Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.12.16 - III Niedziela Adwentu

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu zwana "Gaudete", co z języka łacińskiego oznacza: "radujcie się". Jesteśmy zaproszeni do radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi. Niech nasza radość wypływa przede wszystkim z duchowego przygotowania na to spotkanie.

Księdzu Prałatowi Andrzejowi Liszce z Tarnowa dziękujemy za posługę słowa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wigilijnego opłatka. Ci, którzy z różnych powodów nie otrzymali opłatków mogą dziś i w najbliższych dniach je zabrać z zakrystii. Złożone ofiary niech będą wyrazem naszej życzliwości za posługę pracowników kościelnych.

Od dzisiaj przeżywamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach.

Spowiedź w naszej parafii w piątek od 8.30 do 12.00, od 14.00 do 16.00 i od 18.00 do 20.00 oraz w sobotę od 8.30 do 12.00 i od 14.00 do 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę i na dzień wigilijny. /nie będzie już wtedy okazji do spowiedzi/

Ze względu na spowiedź w piątek i sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Chorych i staruszków odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 800. Prosimy zgłosić takie osoby do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

2. Od przyszłej niedzieli aż do końca ferii zimowych, nie będzie Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Prosimy, aby w tym czasie, rodzice z dziećmi uczestniczyli w Mszach Świętych razem ze wspólnotą parafialną.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

4. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie Zespołu Synodalnego. Prosimy wszystkich o obecność.

5. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza. Obecność obowiązkowa.

6. Dzieci ze świetlicy profilaktyczno-wychowawczej Tchnienie wraz z s. Filipą rozprowadzają po Mszach Świętych dopołudniowych własnoręcznie wykonane Dzieciątka, pierniki i ozdoby świąteczne.

7. Młodzi z grupy apostolskiej jak co roku przygotowują dla naszych parafian ozdoby świąteczne. Będzie można je nabyć w dniach spowiedzi parafialnej i w przyszłą niedzielę. Zebrane ofiary przeznaczone będą na wyjazd młodzieży w czasie ferii.

8. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie opłatkowe w ramach spotkań formacyjnych. Odbędzie się ono w czwartek 20 grudnia o godz. 18.30 w KOK- u, a później w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu gdzie będą życzenia i poczęstunek. Dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Gładyszewskiej za udostępnienie miejsca na zorganizowanie tego spotkania oraz wszystkim pracownikom szkoły za pomoc.

9. Bóg zapłać za ofiary, jakie składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę prosimy naszych parafian o ofiary na wypłacenie inwestycji.

10. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na Taize do Madrytu odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w KOK-u.

11. Urząd Miejski i Hotel Iskierka zapraszają na "Miejską Wigilię dla Samotnych" w sobotę o godz. 15.00. W specjalnie przygotowanym namiocie będzie przygotowanych 200 miejsc. Będzie występ artystyczny, słowo duszpasterskie, łamanie się opłatkiem i kolędowanie.

12. W sobotę od godz. 19.00 planujemy przedświąteczne sprzątanie kościoła. Bardzo prosimy naszych parafian o pomoc. Im więcej nas będzie tym szybciej przeprowadzimy prace. Ponadto zatrudnimy na środę i czwartek do sprzątania dwie panie.

13. Poszukujemy dużej kilkumetrowej /7-8 metrów/ choinki do prezbiterium naszego kościoła. Gdyby ktoś miał na swojej posesji takie drzewko do wycięcia, chętnie zabierzemy je do kościoła.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.