2017.03.19 - III Niedziela Wielkiego Postu

1.
 Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
Droga Krzyżowa - w piątki; o godz. 9.00 rano; dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz.17.30;
                              dla młodzieży o godz. 19.30 /w kościele dolnym/.
Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 i o  godz. 15.00. Dziś i w następne niedziele w czasie Gorzkich Żali zbierzemy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Uroczystość Świętego Józefa.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w piątek

Dzień Misjonarzy Męczenników.

w sobotę

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Jak słyszeliśmy w liście Księdza Biskupa diecezjalne uroczystości odbędą się w Sanktuarium w Chorzelowie Serdecznie zapraszamy.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W uroczystość Świętego Józefa, jak i w Zwiastowanie Pańskie mimo, że nie są to święta obowiązkowe zapraszamy do udziału w Eucharystii.

4. Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.

5. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na ulotkach na stoliku pod chórem.

6. Dziś Dzień Modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do skarbon ofiarę na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

7. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku pod chórem.

8. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

9. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1  zaprasza rodziców  i uczniów na Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 8 w dniu  23 marca o godzinie 17 ul. Tańskiego 3.

10. Dyrekcja Gimnazjum nr 2 przekształcanego w Szkołę Podstawową nr 7 serdecznie zaprasza zainteresowanych Rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty, który odbędzie się w środę w budynku szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 7 w godz. 17.00 - 19.00.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Skrzyniarz z ul. Sienkiewicza. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu…