2018.01.21 - III Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej "DABAR".

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w czwartek

Święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

2. Legion Maryi zaprasza członków wspomagających w przyszłą niedzielę na godz. 12.00 na Mszę św. rocznicową, a po innej na agapę.

3. Jutro po wieczornej Eucharystii spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz narciarski.

4. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Rodziny, które z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy, odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.  Prosimy o zgłoszenie adresów w kancelarii parafialnej. Plan kolędy na ten tydzień - kliknij.

5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

6. 29 i 30 stycznia w Przychodni "Medyk" przy ul. Tańskiego będą prowadzone badania USG drożności żył i tętnic, echo serca, USG nerek, stawów, piersi, tarczycy, płuc. Szczegóły w gablocie.

7. Solenizantom tego tygodnia, także naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

8. Nowe przedszkole przy ul. Kilińskiego zaprasza dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Eugeniusz Pyź ze Złotnik i Krzysztof Wilczek z ul. Sienkiewicza. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu.