Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.12.09 - II Niedziela Adwentu

Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych o godz. 6.00 /dla dorosłych/ i o godz. 18.00 /dla dzieci/. Rano po roratach śpiewamy godzinki. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, które są do nabycia przed kościołem i w zakrystii. W zakrystii i w kancelarii parafialnej można nabyć opłatki.

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i roraty dla dzieci. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Odnowy w Duchu Świętym.

w środę

O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i roraty dla dzieci.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

w piątek

Wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża.

2. Bardzo prosimy rodziców ministrantów na spotkanie we wtorek na godz. 19.00 do KOK-u. Zbiórka dla ministrantów w piątek o 18.40.

3. W przyszłą niedzielę przeżyjemy Adwentowy Dzień Skupienia z Ojcem Pio przygotowujący nas do Bożego Narodzenia. Kazania wygłosi ks. Andrzej Liszka z Tarnowa. Na sobotę wieczorem zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na specjalne nabożeństwo i ucałowanie relikwii świętego. Nie będzie wtedy rorat dla dzieci.

4. Dziękujemy bardzo za składane dziś ofiary na wypłacenie prac.

5. W najbliższą sobotę o godz. w parafii MBNP odbędzie się doroczny dzień skupienia dla samorządowców i pracowników administracji samorządowej.

6. Starostwo Powiatowe zaprasza na organizowany 16 grudnia w godz. 11.00 - 19.00 na Rynku Jarmark Świąteczny.

7. Osoby samotne, starsze i potrzebujące wsparcia zapraszamy po odbiór świątecznych paczek do parafialnego Oddziału Caritas w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 - 18.00. Naszych parafian prosimy o składanie żywności dla ubogich do środy w kaplicy Przemienienia. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej, paniom z Caritasu oraz wolontariuszom ze SP nr 8, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, V LO oraz Zespołu Szkól Ekonomicznych i wszystkim Ofiarodawcom za włącznie się w pomoc w zbieraniu żywności w 10 sklepach i przygotowanie paczek.

8. Przypominamy, że parkingu został postawiony kontener na makulaturę w związku z akcją: "Makulatura na misje". Jest to akcja, dzięki której zostaną wybudowane nowe studnie w Afryce. Prosimy w najbliższym czasie zapełnić kontener makulaturą (książki, gazety, karton, ścinki).

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.