Duszpasterzem odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu bierzmowania jest ks. Jarosław Gieniec.

Zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania
w roku szkolnym 2018/2019

VII klasa szkoły podstawowej

Przez cały rok szkolny są zobowiązani do:

Uczestnictwa w I piątkach miesiąca:

• Przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania (co miesiąc)
  • Uczestniczyć w Mszach Świętych (co miesiąc)

Uczestnictwo ma być potwierdzone podpisem w dzienniczkach (indeksach) kandydatów do bierzmowania.

Uczestniczyć w Niedzielnych Mszach Świętych

Uczestniczyć w Mszach Świętych w święta obowiązkowe

Uczestniczyć w katechezie szkolnej i zakończyć ją z pozytywną oceną końcoworoczną

VIII klasa szkoły postawowej i III klasa gimnazjum

Przez cały rok szkolny są zobowiązani do:

Uczestnictwa w I piątkach miesiąca:

• Przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania (co miesiąc)
  • Uczestniczyć w Mszach Świętych (co miesiąc)

Uczestniczyć w Niedzielnych Mszach Świętych

Uczestniczyć w Mszach Świętych w święta obowiązkowe

Uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych w drugi i czwarty czwartek każdego miesiąca

Uczestniczyć w:

• nabożeństwach Różańcowych – min. 10 razy
  • Roratach – min. 5 razy
  • nabożeństwach Drogi Krzyżowej – nim. 3 razy
  • nabożeństwach Gorzkich Żali – nim. 3 razy
  • nabożeństwach ku czci Najświętszej Maryi Panny (majówki) – min. 10 razy

Bierzmowanie 2018

aktualn 2018 bierzmowaniePrzez sakrament bierzmowania przyjmujecie na siebie zobowiązanie bycia apostołami Jezusa Chrystusa, świadkami Boga w czasach, w których żyć nam przychodzi. Żeby te i inne zadania wypełnić nie możecie liczyć tylko na własne siły, ale musicie korzystać z pomocy Bożej.

... mówił bp Stanisław Salaterski udzielając 7 maja sakramentu bierzmowania 113 młodym ludziom z naszej parafii.

Na stronie Tarnowskiego Gościa Niedzielnego można oglądnąć fotorelację z tego wydarzenia - kliknij

Bierzmowanie 2017

aktualn 2017 bierzmowanieJeśli chcecie kochać Boga, musicie oprzeć tę miłość na trzech filarach – przyjaźni z Jezusem i życiu w łasce uświęcającej, zachwycie nad słowem Bożym, dzieleniu się z innymi historią Jezusa.
Bóg nie jest skąpy, daje wam Ducha Świętego, a wraz z Nim wszystkie Jego dary. Stąd nie możecie się wymówić, że nie otrzymaliście odpowiedniej siły, by być świadkami Chrystusa w waszych domach, szkołach, w grupie rówieśników...

... to słowa księdza bpa Leszka Leszkiewicza, który udzielił 2 marca 2017 roku sakramentu bierzmowania w naszej parafii.