Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.03.25 - Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

1. Dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.

2. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te dni będą czasem szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

3. W środę wieczorem o godz. 20.30 w naszym kościele Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej, Mielecki Młodzieżowy Chór Kameralny i zaproszeni soliści wykonają REQUIEM Carla Ditterdorfa. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na chwilę zadumy i modlitwy tym pięknym dziełem muzycznym. Ze względu na przygotowania do Requiem wieczorna eucharystia będzie w kościele dolnym.

4. W środę dzień spowiedzi parafialnej. Spowiedź od 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu: od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.30. Tych którzy nie będą mogli przyjść wcześniej spowiadać będziemy jeszcze od godz. 18.00 do 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

5. Do chorych i staruszków z posługą sakramentalną pojedziemy we wtorek od godz. 14.00. W kancelarii można zgłosić osoby.

6. Od Wielkiej Środy kancelaria parafialna nie będzie czynna.
Dziś, w Wielkanoc nie będzie Mszy św. dla dzieci.

7. We czwartek kończy się Wielki Post i rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.  W tym dniu w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w "ciemnicy" będzie trwać do godz. 23.00.

Wielki Piątek
od godz. 600 zapraszamy na adorację Pana Jezusa
o godz. 830 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tą koronką rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiać ją będziemy po wieczornej eucharystii
o godz. 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 24.00. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny Ofiary składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

Tych, którzy nie będą mogli przybyć na godzinę 17.00, zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem, na godzinę 9.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania mięsa, także w miejscach zbiorowego żywienia.

Na czas Świąt przyozdobmy krzyże i kapliczki domowe i przydrożne.

Wielka Sobota
od godz. 6.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Grobie
o godz. 8.30 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
Od godz. 9.00 do 14.00 będzie poświęcenie pokarmów /co pół godziny/. W Bursie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00 i 11.30W Złotnikach o godzinie 10.00 w dwóch punktach: w Domu Ludowym i na stadionie.

Program adoracji na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę znajduje się w parafialnym serwisie świątecznym przy każdym dniu. Jest on dostępny w gablotach  i na stronie internetowej parafii. Zelatorów Róż Różańcowych z poszczególnych rejonów parafii i grupy pastoralne prosimy o poprowadzenie modlitw.

Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00.
Po obrzędach Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Chrystusa.

Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. W kościele przygotujemy dodatkowe miejsca siedzące. Grupy pastoralne prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystej liturgii. Zapraszamy Strażaków do straży przy Bożym Grobie. Prosimy przygotować procesję /baldachim, feretrony/. Na sobotnie nabożeństwo przynieśmy świece.

8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje życie duchowe, lub są w stanie kryzysu na Rekolekcje Odnowy Wiary. Termin rekolekcji 06.04. – 25.05. Zapisy na pierwszym spotkaniu 6 kwietnia o godz. 19.00 w dolnym kościele.

9. Przed świętami chcielibyśmy uporządkować plac kościelny wysprzątać kościół. Na środę bardzo prosimy do pracy panów. Także panie prosimy o pracę przy klombach. Początek prac o godz. 8.00. Prosimy przynieść ze sobą grabki i motyczki. W czwartek rano od godz. 8.00 podejmiemy przedświąteczne sprzątanie kościoła. Prosimy o pomoc naszych parafian.

10. Dziękujemy tym , którzy pomogli w organizowaniu pomocy dla potrzebujących. Paniom z "Caritas" członkom Akcji Katolickiej, wolontariuszom i darczyńcom w tym jednej bardzo hojnej rodzinie. Pomoc będzie można uzyskać w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 - 18.00 w punkcie Caritas w KOK-u.

11. Zapraszamy do włączenia się w "Wielkanocne Dzieło Caritas". Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki i paschaliki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dla chorych dzieci i osób starszych. Dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno - Wychowawczej wraz z s. Filipą rozprowadzają swoje wyroby świąteczne. Dziewczęca Służba Maryjna dziękuję wszystkim parafianom, którzy w ubiegłą niedzielę nabyli kartki świąteczne.

12. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Pasieka z ul. Poniatowskiego i Tomasz Petryszak z ul. Nałkowskiej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

13. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.  Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.