Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.03.04 - III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa - w piątki; o godz. 9.00 rano; dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz.17.30; dla młodzieży o godz. 19.30 /w kościele górnym/.

Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 i o  godz. 15.00.
Dziś i w następne niedziele w czasie Gorzkich Żali zbierzemy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Akcji Katolickiej.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Od środy do piątku marca młodzież z Gimnazjum i Liceum będzie przeżywała swoje rekolekcje. Plan został podany na katechezie.

4. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę zbierzmy składkę na cele inwestycyjne.

5. Zebrania Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św.

6. W związku z przygotowywanym Synodem Diecezji Tarnowskiej w środę na wieczorną eucharystię zapraszamy Radę Duszpasterską oraz członków wszystkich grup modlitewnych i apostolskich a także Róże Różańcowe.

7. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do wyboru jest kilka tras. Zapisać się można drogą internetową na stronie www.edk.org.pl w zakładce "zapisz się".

8. Dziś w naszej Parafii jest przeprowadzana akcja sprzedaży pierniczków pieczonych przez Siostry w klasztornej kuchni. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Siostry Służebniczki w Tarnobrzegu. W domu tym na co dzień przebywa 67 Mieszkańców z różnym stopniem niepełnosprawności od 5-65 lat. W akcji tej biorą udział – Siostry oraz Mieszkańcy w/w Domu. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.

9. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom tego tygodnia wśród nich ks. Kazimierzowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

11. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9  zaprasza rodziców  i uczniów na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 5 marca o godzinie 16.

12. Ruch Patriotyczny zaprasza na spotkanie  pt.: "Konfederacja Barska - pierwsze powstanie narodowe w obronie wiary i wolności". Odbędzie się ono KANIE w sobotę o godz. 17.00.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Daniel Kozdęba z ul. Kasztanowej i Zofia Szala z ul. Sękowskiego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.