Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.09.16 - XXIV Niedziela Zwykła

1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci młodzież i wychowawców. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W ciągu tego tygodnia zapraszamy na Msze święte do dolnego kościoła; w sobotę wieczorem i w przyszłą niedzielę do kościoła górnego.

4. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz.17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym.

we wtorek

Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona dzieci i młodzieży. Na wieczorną Mszę zapraszamy młodzież i dzieci. Po Mszy św. będzie ucałowanie relikwii Św. Stanisława Kostki.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w piątek

Święto Św. Mateusza i Ewangelisty.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5. Dziś rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się w dolnym kościele o godz. 15.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

6. Wspólnota Odnowy w duchu Świętym zaprasza do udziału w Seminarium Odnowy Wiary. Zapisy na pierwszym spotkaniu 28 września w Kok-u o godz. 19.00.

7. Zbiórki ministrantów w piątek o godz. 18.40. Zbiórki aspirantów klas III w piątek o godz. 17.15.

8. Uczniów klas III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej zapraszamy we wtorek na godz. 18.00.

9. Zapraszamy na spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej wszystkie chętne dziewczynki. Pierwsze spotkania odbędą się we wtorek i w środę o godz. 16.00. Informacje u s. Barbary.

10. Zbiórka Lektorów odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00, zapraszamy wszystkich lektorów jak również tych, którzy chcieliby wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.

11. W najbliższy czwartek na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII oraz III gimnazjum na spotkanie organizacyjne i informujące o tegorocznych asadach przygotowania do sakramentu Bierzmowania w naszej parafii. Bardzo prosimy o obowiązkowe stawiennictwo na spotkaniu.

12. W piątek w Jadernówce o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie autorskie z naszym rodakiem bratem Marcinem Świądrem – kapucynem podczas którego będzie promowany album zawierający wykonane przez Niego Ikony. Serdecznie zapraszamy.

13. Przygotowujemy się do położenia kolorów na ścianach kościoła i założenia świateł i żyrandoli. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu w piątek i w sobotę. Zapraszamy jeszcze raz do sprzątania w piątek wieczorem i w sobotę od 8.00 – 10.00. Im więcej nas będzie tym szybciej wykonamy pracę. Dziękujemy grupie odnowy w Duchu Świętym za pomoc w piątek wieczorem. Prosimy inne grupy i Róże Różańcowe o podjęcie wspólnej pracy.

14. Dziękujmy za ofiary złożone na nowe nagłośnienie. W przyszłą niedzielę będziemy mogli również złożyć ofiary na ten cel. Dziś przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Tarnowie i Krakowie.

15. Koncert jubileuszowy 40-lecia istnienia Młodzieżowego Chóru działającego przy I LO w piątek w kościele św. Mateusza.

16. Przedszkole nr 9 organizuje akcję honorowego oddawania krwi 4 października. więcej informacji w gablocie.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

18. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Marianna Sroka z ul. Kocjana. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu.