2018.09.23 - XXV Niedziela Zwykła

1. W ciągu dwóch najbliższych tygodni, także w niedziele zapraszamy na Msze święte do dolnego kościoła. Również przez te niedziele nie będzie Mszy świętych dla dzieci. Intencje z godz. 11.30 zostaną odprawione o godz. 12.00.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnotom Neokatechumenalnym.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo, prezbitera

w piątek

Wspomnienie liturgiczne św. Wacława męczennika.

w sobotę

Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W przyszłą niedziele przypada Niedziela Synodalna. Będziemy modlić się o dobre owoce V Synodu naszej diecezji. Codziennie po każdej Mszy św. odmawiamy modlitwę za Synod. - wyświetlamy ją na ekranie.

4. Także w przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciwne trzeźwości.

5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Zapisy na pierwszym spotkaniu 28 września w KOK-u o godz. 19.00.

6. Zbiórka aspirantów starszych i ministrantów w piątek o godz. 18.40. Zbiórki aspirantów klas III w piątek o godz. 17.15.

7. W naszej parafii powstaje "Szkoła Gitar u Ducha". Naukę gry od podstaw na tym instrumencie mogłyby rozpocząć dzieci od IV klasy szkoły podstawowej. Spotkanie organizacyjne dla chętnych w najbliższy wtorek o godz. 18.00 w KOK-u.

8. Parafia w Przecławiu zaprasza na nabożeństwo o uwolnienie i uzdrowienie, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00.

9. Dziękujmy za ofiary składane na prace wykonywane w naszej parafii jakie składacie na tacę, w kancelarii i na naszym koncie bankowym. Dziś dziękujemy kolejnemu sponsorowi żyrandola i kilku rodzinom za większe ofiary. Wierni pytają o koszt żyrandola – jest to kwota 7 tyś zł.

10. 30 września w godzinach 7.30 - 9.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 organizowana jest zbiórka elektrośmieci. Zachęcamy do oddawania zużytego sprzętu.

11. Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzanie informuje, że trwa nabór na studia licencjackie i magisterskie. Szczegóły na plakatach.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

13. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: śp. Bronisława Lasek z Alei Ducha Świętego i Wanda Słaba z ul. Kocjana. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu.