Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.11.11 - XXXII Niedziela Zwykła


1.
 Dziś Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę. Młodzieżowa Grupa Apostolska zaprasza na Wieczornicę Patriotyczną na godz. 18.00 do kościoła dolnego a po niej chcemy wspólnie zasadzić na placu przed kościołem Dąb Niepodległości na pamiątkę tej wielkiej rocznicy.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego, Różaniec z wypominkami i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Św. Ojca Pio.

we wtorek

Wspomnienie liturgiczne św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników.

w  środę

O godz. 17.30 Różaniec z wypominkami, Nowenna do MBNP i Msza Święta.

w sobotę

Wspomnienie liturgiczne św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

3. We wtorek 13 listopada w Bursie odpust ku czci Św. Stanisława Kostki. Jest to także dzień rocznicy ostrzału Bursy kiedy to w roku 1944 pocisk wpadł do piwnicy i zabił oraz ranił kilka osób. Uroczysta suma odpustowa o godz. 17.00. Po Mszy Świętej będzie ucałowanie relikwii św. Stanisława Kostki. Tego dnia nie ma Mszy Świętej o godz. 7.00 rano.

4. W Piątek na godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie.

5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.

6. Do końca listopada trwają zapisy na wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych TAIZE – do Madrytu w dniach 25 grudnia - 3 stycznia. W programie zwiedzanie Luksemburga, Doliny Loary i Lozanny. Koszt 700 zł. + 55 euro. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z wolontariuszkami z Francji i Niemiec, które opowiedzą nam o TAIZE w ten piątek w KOKu o 19.30.

7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

8. W tym tygodniu rozpoczniemy roznoszenie poświęconych opłatków. Opłatkiem będziemy dzielić się przy wigilijnym stole. Zachęcamy do zachowania zwyczaju wysyłania poświęconych opłatków z życzeniami do naszych bliskich także za granicę. Prosimy o życzliwe przyjęcie w rodzinach Pana Organisty, oraz przedstawicieli grup parafialnych. Potrzebujemy kilku osób, które podejmą się rozniesienia opłatków na swojej ulicy.  Złożone ofiary niech będą wyrazem naszej życzliwości za posługę pana Organisty i pracowników kościelnych.

9. Informacje o projekcie „Nowe Kompetencje Lepsza Praca” dotyczącym aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w gablocie i na ulotkach.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. + Ryszard Mazur z ul. Tańskiego. Polećmy Jego Duszę Dobremu Bogu.