Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.04.08 - Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

1. Zachęcamy do modlitwy w kaplicy Jezusa Miłosiernego, wobec znajdujących się tam relikwii wielkich Apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. W Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem pracowników "Caritas" i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji nasz Parafialny Oddział „Caritas” przeprowadza przy kościele zbiórkę do puszek. To, co złożymy ze szczerego serca, posłuży do pomocy potrzebującym. Członkom Parafialnego Oddziału Caritas składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną pracę na rzecz najuboższych. Zapraszamy parafian do włączenia się w prace naszego Oddziału Caritas. Spotkania w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.30.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego /przeniesiona z 25 marca/. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do pojęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w int. nowennowych o godzinie 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnotom Neokatechumenalnym.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia o godz. 17.30.

w sobotę

Spotkanie grupy Św. Ojca Pio. O godz. 17.30 różaniec, Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami do Świętego Ojca Pio.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III  we wtorek o 1800. Obecność obowiązkowa.

4. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na Mszy Świętej w ramach swego daru ofiarnego młodzież złoży swe indeksy. Zachęcamy Rodziców, by skontrolowali indeksy swych dzieci, nim zostaną one złożone w kościele. Na Mszę Świętą zapraszamy także Rodziców młodzieży.

6. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną i rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Niedziela 15 kwietnia, to także II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany List do Rzymian. W naszej parafii czytanie Biblii będzie pół godziny przed każdą Mszą św. Bardzo prosimy o zgłaszanie się osób dobrze czytających do tej posługi. /po 5 osób przed każdą Mszą św./ Grafik dostępny jest w zakrystii.

7. Dziś w Chorzelowie o godz.16.00 rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Adam Skaza z ul. Tańskiego, Maria Jonczyk z ul. Bajana,  Ewelina Stachowicz z ul. Dąbrowskiego, Jerzy Krzystyniak z ul. Pisarka i Józef Matuszek z ul. Traugutta. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.