Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.05.07 - IV Niedziela Wielkanocna


1.
W Tygodniu Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele który zaczynamy, modlitwą wspierajmy powołanych z naszej parafii. Módlmy się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

2. Dziś i przez kolejne niedziele na mieleckim rynku wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii będą przeprowadzały akcję ewangelizacyjną. Początek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania katechezy i do wspólnej modlitwy.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 18.30 /także w niedziele/, po nim Msza św. W Bursie Msza św. i nabożeństwo majowe o godz. 18.00 /w niedziele nabożeństwo majowe o godz. 18.00/.

4. Legion Maryi zaprasza w każdą niedzielę o godz. 20.00 na majówkę przy kapliczkach na terenie parafii. Szczegóły w gablocie.

5. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona diecezji;
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu;
Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w int. nowennowych o godzinie 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe i Eucharystia o godz. 18.30.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

6. W sobotę rozpoczynamy celebrowanie nabożeństw fatimskich. O godz. 19.00 uroczysta Eucharystia, różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Litanię zaśpiewamy w czasie procesji. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci. Na procesję wszyscy przynieśmy lampiony. Będą do nabycia przed nabożeństwem w środę.
O przygotowanie i niesienie figury prosimy tradycyjnie strażaków ze Złotnik.

7. Młodzieżowa grupa apostolska zaprasza na wielkanocną "Drogę Światła" w najbliższy piątek na godz. 20.00. Można od młodzieży zabrać ulotkę z zaproszeniem na to nabożeństwo. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian.

8. W przyszłą niedzielę w parafii MBNP na Osiedlu odbędą się uroczystości 70 rocznicy parafii. Msza Jubileuszowa celebrowana przez ks. Biskupa o godz. 11.00. Szczegóły na plakatach.

9. Bardzo prosimy naszych parafian o włączenie się w akcję misyjną „Makulatura na misyjne studnie i kolorowy złom na misyjny dzwon”. We wtorek 16 maja makulaturę i złom metali kolorowych będzie można złożyć w KOK-u. Jeśli ktoś chciałby wcześniej przynieść makulaturę lub kolorowy złom może to uczynić już w tym tygodniu.

10. Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje za zamówione Msze Święte, wyrazy życzliwości przekazywane od grup parafialnych i parafian z okazji Jego imienin.

11. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Prace przy zewnętrznej elewacji są już bardzo zaawansowane. W tym tygodniu firma alpinistyczna podejmie prace renowacyjne i malarskie na wieżach kościoła i krzyżu. Za tydzień rozpoczniemy prace w Bursie. /malowanie wnętrza, złocenie ornamentów ołtarza/. Chcemy na parafialny odpust zakończyć zaplanowane prace. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na ten cel. Prosimy wszystkie rodziny o ofiarność.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Andrzej Ćwięka z ul. Bajana. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…