Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.12.10 - II Niedziela Adwentu

1. Czas Adwentu wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Wśród naszych adwentowych wyrzeczeń niech znajdzie się miejsce na walkę z nałogami i słabościami. Pamiętajmy także o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, które są do nabycia przed kościołem. Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w roratach odprawianych o godz. 6.00 /dla dorosłych/ i o godz. 18.00 /dla dzieci/. Codziennie rano po roratach będziemy śpiewać godzinki.

2. W naszej wspólnocie witamy O. Bonifacego ze zgromadzenia Pocieszycieli z Getsemani. Dziękujemy za posługę słowa.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. roratnia dla dzieci. Prowadzenie liturgii powierzamy Odnowie w Duchu Świętym.

w środę

Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
O godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. roratnia dla dzieci.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

w sobotę

Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Dziś o godz. 16.00 w kościele dolnym odbędzie się spektakl teatralny o św. Bracie Albercie pt. "Brat Naszego Boga". Serdecznie zapraszamy wszystkich także młodzież i dzieci.

5. W piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy.

6. Dziękujemy bardzo za ofiary, składane przez was na prace przy elewacji. Dziś dziękujemy kilku ofiarodawcom za większe ofiary.

7. Starostwo Powiatowe w Mielcu organizuje świąteczny jarmark. Odbędzie się on dziś na Rynku w godz. 10.00 - 20.00.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.

9. Policja apeluje o zachowanie ostrożności z osobami, którzy proponują sprzedaż lub zakup w domu, także przez telefon różnych rzeczy. W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże i wyłudzenia na terenie Mielca.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: Bogdan Cebula z Al. Ducha Świętego i Maria Petryszak z ul. Nałkowskiej. Polećmy Ich dusze miłosierdziu Bożemu…