Witamy na stronie internetowej

parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu

tel.: +17 58-52-177 lub +17 58-27-013

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

pdmdPapieskie Dzieło Misyjne Dzieci w parafii Ducha Świętego w Mielcu istnieje już od 1996 roku. Aktualnie do tej organizacji należy około 150 dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i nr 9 w Mielcu oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Złotnikach. Liczba członków jest zmienna, gdyż każdego roku szeregi PDMD opuszczają uczniowie kończący klasę VI, a ich miejsce zajmują nowi ochotnicy z kas III.

Przyjęcie chętnych do grona PDMD odbywa corocznie w pierwszym tygodniu listopada. Kandydaci przyjmują na siebie trzy obowiązki:

• modlitwą wspierać dzieło misyjne Kościoła
  • interesować się sprawami misji poprzez czytanie czasopism misyjnych
  • oraz w miarę możliwości wspomagać drobnymi ofiarami dzieci z krajów misyjnych, ofiarowując im raz w tygodniu równowartość jednego cukierka

Oprócz dzieci, które posiadają legitymację PDMD jest spora grupa tych, które żywo sympatyzują z tą akcją. Animacja dzieci do PDM rozpoczyna się już od pierwszej klasy. Dokonuje się ona na katechezie poprzez przekazywanie elementarnych treści misyjnych.

Więcej o Papieskim Dziele Misyjnym Dzieci: www.dzieciom-misji.missio.org.pl