2018.07.22 - XVI Niedziela Zwykła

1. Dziś błogosławimy i kropimy poświęconą wodą pojazdy mechaniczne przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Po modlitwie księża przejdą na parkingi i pokropią nasze pojazdy. Z koszyków przy wyjściu można za dobrowolną ofiarą zabrać okolicznościowe pamiątki.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Swięto św. Brygidy, zakonnicy - patronki Europy. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

we wtorek

Wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji.

w środę

Święto św. Jakuba Apostoła. O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

3. Na stronie internetowej można zobaczyć projekt kolorystyki naszego kościoła i nowego oświetlenia. Dziękujemy za ofiary od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Dziś dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę na jedne z trzech nowych drzwi do kościoła, oraz kilkunastu rodzinom za większe ofiary. Zwracamy się z prośbą do bardziej zamożnych parafian o zasponsorowanie poszczególnych nowych żyrandoli do kościoła i pozostałych drzwi.

4. Spotkanie uczestników rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę jutro o godz. 20.00 w KOK-u.

5. Prezydent Miasta zaprasza do składania deklaracji osoby zainteresowane dofinansowaniem na wymianę pieca węglowego i zakup nowego.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.