Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.12.30 - Święto Świętej Rodziny


1.
Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 odprawimy Uroczyste Nieszpory, Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, przeprosimy za wszelkie błędy. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo. Wieczorem kościół będzie otwarty od godziny 22.00 do 24.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą jak w niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

4. W piątek 4 stycznia na godz. 18.30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego "Akord" i Podkarpackiego Chóru Męskiego z Rzeszowa.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Tego dnia święcona jest kreda, którą na drzwiach kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary. 6 stycznia jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dzieci. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przejdzie po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 10.30, a po niej rozpocznie się formowanie Orszaku i przemarsz ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza i Kościuszki na tereny zielone przy Bazylice Św. Mateusza, gdzie będzie miał miejsce uroczysty pokłon Trzech Króli Dzieciątku Jezus, a także występy Chórów, Zespołów i wspólne kolędowanie. Aby podkreślić dostojny charakter tej Uroczystości, uczestnicy marszu dostaną korony w trzech kolorach, odpowiadające poszczególnym kontynentom: Europy, Azji i Afryce, naklejki oraz śpiewniki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania całe rodziny.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
      - jutro od godz. 22.00 do 24.00;
      - w czwartek po wieczornej eucharystii do godz. 21.00
W piątek ze względu na koncert kolęd nie będzie adoracji.

7. W sobotę o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.

8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w czasie przygotowań do świąt i przez święta włączali się w przygotowanie dekoracji, liturgii, nabożeństw. Dziękujemy Kapłanom Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza i nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej. Dziękujemy strażakom za pomoc w ubraniu choinki.

9. W miesiącu styczniu, dyżur w kancelarii będzie od godz. 8.00 - 8.30 i od 17.00 - 18.00.

10. W naszej parafii trwa „kolęda”. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach ...
Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Jerzy Gackowski z Alei Ducha Świętego, Anna Matuszek z ul. Traugutta, Adolf Kobos z ul. Reja. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

12. Serdecznie witamy naszych parafian przybyłych na święta i Nowy Rok do Mielca. Wszystkim życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.