2017.11.19 - XXXIII Niedziela Zwykła

1.
Wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanawiając ten dzień, jako owoc Roku Miłosierdzia, zachęca nas „do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”. Należą do nich wszyscy ubodzy, opuszczeni, bez dachu nad głową, bezrobotni, zmarginalizowani, dotknięci chorobami ciała i duszy. Chcemy o nich wszystkich pamiętać w naszych modlitwach przed Bogiem i chcemy śpieszyć im z konkretną braterską pomocą. W naszej Parafii wspieramy ubogich z ofiar ze skarbony św. Antoniego, z tacy ze Środy Popielcowej, z wielu akcji Caritas, zbiórek specjalnych związanych chociażby z kataklizmami. Zachęcamy wszystkich parafian do wspierania ubogich w swoich środowiskach rodzinnych i sąsiedzkich. Pragniemy też zwrócić uwagę na marnotrawstwo jedzenia, odzieży i innych rzeczy, które można by przekazywać ubogim w naszym środowisku. Nasz Parafialny oddział Caritas przyjmuje takie dary w każdy czwartek w godz. od 17 do 18 w KOKu. Możemy dzisiaj wesprzeć swoimi ofiarami do skarbon organizację Pomoc Kościołowi w potrzebie, która pomaga wspólnotom na całym świecie prześladowanym za wiarę.

2. Zapraszamy naszych parafian do udziału w modlitwach za zmarłych. W listopadzie codziennie przed wieczorną Eucharystią o 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych wypominanych.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego, różaniec z wypominkami i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Liturgicznej Służbie Ołtarza.

we wtorek

Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

w środę

Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; o godz. 17.30 różaniec z wypominkami, Nowenna do Matki Bożej i Msza św.

w sobotę

Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. Jest to także patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej. Po Komunii Świętej wobec Najświętszego Sakramentu odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

5. Stowarzyszenie Matki Bożej Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza parafian w każdy piątek całego roku o godz. 9.00 na drogę krzyżową do naszego kościoła.

6. Przed kościołem młodzież rozprowadza kalendarze parafialne na nowy rok w cenie 3 zł. Wesprzyjmy naszą młodzież, która zbiera na wyjazd na rekolekcje.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Januszowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Msza św. w intencji ks. Janusza będzie jutro o godz. 18.00.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Kusek z ul. Tańskiego i Elżbieta Polek z Alei Ducha Świętego. Polećmy Ich Dusze Dobremu Bogu…