Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.10.01 - XXVI Niedziela Zwykła

 

1. Dziś rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30; w Bursie w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne Aniołów Stróżów;
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu /w dolnym kościele/; o godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

w środę

Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Ze względu na prace nie będzie w tym roku błogosławieństwa zwierząt.
O godz. 17.30 Nowenna do MBNP i Msza św.

w czwartek

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziew. Po wieczornej Eucharystii ucałowanie relikwii.

w sobotę

Wspomnienie Maryi Panny Różańcowej.

3. Dziś o godz. 15.00 w dolnym kościele kolejne spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Eucharystii.

5. W tym tygodniu uczniowie klas VI rozpoczną swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek i rozpocznie się różańcem o godz. 1730 i Mszą św., na której uczniowie złożą wypełnione karty ZGŁOSZENIOWE KANDYDATURY DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Formularze można pobrać ze strony internetowej naszej parafii. Prosimy aby kandydaci skorzystali wcześniej ze spowiedzi. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

6. Spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 17.30.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

8. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 1600. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty już w czwartek. Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 1400

9. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
      - w czwartek - po wieczornej Eucharystii do godz. 21.30'
      - w piątek - w czasie spowiedzi a także po wieczornej Eucharystii do godz. 21.30.

10. W czwartek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będziemy modlić się do Jezusa w tajemnicy Przemienienia o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będzie to też wieczór modlitewnego wsparcia dla osób uzależnionych i współuzależnionych (rodziny i bliscy uzależnionych). Trzeba przełamać nieuzasadnione obawy, niepotrzebny wstyd i przyjść.  Przemienionemu Jezusowi będziemy polecać tych, którzy każdego dnia zmagają się ze swoimi problemami, które ich przerastają. Na zakończenie nabożeństwa, modlitwa do św. Rity – patronki spraw wyjątkowo trudnych i ucałowanie jej relikwii.

11. Msza św. dla młodzieży w I piątek o godz. 19.30 w Bursie.

12. W I sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i na adorację do godz. 10.00. W łączności z wiernymi modlącymi się w tym dniu na granicach Polski odmówimy różaniec.
Ulotki o Różańcu na granicach Polski na stolikach przy wyjściu. Z naszej parafii na „Różaniec do Granic” wyjedzie autokar. Wyjazd o godz. 6.30, koszt 30 zł. Zgłoszenia do środy w kancelarii parafialnej.

13. Dziękujemy naszym parafianom za włączenie się w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”.

14. W związku kończącym się rokiem Jubileuszu 100 lecia objawień w Fatimie chcemy w naszej parafii przeżyć „DOBĘ RÓŻAŃCOWĄ”. Po ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim w piątek 13 października rozpoczniemy w kościele odmawianie różańca przez całą dobę aż do soboty wieczór. Co półtorej godziny inna grupa wiernych podejmie odmawianie 4 części różańca. W kancelarii jest grafik na poszczególne godziny. Prosimy grupy pastoralne o podjęcie modlitw zwłaszcza w godzinach nocnych.

15. W związku z pracami w kościele w tym tygodniu wszystkie Msze św. będą sprawowane w dolnym kościele. Na sobotę wieczór i przyszłą niedzielę zapraszamy do górnego kościoła.

16. Dziękujemy za ofiary, które składacie na prace podejmowane w kościele. Obecnie kończymy elewacje wież kościoła, a w środku na suficie kładziemy tynk akustyczny. Za tydzień będziemy mogli zobaczyć część wykonanej pracy. Są to bardzo kosztowne ale konieczne inwestycje. W przyszłą niedzielę prosimy o specjalne ofiary od rodzin.

17. Jak słyszeliśmy w komunikacie dziś możemy złożyć ofiary do puszek na ofiary kataklizmu w Meksyku. Można również zabrać chlebki miłosierdzia – ofiary przeznaczone są na pomoc potrzebującym.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

19. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryk Kania z ul. Teligi i Adam Wilk z ul. Bajana Polećmy  dusze Miłosierdziu Bożemu.