Kandydaci do bierzmowania

Wszyscy Kandydaci do Bierzmowania są zobowiązani do zapoznania się i przestrzegania "Instrukcji o przygotowaniu i kryteriach dopuszczenia do sakramentu bierzmowania" z dnia 01.09.2010 r. podpisanej przez ks. bpa Wiesława Lechowicza.

Zobowiązania Kandydatów do bierzmowania:

• w każdą niedzielę i święto nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej
  • regularnie na każdy Pierwszy Piątek miesiąca przystępować do Sakramentu pokuty
  • starać się uzyskać jak najlepszą ocenę z religii i opanować obowiązujący materiał z Katechizmu
  • brać udział we wszystkich liturgicznych spotkaniach oraz parafialnej katechezie w grupach (nieobecność usprawiedliwiać
       przez Rodziców maksymalnie do 7 dni po spotkaniu)
  • uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych (100% frekwencji)
  • dając świadectwo wiary w miarę możliwości uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych (min. 10), roratach (min. 8),
       Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej (min. po 6), Triduum Paschalnym,  nabożeństwach majowych (min. 10)
  • odpowiednio zachowywać się w kościele, na spotkaniach oraz w szkole

VI Klasa Szkoły Podstawowej

Przypominamy, że decyzją Ks. Biskupa przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa 3 lata i polega na szkolnej katechezie, comiesięcznych nabożeństwach i spotkaniach w grupach organizowanych w parafii na terenie której mieszkakandydat.

Terminarz spotkań w roku szkolnym 2017/2018: 3 października,

VII Klasa Szkoły Podstawowej

Terminarz spotkań w roku szkolnym 2017/2018: 28 września, 19 października,

II Klasa Gimnazjum

Prosimy o dopilnowanie comiesięcznej spowiedzi i Komunii Świętej oraz o pilnowanie dokumentacji praktyk religijnych w swoich indeksach.

Terminarz spotkań w roku szkolnym 2017/2018:

III Klasa Gimnazjum

Kandydat do bierzmowania powinien na I semestr klasy III uzyskać minimum dostateczną ocenę z religii oraz ocenę poprawną za sprawowanie!!!

Terminarz spotkań w roku szkolnym 2017/2018: 12 października,

Bierzmowanie 2017

aktualn 2017 bierzmowanieJeśli chcecie kochać Boga, musicie oprzeć tę miłość na trzech filarach – przyjaźni z Jezusem i życiu w łasce uświęcającej, zachwycie nad słowem Bożym, dzieleniu się z innymi historią Jezusa.
Bóg nie jest skąpy, daje wam Ducha Świętego, a wraz z Nim wszystkie Jego dary. Stąd nie możecie się wymówić, że nie otrzymaliście odpowiedniej siły, by być świadkami Chrystusa w waszych domach, szkołach, w grupie rówieśników...

... mówił bp Leszek Leszkiewicz udzielając 2 marca sakramentu bierzmowania młodym ludziom z naszej wspólnoty parafialnej.

Na stronie Tarnowskiego Gościa Niedzielnego można oglądnąć fotorelację z tego wydarzenia - kliknij