Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.05.27 - Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu;
O godzinie 18.30 Nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe i Eucharystia w int. nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Radzie Parafialnej.

w środę

Nowenna do MBNP, nabożeństwo majowe i Eucharystia o godz. 18.30.

w czwartek

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Msze św. rano o godz. 6.00 i 7.30. W Bursie Msza św. będzie tylko o godz. 8.00.

O godz. 9.00 uroczysta Suma z procesją do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pójdziemy w ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i prosić Go o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii. Włączmy się chętnie w przygotowanie ołtarzy. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło opromienić je Jego Błogosławieństwo. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w procesji. Rodziców prosimy, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, strażaków.

Rodziców, siostry zakonne, katechetki prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji.

O przygotowanie pierwszego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Pisarka i  przyległych do niej bloków alei Ducha Świętego, a także wiernych ulic od Teligi do Kilińskiego oraz Złotnik, i Róże z tego rejonu. O przygotowanie drugiego ołtarza, prosimy wiernych Alei Ducha Świętego, oraz wiernych z ul. Bajana, z Niskiego Borku, i Róże z tego rejonu. O przygotowanie trzeciego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Kocjana, a także wiernych z ul. Tańskiego i Dąbrowskiego, oraz Róże z tego rejonu. O przygotowanie czwartego ołtarza, na schodach kościoła, prosimy wiernych z ulic: Drzewieckiego, Sienkiewicza, Sękowskiego, Warszawskiej, 6 Sierpnia, Reja, Wybickiego, Wysockiego, oraz Róże z tego rejonu.

Członków Rady Parafialnej z poszczególnych rejonów prosimy o organizację prac a grupy apostolskie i mieszkańców zapraszamy do pomocy. Bezpośrednio po procesji w kościele będzie odprawiona Msza św. Po południu Msze św. tak jak w niedzielę.

Od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Msza św. wieczorna w oktawie będzie o godz. 18.00, na zakończenie w czwartek o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Eucharystię z procesją na godz. 12.00.

Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

2. Dziękujemy za ofiary składane przez rodziny naszej parafii na podejmowane prace.

3. Koncert "Jednego Serca, Jednego Ducha" w Rzeszowie w Boże Ciało co roku przyciąga tysiące uczestników. Również z naszej parafii pragniemy zorganizować wyjazd na to wydarzenie. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza. Koszt to 10 zł.

4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź przed Bożym Ciałem i przed I piątkiem w środę od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Na środę zapraszamy dzieci z klas III – VI. Chorych i staruszków odwiedzimy z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek w czasie spowiedzi i po nabożeństwie wieczornym do godz. 21.30. W sobotę po porannej Eucharystii do godz. 9.00.

6. Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 19.30 w kościele dolnym.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

8. We wtorek o godz. 19.00 w kościele MBNP odbędzie się Koncert Pieśni Maryjnych. Szczegóły na plakacie.

9. Informacje o Memoriale Bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie w gablocie.

10. Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ul. Królowej Jadwigi ogłasza rekrutację do szkół funkcjonujących w placówce. Dzień otwarty 6 czerwca od godz. 9.00-12.00.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Madej z ul. Sękowskiego, Maria Wilk z ul. Matejki, Kazimierz Pietruszka z ul. Śniadeckiego. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.