Biblioteka parafialna

Godziny otwarcia: poniedziałek, czwartek: 16.00 - 18.00

Powstała niemal równocześnie z zaistnieniem parafii. W bibliotece znajduje się aktualnie ponad trzy tysiące książek o różnej tematyce, oraz zbiór kilku tytułów prasy katolickiej.

Księgozbiór podzielony jest tematycznie, co ułatwia poszukiwania materiałów, szczególnie piszącym różnego rodzaju prace (licencjackie, dyplomowe itp.)

W części zasadniczej znajdują się wydawnictwa dotyczące historii Kościoła Powszechnego oraz Kościoła w Polsce, dokumenty wydawane przez Stolicę Apostolską (np. encykliki papieskie), życiorysy świętych oraz znanych ludzi Kościoła, wydania o tematyce biblijnej, sakramentów świętych oraz zagadnień etyki, wiary i moralności.

Odrębna część to literatura piękna, lektury, powieści historyczne, podręczniki do nauki języków obcych, wydania dotyczące problematyki małżeństwa i rodziny oraz ilustrowane wydania albumowe i bajki dla dzieci.