Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.11.12 - XXXII Niedziela Zwykła

 

1. W miesiącu listopadzie pamiętajmy o modlitwie za zmarłych.

2. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem  Prześladowanym.

3. Jutro w Bursie odpust ku czci Św. Stanisława Kostki. Jest to także dzień rocznicy ostrzału Bursy kiedy to w roku 1944 pocisk wpadł do piwnicy i zabił oraz ranił kilka osób. Msze Święte z kazaniem o godz. 7.00 i uroczysta suma odpustowa o godz. 17.00. Po Mszach Świętych będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki.

4. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego, różaniec z wypominkami i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy grupie św. Ojca Pio.

w  środę

O godz. 17.30 różaniec z wypominkami, Nowenna do MBNP, i Msza Święta.

w sobotę

Wspomnienie liturgiczne bł. Karoliny Kózkówny, dziew i męczennicy.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5. W piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele Eucharystia z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich.

7. Zapraszamy na katechezy biblijne dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 18.30 w Sali na piętrze KOK-u.

8. W czwartek w ramach przygotowania do Bierzmowania o godz. 17.00 w kościele dolnym spotkanie klas VII. Po spotkaniu modlitwa różańcowa w kościele za zmarłych. Klasy II Gimnazjum zapraszamy w czwartek na wieczorną Eucharystię i na spotkanie.

9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

10. Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii w dniach 28 grudnia - 1 stycznia. Organizujemy wyjazd młodzieży na to spotkanie. Koszt 360 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Tomasza.

11. Urząd Miejski zaprasza mieszkańców osiedli Lotników i Niski Borek na spotkanie z wykonującym zadania prezydenta p. Janem Myśliwcem w czwartek o godz. 17.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Tańskiego.

12. Stowarzyszenie Diabetyków w najbliższą sobotę w godz. 9.00 - 14.00 zaprasza na szkolenie nt. powikłań sercowo naczyniowych u cukrzyków i profilaktyki jelita grubego. Odbędzie się ono w dawnej filii AGH przy ul. M Skłodowskiej 4. Szczegóły na afiszach w gablocie.

13. W środę 15 listopada od godz. 10.00 - 14.30 będziemy mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny /RTV, AGD, komputery/. Przychód z tej zbiórki będzie przeznaczony na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Zbiórka będzie na parkingu obok KOK-u.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

15. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Danuta Jakubas z ul. Lipowej i Teresa Hill z Alei Ducha Świętego. Polećmy Ich Dusze Dobremu Bogu.