Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.01.08 - Święto Chrztu Pańskiego

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Dziś myślimy także o naszym chrzcie, który był początkiem i fundamentem naszej komunii z Panem Bogiem i z Kościołem. Po Mszy świętej możemy podejść do chrzcielnicy i wodą chrzcielną uczynić znak krzyża.

2. Jutro o godz. 19.30 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu gwiazdy polskiej piosenki Hanny Banaszak wraz zespołem. Na to niezwykłe wydarzenie muzyczne zapraszamy wszystkich parafian. Ze względu na przygotowania do koncertu adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko do godz. 12.00. Natomiast wieczorna Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta będą w kościele dolnym.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W sobotę o godz. 17.30 spotkanie grupy Świętego Ojca Pio.

5. Zapraszamy do obejrzenia ruchomej szopki i adoracji Dzieciątka Jezus w dolnym kościele.

6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Karmelitanki z Rzochowa, które przeprowadzą kwestę na rozbudowę przedszkola.

8. 14 stycznia w Kościele MBNP o godz. 15.00 odbędzie się doroczny koncert mieleckich zespołów „Mieleckie Kolędowanie”. Serdecznie zapraszamy.

9. Katolickie Centrum Edukacji Młodzieżowej „Kana” ogłasza nabór na zajęcia z budowy i programo­wania robotów dla dzieci ze szkół podstawowych w czasie ferii zimowych. Szczegółowe informacje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń.

10. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1%. Przypominamy, że wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas () znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.