Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2019.09.22 - XXV Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie św. O. Pio - po Mszy Św. o godz. 18.00 ucałowanie relikwii świętego. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Św. i Msza Św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnotom Neokatechumenalnym.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta.

w piatek

Wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo, prezbitera. Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie oraz namaszczeniem olejem św. Szarbela o godz. 18.00 w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

w sobotę

Wspomnienie liturgiczne św. Wacława męczennika. O godz. 15.00 zachęcamy do włączenia się w ogólnoświatową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Akcja ta odbywa się w dniu 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Stańmy pokornie na skrzyżowaniach ulic, przy kapliczkach, krzyżach, przed blokami, zakładami pracy, by samotnie lub w grupie odmówić Koronkę. Każda modląca się grupa proszona jest o zabranie z kancelarii parafialnej okolicznościowego plakatu, który ma być wyeksponowany w czasie modlitwy. W tym roku towarzyszą nam intencje: za kapłanów, o pokój na świecie, za rządzących naszą Ojczyzną, za nasze miasta i wsie, za nasze rodziny i nas samych.

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00

2. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym za grzechy przeciwne trzeźwości.

3. Zbiórka lektorów we wtorek o godz. 19.00, aspirantów i ministrantów w piątek o godz. 18.45. Wraz z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym zapraszamy chłopców z klas III Szkoły Podstawowej i starszych, którzy pragną wstąpić w szeregi LSO. Zapisy u ks. Janusza Urbaniaka do 30 września. Siostry zapraszają dziewczynki na spotkania DSM. Spotkania we wtorki, środy lub czwartki o godz. 16.00 w KOK-u.

4. Kurs przedmałżeński rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii o godz. 15.00 w kościele dolnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

5. Klub Inteligencji Katolickiej oraz Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania serdecznie zapraszają na konferencje popularno-naukową pt. „Społeczny wymiar ekonomii”, która odbędzie się  w piątek o godz. 1700 w KANIE na Osiedlu.

6. Radio Leliwa zaprasza na koncert światowej sławy  duetu, jaki będzie miał miejsce w sobotę o godz. 19.00 w kościele MBNP na Osiedlu. Szczegóły w gablocie.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.