Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

Młodzież parafii

Wy, młodzi jesteście pierwszymi apostołami i ewangelizatorami młodzieży. Do Was przede wszystkim należy apostolstwo w miejscach nauki, pracy i rozrywki. I nikt nie może Was w tym zastąpić…

św. Jan Paweł II – Orędzie na IV Światowy Dzień Młodzieży


Spotkania: 
każdy piątek po nabożeństwie wieczornym w "salce" nr 16 w KOK-u.

Od początku istnienia mieleckiej parafii pw. Ducha Świętego, ważną rolę odgrywali w niej ludzie młodzi. Korzystając ze wsparcia księży opiekunów pomagali np.: przy animacji liturgii (czuwania modlitewne, drogi krzyżowe, msze w intencji Ojczyzny). Wspólnotowy udział w wyprawach turystycznych, uczestnictwo w zawodach sportowych (z sukcesami szczególnie w rozgrywkach siatkarskich!) oraz realizacja przedstawień teatralnych zaowocowały powstaniem parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Obecnie Grupa Apostolska Młodzieży gromadzi około 45-50 osób. Są to zazwyczaj uczniowie szkół średnich i gimnazjaliści. Szczególną radością grupy, są także studenci (bardzo cenne jest ich doświadczenie życiowe, którym dzielą się z najmłodszymi).

Podczas cotygodniowych spotkań rozmawiając o problemach ludzi młodych, "odkrywają pomysły" na własną przyszłość. Mówiąc o dorosłym życiu, szukają "wsparcia" w rozważaniu Pisma Świętego i modlitwie (stąd ich zaangażowanie np. w msze niedzielne o godz. 10.30, różaniec, drogi krzyżowe). Młodzież z "grupy" przygotowuje także uroczyste czuwania dla młodzieży Mielca i dekanatu oraz "apele" np. z okazji kolejnych rocznic śmierci papieża Jana Pawła II. "Piątkowe" spotkania są również okazją do promowania wartości chrześcijańskich. Stąd dyskusje o wartościowych filmach, książkach i piosenkach oraz wspólne wyjazdy do kina oraz na koncerty.

Uczestnictwo w "grupie", daje ludziom młodym szansę na poznanie różnorodnych form spędzania wolnego czasu – rozpoczynając od wtorkowych rozgrywek siatkarsko-koszykarskich w pobliskiej sali gimnastycznej, a kończąc na wyjazdach w góry, na "msze o wschodzie słońca" (Pieniny, Bieszczady) i wycieczkach turystyczno-krajoznawczych uwrażliwiających na piękno stworzonego świata (Gorce, Tatry). Dodatkową pomocą w "odcięciu się" od bierności i nudy, jest udział w kolejnych pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę, "Lednicach" oraz Europejskich Spotkaniach Młodych (Lizbona, Mediolan, Zagrzeb).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w Grupie Apostolskiej wszystkich młodych, którzy chcą, by ich życie, było odkrywaniem Bożej miłości i Jego „marzenia” wobec każdego z nas, czyli świętości …

Potrzebujemy WAS "do tańca i do różańca!" ;-)

Opiekunem grupy jest ks. Tomasz Krawiec.

Wy, młodzi jesteście przyszłością i nadzieją świata. Chrystus potrzebuje Was!
św. Jan Paweł II - Częstochowa, 14.06.1991

strona internetowa Młodzieży Diecezji Tarnowskiej