Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.12.25 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego


1.
Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Eucharystię o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do wspólnego kolędowania. Od jutra zapraszamy do adoracji żłóbka w ruchomej szopce w kościele dolnym.

Jutro - Święto Św. Szczepana Męczennika. Msze Święte tak, jak w niedzielę. Ofiary złożone przez nas na tacę przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy owies.

W czwartek - święto Św. Jana Ewangelisty po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 poświęcimy wino.

W piątek - święto Świętych Młodzianków Męczenników.

W przyszłą niedzielę - Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy do udziału we Mszy św., całymi rodzinami. Małżonkowie odnowią wtedy przyrzeczenia małżeńskie.

2. W czwartek rozpoczynamy kolędę. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do parafii. Nie narzucamy swojej obecności, ale z miłością chcielibyśmy choć chwilę spotkać się z każdą rodziną. Przeżywajmy te odwiedziny w duchu radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pokropienie poświęconą wodą i pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. Jak co roku w czasie kolędy uzupełniamy naszą parafialną bazę rodzin, dlatego kapłani zapytają o dane domowników. Przypominamy, że dane osobowe przechowywane w kartotekach parafialnych są bezpieczne - nikomu nie udostępniamy żadnych informacji. Dzień wcześniej ministranci i lektorzy z identyfikatorami zapowiedzą kolędę i przyniosą poświęcona wodę.

Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii - kliknij.

Po świętach i w miesiącu styczniu, dyżur w kancelarii będzie od godz. 8.00 – 8.30 i od 17.00 - 18.00.

3. W środę, podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Zapraszamy wszystkie zaangażowane dzieci w swoich strojach kolędniczych. Bardzo prosimy o serdecznie przyjęcie dzieci, które będą kolędować pod opieką osób posiadających parafialne identyfikatory. Grupy kolędników odwiedzą nasze domy w czwartek i piątek, 27 i 28 grudnia, od godz. 14. Jesteśmy dumni z wieloletniej gorliwości i ofiarności naszych dzieci, ich rodziców, młodzieży, opiekunów i wszystkich ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za otwarte serca.

4. Młodzież z grupy apostolskiej z naszej parafii w dniu 26 grudnia w godzinach popołudniowych wyruszy na kolędowanie po naszych domach. Bardzo serdecznie prosimy o przyjęcie ich w naszych domostwach i zachęcamy do wspólnego kolędowania. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na materialne wsparcie najuboższych rodzin z naszej parafii.

5. Serdecznie witamy naszych parafian, także tych przybyłych na święta z zagranicy. Wszystkim Wam życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.