Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2019.09.08 - XXIII Niedziela Zwykła

1.  W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w piątek

Dzień Fatimski w naszej parafii. W tym dniu na dzień przed inicjatywą "Polska pod Krzyżem" przeżyjemy szczególne nabożeństwo fatimskie pod misyjnym krzyżem na placu kościelnym. O godz. 18.00 uroczysta Msza św., procesja z figurą Matki Bożej pod Krzyż Misyjny i różaniec. Na to nabożeństwo przynieśmy Krzyże.

w sobotę

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.00 różaniec w łączności z inicjatywą "Polska Pod Krzyżem", Droga Krzyżowa i Msza św. Po Mszy św. ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

2. W  środę 11 września na godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie kolejnego roku formacji aspirantów, ministrantów, lektorów i Ceremoniarzy wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami.

3. Wraz z nowym rokiem szkolnym i katechetycznym zapraszamy chłopców z klas III szkoły podstawowej i starszych, którzy pragną wstąpić w szeregi LSO. Zapisy u ks. Janusza Urbaniaka. Zapisy do 30 września.

4. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej - w czwartek na Mszy o godz. 18.00. po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców.

5. Siostry zapraszają dziewczynki na spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej . Spotkania we wtorki, środy lub czwartki o godz. 16.00 w KOK-u. Zapisy i informacje u katechetów.

6. W sobotę o godz. 17.00 w Ziempniowie ks. Biskup Ordynariusz będzie przewodniczył Mszy św. z okazji  50-lecia od wybudowania kościoła. W niedzielę 15 września  od 14.00 Festyn Rodzinny na placu przed kościołem.

7. Za dwa tygodnie rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

8. Rekrutacja na Mielecki Uniwersytet Dziecięcy odbędzie się w dniach 9 - 16 września. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Uniwersytetu.

9. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

10. Ostatnio z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Stanisław Bawoł i Henryk Jóźwik z Alei Ducha Świętego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.