Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2019.01.13 - Święto Chrztu Pańskiego


1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dziś myślimy także o naszym chrzcie, który był początkiem i fundamentem naszej komunii z Panem Bogiem i z Kościołem. Po Mszy świętej możemy podejść do chrzcielnicy i wodą chrzcielną uczynić znak krzyża.

2. W czwartek o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert "Kolędujmy z Gwiazdami" - w wykonaniu rodziny Pospieszalskich. To niezwykle lubiani, znani i cenieni muzycy, owacyjnie witani zwłaszcza na koncertach kolęd. Koncert objął patronatem pan Prezydent Mielca. Na to niezwykłe wydarzenie muzyczne zapraszamy wszystkich parafian. Ze względu na przygotowania do koncertu Msza święta wieczorna w czwartek będzie o godz. 17.00 w kościele dolnym.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Serdecznie zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjum na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę tj. 16 stycznia do dolnego kościoła na 18.30.

6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie - kolęda. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij.

7. Stowarzyszenie Świętego Jana Pawła II "Nie lękajcie się" otwiera nabór kandydatów do stypendiów dla uczniów i studentów. Wnioski należy składać do 31 stycznia w biurze stowarzyszenia. Szczegóły na stronie www.kik-mielec.diecezja.tarnów.pl

8. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

9. We wtorek w przychodni przy ul. Tańskiego 2 odbywać się bezpłatne komputerowe badanie wzroku.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Leszek Błachowicz z ul. Bajana i Teodor Biesiadecki z ul. Tańskiego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.