Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.09.02 - XXII Niedziela Zwykła

1. Od jutra powakacyjny porządek Mszy świętych w dni powszednie. Msze o godz. 6.00; 6.30; 7.00; 18.00, w Bursie o godz. 7.00. W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci w kościele dolnym o godz. 11.30.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz.17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w sobotę

Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - głównej patronki diecezji. Po eucharystii o godz. 7.00 poświęcimy ziarno siewne. Wszystkie matki, także te w stanie błogosławionym zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszy św. ze specjalnym błogosławieństwem na godz. 7.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
Spotkanie Grupy Św. Ojca Pio. O godz. 17.30 różaniec, Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców według następującego porządku:

  • godz. 8.00 kościół dolny - dzieci ze wszystkich Szkół Podstawowych
  • godz. 8.00 Bursa - młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół im. „Groszkowskiego”
  • godz. 9.00 kościół dolny - młodzież z Gimnazjum i Liceum.

Jutro rano kancelaria będzie nieczynna.

4. We wtorek po Mszy św. zebranie Akcji Katolickiej. Zaproszenie na spotkanie kierujemy również do tych, którzy chcieliby włączyć się do pracy w tej grupie parafialnej. 

5. Spotkanie grupy apostolskiej Młodzieży w piątek o godz. 19.30.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed nowym rokiem szkolnym będzie w czwartek /dla dzieci ze szkół podstawowych/ i w piątek od godz. 16.00. Do chorych i staruszków pojedziemy z posługą w czwartek od godz. 14.00.

7. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
      - w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00
      - w piątek - w czasie spowiedzi a także po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00.

8. We wtorek zapraszamy na Jerycho Różańcowe. Msza św. o godz. 10.00, Adoracja do 13.00.

9. W czwartek o godz. 19.30 w naszym kościele odbędzie się niepowtarzalny koncert finałowy 21 Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Wystąpią znakomici śląscy artyści pod dyrekcją legendarnego dyrygenta Jerzego Maksymiuka. Spodziewamy się bardzo dużej frekwencji dlatego prosimy naszych parafian o wcześniejsze przyjście. Miał to być koncert na otwarcie kościoła po remoncie. Mimo że nie zdążyliśmy z pracami koncert się odbędzie. Na ile będziemy mogli przygotujemy nasz górny kościół. Skończone już będzie prezbiterium, do malowania przygotowane są już ściany i sufit. Jest bardzo gorąca prośba do parafian. We wtorek i w środę musimy posprzątać nasz kościół tak, aby na czwartek i na niedzielę było gotowy do liturgii. Potrzeba będzie bardzo wiele rąk do pracy. Codziennie kilkadziesiąt osób - mężczyzn i kobiet od rana do wieczora. Będzie wiele pracy dla młodzieży. Bardzo Was proszę o przychodzenie do pracy na dwie trzy godziny z miotłą wiaderkiem i szmatami. Proszę również liderów grup apostolskich, stowarzyszeń, Róż Różańcowych o zorganizowanie pomocy spośród członków. A za tydzień w niedzielę zapraszamy na Msze święte do górnego kościoła.

10. Legion Maryi organizuje Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 7-8 września. Wyjazd w piątek o godz. 16.00. Powrót  w sobotę po południu. Zapisy w kancelarii.

11. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Chorzelowie będą trwały uroczystości odpustowe. Plan odpustu na plakatach. Tradycyjnie już z naszej parafii do Chorzelowa wyruszymy w pieszej pielgrzymce. Odbędzie się ona w niedzielę 9 września. Wyjście o godz. 14.00 z naszego kościoła. Do udziału w niej zapraszamy szczególnie bierzmowanych w ubiegłym roku i tegorocznych kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy 18 PPT.

12. Dziękujemy za ofiary od rodzin, które przekazujecie na tacę, w kancelarii parafialnej, i na nasze konto bankowe. W przyszłą niedzielę prosimy o złożenie specjalnych ofiar na wykonywane prace.

13. W dniach 3 i 4 września w przychodni „Medyk” przy ul. Tańskiego odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Szczegółowe informacje w przychodni.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

15. Dziś przed kościołem wolontariusze zbierają ofiary na leczenie Gabrysi z Padwi Narodowej.

16. Prezydent Miasta informuje o przedłużeniu naboru na wymianę pieców. Deklaracje można składać w Urzędzie Miasta.

17. Narodowe  czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego odbędzie się w sobotę 8 września od godz. 11.00 na Rynku Starego Miasta.

18. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Janina Ździebło z ul. Konfederackiej i Ewa Adamczyk z ul. Warszawskiej. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu...