2017.09.17 - XXIV Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Święto Św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Młodzieżowej Grupie Apostolskiej. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy szczególnie młodzież uczącą się i pracującą. Rodziców prosimy o zachęcenie młodych do udziału w tym święcie patronalnym młodzieży.

w środę

Wspomnienie męczenników koreańskich. O godz. 17.30 Nowenna do NMP i Msza Święta.

w czwartek

Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji w przyszłą Niedzielę Odpust w Bazylice Św. Mateusza.
Suma o godz. 11.00.

w sobotę

Wspomnienie Św. Ojca Pio, kapłana. Po wieczornej Eucharystii ucałowanie relikwii Świętego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

w przyszłą niedzielę

Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

2. Do skarbon pod chórem możemy dziś złożyć ofiarę na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie.

3. Dziś w naszej parafii rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Początek w dolnym kościele o godz. 15.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

4. Koncert z okazji XVII Światowych Dni Papieskich w wykonaniu m.in. Alicji Majewskiej w sobotę w kościele Trójcy Przenajświętszej o godz. 18.30. Wstęp wolny.

5. Dziękujemy za ofiary od rodzin jakie składacie na tacę, na koncie bankowym i w kancelarii.

6. Informacje Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Krakowie, Zamiejscowego Wydziału Ekonomii w Mielcu przy ul. Warszawskiej 1 o dodatkowej rekrutacji na studia, jak również Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „Kana” działającego przy Parafii MBNP o różnych kursach dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów - w gablocie i na stronach internetowych.

7. Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu zaprasza osoby dorosłe na różne kursy zawodowe. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Anna Midura z ul. Limanowskiego i Maria Korzeń ze Złotnik. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.