Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.06.03 - IX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 12.00. Od jutra do środy Eucharystia, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz.17.00 Eucharystia z procesją, poświęceniem wianków, oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców o przychodzenie z dziećmi na nabożeństwa. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w nasze parafialne świętowanie Bożego Ciała. "Bóg zapłać" służbie liturgicznej, scholii męskiej, strażakom ze Złotnik, panom noszącym baldachim, chorągwie, tym którzy przygotowali, ołtarze i dekoracje. Dziękujemy Policji, służbom komunalnym i wszystkim którzy pomogli przeprowadzić procesję. Dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w procesji.

Msza św. dziękczynna i o błog. Boże dla tych, którzy przygotowywali IV ołtarz będzie w środę o godz. 18.00.

2. W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które jest odprawiane wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie nabożeństwo po wieczornej eucharystii. W niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. W Bursie po Mszy św. porannej.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego, Msza św. nowennowa i procesja. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w piątek

Uroczystość Najśw. Serca Jezusa - Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów pracujących w naszej parafii będzie od godz. 17.00 - 19.00. Prosimy naszych parafian o udział w adoracji za nas kapłanów. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.

w sobotę

Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny; 
Spotkanie Grupy Św. Ojca Pio o godz. 18.30.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

4. We wtorek po wieczornej Eucharystii spotkanie członków Akcji Katolickiej.

5. W piątek o godz. 19.30 w dolnym kościele ostatnia przed wakacjami Msza św. i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy.

6. Z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny, które przypada za dwa tygodnie 17 czerwca - zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie "Rodzinnie u Ducha". W programie występy dzieci i różnych zespołów muzycznych. Specjalnymi gośćmi będą zespół „Claret Gospel” z Wybrzeża Kości Słoniowej i grupa "Igramy z pokusą". Będzie też wiele atrakcji, począwszy od loterii, gdzie każdy los wygrywa, po grill i małą gastronomię. Wieczorem będzie koncert i potańcówka przy zespole biesiadnym. Zapraszamy parafian do pomocy i współpracy w organizacji tego wydarzenia. Można przynosić do kancelarii drobne fanty na loterię. Zapraszamy osoby, bądź firmy, które mogłyby się w ten sposób zareklamować o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Tomaszem. Prosimy parafian o wypieki (placki, ciasteczka). Liczymy na pomoc a przede wszystkich na wspólną dobrą zabawę. Przyjdźmy na to rodzinne spotkanie całymi rodzinami.

7. Dziękujemy za ofiary od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na prace podejmowane przy naszym kościele.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Józef Popiołek z ul. Warszawskiej. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…