Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.03.18 - V Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje wielkopostne, które przeżywamy w naszej parafii, pomogą nam jeszcze lepiej przygotować się do przeżycia Paschy. Zachęcamy do jak najpełniejszego włączenia się w zaproponowane spotkania rekolekcyjne. Program rekolekcji jest dostępny na stoliku pod chórem i na stronie internetowej naszej parafii. Jest jedna zmiana w programie rekolekcji. Czwartkowa Msza św. i błogosławieństwo dla wdów i wdowców będzie nie o godz. 10.00 a o 9.00.

Witamy O. Józefa Mizerę – kapucyna, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje.

W czwartek dzień parafialnej spowiedzi. Spowiadać będziemy od godz. 10.00 - 12.00; 14.00 - 16.00; 16.30 - 17.30. Bardzo prosimy wykorzystać obecność kapłanów i skorzystać już przed południem ze spowiedzi świętej. W czasie rekolekcji w środę będziemy mogli złożyć ofiary na cele rekolekcyjne w czwartek natomiast zbierzemy ofiary na budowę klasztoru kapucynów w Kielcach.

2. W najbliższy piątek przeżyjemy Drogę Krzyżową z relikwiami Krzyża Świętego ulicami naszego miasta. To już jedenasty raz przejdziemy pośród naszych domów i bloków, aby rozważać cenę naszego zbawienia. Rozpoczęcie przy Bazylice o godz. 18.30. O godz. 20.00 w naszym kościele będzie Eucharystia i ucałowanie relikwii Krzyża. Zapraszamy wszystkich parafian, także dzieci i młodzież do udziału w tej niezwykłej Drodze Krzyżowej i w Eucharystii. W kościele Droga Krzyżowa tylko o godz. 17.30.

3. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Uroczysta procesja z poświęceniem palm o godz. 12.00. Zachęcamy do zrobienia dużych palm. Wykonawcy najpiękniejszych zostaną nagrodzeni.
W Niedzielę Palmową i w Wielkanoc nie będzie Mszy św. dla dzieci.

5. Wychodząc z kościoła możemy nabyć świąteczne kartki, które wykonały dziewczynki z naszej parafialnej grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej wraz z s. Marią. Złożona ofiara zostanie przeznaczona dla DSM i dla potrzebujących w naszym mieście.
W niedzielę Palmową dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej wraz z s. Filipą będą rozprowadzać swoje wyroby świąteczne.

6. Zapraszamy do włączenia się w "Wielkanocne Dzieło Caritas". Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki i paschaliki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dla chorych dzieci i osób starszych. Od jutra do czwartku w kaplicy chrzcielnej Przemienienia Pańskiego będzie można składać produkty żywnościowe na pomoc dla ubogich. Prosimy każdą rodzinę o włączenie się w pomoc najbiedniejszym. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za podjęcie dyżurów w supermarketach przy zbieraniu darów dla potrzebujących.

7. Kolejny Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w Niedzielę Palmową w Tarnowie. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zapisywać się można do piątku w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza.

8. Dzisiaj w kościele można obejrzeć wystawę prac plastycznych "Biblia w sztuce", wykonaną przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8 z oddziałami gimnazjalnymi. Dziękujemy wykonawcom za przygotowanie ekspozycji inspirującej do umiłowania Pisma Świętego zaś wszystkich serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

9. Przy wyjściu głównym z kościoła możemy złożyć dziś ofiary na kwiaty i urządzenie Bożego Grobu.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w rekolekcjach parafialnych.

11. Parafia w Ziempniowie organizuje 2-dniową pielgrzymkę 16-17 czerwca do Piekar Śląskich, na Górę św. Anny, do Wambierzyc i na Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Zapisy u ks. Józefa w Ziempniowie.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Pasieka z ul. Poniatowskiego, Przemysław Wachta z ul. Drzewieckiego, Kazimierz Piętal z ul. Brzozowej. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.