będą przeżywać swoje patronalne święto. Na Mszy Św. o godz. 17.00 złożą swoje oddanie Matce Bożej. Zapraszamy dziewczynki i ich rodziny.

2. We wtorek po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej. Na to spotkanie zapraszamy tych, którzy chcieliby włączyć się prace tego stowarzyszenia.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00 i w piątek tak jak już było zapowiadane - aby omodlić nasz kościół - od 15.00 do godz. 23.00. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w czwartek od 14.00.

4. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z kl. VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę Świętą o godz. 18.00.

5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami w piątek na Mszę Świętą o godz. 18.00, na której otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej.

6. Msza Święta dla młodzieży w I piątek o godz. 19.30 w kościele dolnym.

7. Przed kościołem mnożna dziś nabyć wieńce adwentowe przygotowane przez Małżeństwa z Domowego Kościoła z których dochód przeznaczony jest na dofinansowanie oaz dla dzieci, młodzieży i rodzin.

8. Dziękujemy bardzo za składane ofiary. Dziś dziękujemy sponsorowi kolejnego żyrandola i kilku ofiarodawcom za większe ofiary. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na wypłacenie prac.

9. Transmisja video z naszego kościoła będzie dostępna za kilka dni. Szczegóły na stronie internetowej.

10. Na parkingu został postawiony kontener na makulaturę w związku z akcją: „Makulatura na misje”. Jest to akcja, dzięki której zostaną wybudowane nowe studnie w Afryce. Prosimy w najbliższym czasie zapełnić kontener makulaturą (książki, gazety, karton, ścinki).

11. Już po raz kolejny można wspomóc Rodziny w potrzebie, poprzez włączenie się do Projektu Szlachetna Paczka. Aby to zrobić, należy wejść na stronę internetową Projektu (www.szlachetnapaczka.pl) , gdzie można zapoznać się z historiami Rodzin i ich potrzebami. Finał akcji odbędzie się już w najbliższy weekend 8-9 grudnia. Zachęcamy do udziału w akcji i pomocy bliźnim, w ten wyjątkowy, niepowtarzalny sposób.

12. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Mielca o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych, w tym m.in. przebywających na klatkach, korytarzach, w piwnicach, strychach i w razie potrzeby powiadomienie odpowiednich służb.

13. Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu informuje, że w siedzibie Biblioteki przy ul. Pułaskiego znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Są one do odebrania w tej Bibliotece.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich Siostrze Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: + Bogusław Salamaga z Alei Ducha Świętego, + Teresa Krzyżewska z ul. Reja, + Stanisław Dudek z ul. Kocjana, + Jerzy Kolisz z ul. Drzewieckiego i + Zofia Nadler z ul. Dąbrowskiego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.