2017.05.28 - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w modlitewne przeżywanie czasu przygotowania do uroczystości odpustowej.

2. Dziś dzień Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra do soboty dzieci przeżywać będą Biały Tydzień. Msza św. dla dzieci I komunijnych i ich rodzin w Białym Tygodniu będzie o godz. 17.00.

3. W środę święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie Nabożeństw Majowych.

4. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które będzie odprawiane w dni powszednie po wieczornej eucharystii. W niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. W Bursie nabożeństwo po Mszy świętej.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty przed odpustem. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 14.00.

6. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
      - w czwartek - po wieczornej Eucharystii do godz. 21.30
      - w piątek - w czasie spowiedzi, a także po wieczornej Eucharystii do godz. 21.30
      - w sobotę - po porannej Eucharystii do godz. 9.00.

7. Do przeżycia uroczystości odpustowej Zesłania Ducha Świętego i Święta Maryi Matki  Kościoła, przygotujemy się przez Parafialny Dzień Jedności w Duchu Świętym. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii. Zapraszamy do udziału w sobotnich wydarzeniach a zwłaszcza w Eucharystii z Księdzem Biskupem o godz. 19.00.

8. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną w niedzielę o godz. 12.00. Ofiary złożone w dniu odpustu przeznaczymy na prace wykonywane w naszej parafii.

9. W niedzielę 18 czerwca planujemy, zorganizować festyn parafialny "Rodzinnie u Ducha". Zapraszamy parafian do pomocy i współpracy w organizacji tego wydarzenia. Można przynosić do kancelarii drobne fanty na loterię. Zapraszamy osoby, bądź firmy, które mogłyby się w ten sposób zareklamować o kontakt z ks. Proboszczem lub z ks. Tomaszem.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

11. Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu zaprasza na Rodzinny Piknik Sportowy organizowany 2 czerwca w godz. 17.00 – 200.0 przy szkole.

12. 30 maja o godz. 19.00 w kościele MBNP odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu mieleckich chórów i zespołów.

13. Stowarzyszenie „Życie w naszych rękach” zaprasza na wykład pt.: Z depresji do pełni życia. Wykład odbędzie się w Sali Kany 3 czerwca o godz. 16.00.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Urszula Ryba z ul. Sienkiewicza. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.