Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.12.23 - IV Niedziela Adwentu

1. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na ostatnie roraty. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, a wigilijnej kolacji niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. "Pasterka" o godz. 24.00. Przyjdźmy wszyscy - całymi rodzinami. Radośnie we wspólnocie parafialnej uczcijmy przychodzącego Pana. O godz. 23.30 rozpocznie się czuwanie kończące adwent przygotowane przez młodzież. W kaplicy przy Bursie, "Pasterka" dla osób starszych i chorych będzie o godz. 22.00. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Jutro będzie można zabrać z kaplicy Miłosiernego Jezusa Światło Pokoju, aby płonęło na wigilijnym stole. Nasz kościół będzie otwarty do godz. 17.00.

2. We wtorek Boże Narodzenie. Na Eucharystię o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do wspólnego kolędowania. Kolędowanie rozpoczniemy już od godz. 11.40. Do włączenia się we wspólny śpiew zapraszamy zespoły muzyczne i wokalne.
Od Bożego Narodzenia aż do końca ferii zimowych, nie będzie Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Prosimy, aby w tym czasie, rodzice z dziećmi uczestniczyli w Mszach Świętych razem ze wspólnotą parafialną.

3. Chór męski "Melodia" zaprasza do wspólnego kolędowania w Święto Świętego Szczepana do Bursy na godz. 10.00.

4. W drugi dzień świąt, w środę, na Mszy świętej o godz. 10.30 nastąpi uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Zapraszamy wszystkie  dzieci zapisane do kolędujących grup i prosimy o przyjście na Eucharystię w przygotowanych strojach.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy do udziału we Mszy św., całymi rodzinami. Małżonkowie odnowią wtedy przyrzeczenia małżeńskie.

6. Do 2 stycznia nasz Katolicki Ośrodek Kultury będzie zamknięty. Nie róbmy żadnych spotkań.

7. W czwartek 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Kolędę rozpoczniemy od nowych bloków i szeregówek przy ul. Kilińskiego. W piątek od rana pójdziemy na kolędę do Złotnik. Prosimy o obecność domowników i o przyjęcie kapłana przychodzącego z Bożym błogosławieństwem. /porządek kolędy - kliknij/

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej. Serdecznie witamy naszych parafian przybyłych na święta, także z zagranicy. Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wiecznosci Romualda Krępa zam. ostatnio w Wieluniu i Janina Bauer z ul. Wiejskiej. Polecmy ich dusze Miłosierdziau Bożemu…