Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2019.01.06 - Uroczystość Objawienia Pańskiego

 

1. Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. W kościołach święcimy kredę, którą - zgodnie ze zwyczajem - na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów są świadectwem naszej wiary.

6 stycznia jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dzieci. Dzieciom, które w 30 grupach wraz z animatorami, opiekunami kolędowali na Misje serdecznie dziękujemy za świadectwo wiary. Naszym parafianom dziękujemy za życzliwe przyjęcie dzieci. W sobotę 12 stycznia kolędnicy pojadą na diecezjalne spotkanie.

Ulicami naszego miasta przejdzie dziś Orszak Trzech Mędrców ze Wschodu upamiętniający ich pokłon Dzieciątku Jezus. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 1030, a po niej rozpocznie się przemarsz, na tereny zielone przy Bazylice Św. Mateusza, gdzie będzie miał miejsce uroczysty pokłon Trzech Króli, występy Chórów, Zespołów i wspólne Kolędowanie. Aby podkreślić dostojny charakter tej Uroczystości oraz jej bogactwo i koloryt, uczestnicy Orszaku otrzymają korony, naklejki oraz śpiewniki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania całe Rodziny. Niech udział w tym wydarzeniu będzie wyrazem naszej wiary, publicznego przyznania się do Chrystusa oraz radości z Jego narodzin

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza św. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego w nowym roku, zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnotom Neokatechumenalnym.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Spotkanie grupy św. Ojca Pio. O godz. 17.30 różaniec Msza św., adoracja i modlitwy do św. O Pio.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego.

4. Dziękujemy za ofiary, które przekazujecie na tacę, w kancelarii parafialnej i na parafialne konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na prace podejmowane w naszej parafii.

5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: /……/. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na „muzyczne jasełka” przygotowane przez młodzieżową grupę apostolską dzisiaj na godz. 18.00 do dolnego Kościoła. 

Młodzież z grupy apostolskiej przygotowała dziś „pakieciki: Kreda + kadzidło” można je nabyć za dobrowolną ofiarą, która będzie przeznaczona na wyjazdy formacyjne młodzieży. Za okazaną życzliwość i hojność Bóg zapłać. Młodzież także rozdaje ulotki o przekazanie 1 % podatku.

7. Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej z grupy 18 św. Wojciecha dzisiaj o godz. 18.00 w KOK-u..

8. W środę o godzinie 18.30 w KOK-u odbędzie się spotkanie z krawcową dla rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej w celu przekazania propozycji strojów pierwszokomunijnych. 

9. 10 stycznia o godz. 18.00 w siedzibie Kany przy parafii MBNP odbędzie się spotkanie opłatkowe środowisk trzeźwościowych.

10. W sobotę 12 stycznia w Kościele MBNP o godz. 15.00 odbędzie się doroczny koncert mieleckich zespołów „Mieleckie Kolędowanie”. Serdecznie zapraszamy.

11. Solenizantom u Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy Dobrego Nowego Roku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp.Barbara Przygoda z ul. Dąbrowskiego i Kaimierz Koznecki z ul. Tańśkiego. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…