Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.09.03 - XXII Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

I czwartek miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00.

w piątek

Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji. Po eucharystii o godz. 7.00 i 18.00 poświęcimy ziarno siewne. Wszystkie matki, także te w stanie błogosławionym zapraszamy w tym dniu na wieczorną Eucharystię.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
Za racji koronacji obrazu w Chorzelowie nie będzie Spotkania Grupy Ojca Pio.

2. W tym tygodniu Msze święte z Bursy będą odprawiane w kościele o godz. 7.00.

3. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców według następującego porządku:
      - godz. 8.00 kościół górny - dzieci ze wszystkich Szkół Podstawowych
      - godz. 8.00 Bursa - młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół im. „Groszkowskiego”
      - godz. 10.00 kościół górny - młodzież z Gimnazjum i Liceum.
Jutro rano kancelaria będzie nieczynna.

4. Po wakacyjnej przerwie rozpoczynają prace grupy apostolskie, modlitewne i stowarzyszenia działające w naszej parafii. Zachęcamy parafian do włączenia się w pracę tych grup. Wszystkich animatorów, liderów i członków grup pastoralnych zapraszamy na jutrzejszą wieczorną Eucharystię ze specjalną katechezą na początek nowego roku pracy.
Spotkania grup pastoralnych w tym tygodniu:
      - Akcja Katolicka - we wtorek po Mszy św. wieczornej
      - Lektorzy - środa po Mszy św. wieczornej
      - Ministranci i kandydaci na ministrantów - piątek po Mszy św. wieczornej
      - młodzieżowa grupa apostolska - piątek o godz. 19.30 w salce KOK-u
Nasze Siostry - s. Dominika i s. Maria zapraszają w nowym roku szkolnym wszystkie dziewczynki i dziewczęta z DSM oraz te, które chcą należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej. (od klasy IV szkoły podstawowej) Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek - 8 września o godz. 17.00 w salce katechetycznej w KOK-u".

5. W środę w naszej parafii organizujemy Jerycho Różańcowe. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00. Adoracja do godz. 15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

6. Od środy do piątku będzie trwało Triduum modlitw w intencji matek przed Uroczystością Narodzenia NMP. Na wieczorne Msze Święte zapraszamy wszystkie matki, także te w stanie błogosławionym.

7. W sobotę w Chorzelowie odbędzie uroczystość koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Msza św. koronacyjna o godz. 11.00. Z naszej parafii organizujemy pieszą pielgrzymkę. Zapraszamy na nią parafian i uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjście z kościoła o godz. 8.30.

8. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na wypłacenie prac przy elewacji kościoła.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

10. Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu ogłasza rekrutację na Mielecki Uniwersytet Dziecięcy. Szczegóły na stronie Mieleckiego Uniwersytetu Dziecięcego.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mieczysław Łanucha z Alei Ducha Świętego. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.