Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.11.05 - XXXI Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy do modlitwy za zmarłych. Jeszcze do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Także przez cały listopad w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedziele o 16.30 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami. Wypominki listopadowe będą tak ze w listopadowe niedziele przed Eucharystią o godz. 7.30; 9.00; 17.00; 19.00 w Bursie - przed Eucharystią o godzinie 8.00 i 10.00.
Dziękujemy bardzo za ofiary złożone przez Was z okazji „wypominków”. Każdy z nas księży odprawi Mszę Świętą za duszami wypominanymi w naszej parafii.

2. Dziś na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła dolnego na wyjątkowe spotkanie z inicjatorem akcji „Różaniec do granic” Panem Lechem Dokowiczem. Lech Dokowicz i historia jego życia mrozi krew w żyłach. Przez wiele lat był zaangażowany w scenę muzyki techno. Jako operator kamery miał dokumentować największe imprezy tego typu na świecie. Szatan zamierzał przeprowadzić satanistyczną inicjację Leszka w czasie imprezy muzycznej w Niemczech. Wtedy do akcji wkroczył Bóg. Przyjdźcie posłuchać Jego niesamowitego świadectwa. Nikomu nie uda się przejść obok tego obojętnie. Jego niezwykłe doświadczenie pokazuje, że za kurtyną tego świata toczy się ciężka wojna o zbawienie każdego z nas. Na spotkania z p. Dokowiczem przychodzą tysiące młodych ludzi. Niech dziś nie zabraknie nikogo. Zapraszamy zwłaszcza młode małżeństwa mające dorastające dzieci, ludzi młodych i starszych. Wypełnijmy po brzegi nasz dolny kościół.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Stowarzyszeniu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

w środę

O godz. 17.00 różaniec z wypominkami, Nowenna do MBNP i Msza Święta.

w czwartek

Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

w sobotę

Spotkanie Grupy Św. Ojca Pio. O gody. 17.30 różaniec za zmarłych. Msza Święta, adoracja i modlitwy do świętego Patrona.

4. We wtorek po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W sobotę przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Uroczystości miejskie rozpoczną się w Bazylice Świętego Mateusza Eucharystią celebrowaną o godz. 10.00. Informacje o imprezach towarzyszących na plakatach. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Niech Polska flaga zawiśnie w naszych oknach”. Jest to inicjatywa krzewienia i promowania postaw patriotycznych Polaków, a więc miłości i troski o naszą Ojczyznę i Naród. Flagi i chorągiewki można zakupić u młodzieży przed kościołem.
Z okazji Święta Niepodległości młodzież przygotowała „Wieczornicę patriotyczną” – montaż słowno-muzyczny. Zapraszamy w sobotę 11 listopada na godz. 17.00 do dolnego kościoła całe rodziny na krótką lekcję historii.

6. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży poszukujących Boga we wtorki i czwartki o godz. 18.30 w kościele dolnym.

7. W czwartek w ramach przygotowania do Bierzmowania o godz. 17.00 w kościele dolnym spotkanie klas VI. Młodzież otrzyma wtedy indeksy i weźmie udział w modlitwie różańcowej za zmarłych.
Klasy III Gimnazjum zapraszamy w czwartek na wieczorną Eucharystię i na spotkanie w grupach,

8. W piątek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę prosimy złożenie specjalnych ofiar na wypłacenie prac przy elewacji naszego kościoła.

10. Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii w dniach 28 grudnia - 1 stycznia. Organizujemy wyjazd młodzieży na to spotkanie. Koszt 360 zł. Więcej informacji i zapisy u ks. Tomasza.

11. MPGK w Mielcu informuje, że nastąpi przerwa w dostawie wody w nocy z 5 na 6 listopada od północy do 4.00 rano.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Władysława Łaz z ul. Ogrodowej i Jerzy Dźwikowski z ul. Pisarka. Polećmy Ich Dusze Dobremu Bogu.