Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.10.29 - XXX Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Akcji Katolickiej.

w  środę

Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu uwielbimy Boga w Jego świętych - w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są Oni drogowskazami na drodze do wieczności. W Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii. Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Nie będzie w tym dniu osobnej Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Po Mszy św. o godz. 14.00 wyruszy procesja na Stary Cmentarz. Tam będą modlitwy za zmarłych i kazanie. Przed procesją w kościele poświęcimy znicze i kwiaty, które zaniesiemy na groby zmarłych. Na Cmentarzu Komunalnym modlitwy za zmarłych, kazanie i procesja będą o godz. 12.00 i 14.30.

w czwartek

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 6.00; 7.30; 9.00; 10.30; 15.30; 17.00; 19.00. Po każdej Eucharystii będą modlitwy za zmarłych, połączone z wypominkami. O godz. 18.00 w kościele odmówimy różaniec z wypominkami. W Bursie Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. O godz. 17.00 odmówimy różaniec z wypominkami.

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny, możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Aby zyskać odpust zupełny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, odmówić w kościele modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego i wyzbyć się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. Także od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę można zyskać odpust zupełny. Od Dnia Zadusznego przez cały listopad w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedziele o 16.30 będziemy odmawiać różaniec z wypominkami. Wypominki będą w niedziele przed Eucharystią o godz. 7.30; 9.00; 17.00; 19.00 w Bursie - przed Eucharystią o godzinie 8.00 i 10.00. Pierwszego i drugiego listopada przy bramach Starego Cmentarza będą zbierane ofiary do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00. Spowiadać będziemy także w piątek od godz. 16.00. Na 1 i 2 listopada nie planujmy spowiedzi. Odwiedziny chorych i starszych w piątek od godz. 14.00.

3. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
      - w piątek - w czasie spowiedzi a także po wieczornej Eucharystii do godz. 21.00
      - w sobotę - po porannej Eucharystii do godz. 900; po południu od godz. 17.00.

4. Skład nowej Rady Duszpasterskiej naszej parafii podany jest na stronie internetowej i w gablotach. Odchodzącej Radzie dziękujemy za ofiarną pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, a nowo wybranym członkom życzymy mocy Ducha Świętego w podejmowanych zadaniach.

5. Okręgowe spotkanie młodzieży "Noc Świętych" już w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Chorzelowie. Zapraszamy młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do jutra w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza.

6. Msza Święta dla młodzieży w I piątek o godz. 19.30 w dolnym kościele.

7. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na spotkanie z inicjatorem akcji „Różaniec do granic” Panem Lechem Dokowiczem. To wyjątkowe spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w kościele dolnym. Przypomnijmy, że nawet do 2 mln Polaków wzięło udział w cennej inicjatywie o nazwie „ Różaniec do Granic” i modliło się za Polskę i świat.

8. Kolejne Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE odbędzie się w Bazylei w Szwajcarii w dniach 28 grudnia - 1 stycznia. Organizujemy wyjazd młodzieży na to spotkanie. Koszt 360 zł. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza.

9. Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” ogłaszają nabór do chóru i baletu. Szczegóły na ogłoszeniach SCK.
Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” przeprowadza kwestę na rzecz budowy pomnika Żołnierzy Niezłomnych.
Informacje Ruch Patriotycznego o spotkaniu w gablocie ogłoszeń. 

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

11. Posłuchajmy jeszcze informacji o  funkcjonowaniu świetlicy dla dzieci… /siostra Filipa/