2017.06.25 - XII Niedziela Zwykła

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy kustosza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie ks. Andrzeja Ramsa. Dziękujemy za posługę słowa. Wspomóżmy dziś dzieło przygotowania do koronacji przez zakup pamiątek.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Akcji Katolickiej.

we wtorek

Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy.

w środę

O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 15.30; 17.00; 19.00. W Bursie o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po Eucharystii o godz. 17.00. Ofiary złożone w tym dniu na tacę to tzw. „świętopietrze”, przekazywane na Stolicę Apostolską

w sobotę

I sobota miesiąca. Po porannej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 9.00.

3. Zachęcamy do udziału w Uroczystościach Odpustowych ku czci MBNP – Patronki Mielca, które odbywają się w dniach 23 – 27 czerwca. Szczegółowy Program w gablocie.

4. Na czas remontu Bursy Msze św. w dni powszednie z Bursy będą odprawiane w kościele o godz. 730. W niedziele i w uroczystości Msze będą w Bursie.

5. Od jutra będzie obowiązywał wakacyjny prządek Mszy Świętych w dni powszednie:
W kościele Eucharystia o godz. 7.00; 7.30 i o 19.00;
Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna w godz. 8.30 - 9.00 i od godz. 17.00 - 18.00.

6. W sobotę odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 7 rano z parkingu obok kościoła.

7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach 31 lipca - 2 sierpnia. Trwają także zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która wyruszy z Tarnowa 17 sierpnia. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy wszystkim uczestnikom integracyjnego spotkania „Rodzinnie u Ducha”. Radzie Parafialnej, grupom apostolskim i wszystkim, którzy przygotowali festyn – serdeczne Bóg zapłać. Po podliczeniu kosztów na konto prac przekazujemy 5 tys. zł.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Tomaszowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

10. Samorządowe Centrum Kultury i Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy”, zapraszają byłych członków do wzięcia udziału w koncercie pokoleń Rzeszowiaków. Próby rozpoczną się 1 lipca.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Stanisława Duszkiewicz ze Złotnik, Leszek Widełka z ul. Drzewieckiego, Krzysztof Gruszecki z ul. Bajana, Maria Świder z ul Sienkiewicza i Maria Królikowska z ul. Wiejskiej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu…