Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2019.10.06 - XXVII Niedziela Zwykła

1. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30; w Bursie w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego, różaniec i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, różaniec i Msza św.

w sobotę

Spotkanie grupy św. Ojca Pio. O godz. 17.30 różaniec, Msza św. i modlitwy do św. Ojca Pio.

3. Zbiórka lektorów we wtorek o godz. 19.00.

4. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. W przyszłą niedzielę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

6. Dziękujemy za ofiary składane prze Was na tacę w kancelarii i na naszym koncie bankowym. Wczoraj zakończyliśmy kilkutygodniowe konieczne, poważne prace na dachu naszego kościoła. Na małej części dachu trzeba było wymienić blachę miedzianą. Zostały wykonane także prace zabezpieczające dach przed niszczeniem, wykonano kanały wentylacyjne, nowe włazy. Również w tym tygodniu został wymieniony po uszkodzeniu nowy napęd średniego dzwonu i założony nowy silnik. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na wypłacenie tych prac.

7. Młodzież z naszej parafii przygotowała własnoręcznie zrobione różańce, można je zabrać po Mszy świętej za dobrowolną ofiarę. Całość zebranych środków przekazaną będzie na wyjazdy formacyjne młodzieży z naszej parafii.

8. Kolejne katechezy dla dorosłych i młodzieży we wtorek i czwartek o godz. 1830 w kościele. Serdecznie zapraszamy.

9. Po przerwie serwisowej jest już aktywna transmisja internetowa z naszego kościoła.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: śp. Serhiy Slobodyanyk z ul. Drzewieckiego. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu.