Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.10.15 - XXVIII Niedziela Zwykła

 

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną. Ojcu Piotrowi dziękujemy za posługę słowa.  Nasze Siostry Służebnice Ducha Świętego rozprowadzają kalendarze, różańce oraz pamiątki misyjne.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30; w Bursie w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej „DABAR”

w środę

Święto św. Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich, którzy leczą i pielęgnują chorych.
O godz. 17.30 Nowenna do MBNP i Msza św.

w piątek

Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie o godz. 19.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Dziś w naszej diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Kartki z nazwiskiem wybranego kandydata prosimy wrzucić do urn stojących po chórem

5. W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. zapraszamy młodzież z klas VII. Młodzi otrzymają indeksy bierzmowanych. Zapraszamy także rodziców.

6. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, niech będzie dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci, lekcją rodzinnej historii i miłości bliźniego, która dotyka prawdy o świętych obcowaniu. Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 17.30, a w niedziele o godzinie 18.00. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godzinie: 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00. W Bursie – przed Eucharystią o godzinie 8.00 i 10.00. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.

7. Dziękujemy naszym parafianom za liczną obecność na modlitwie w czasie Doby Różańcowej.

8. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i dla młodzieży, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.30 w dolnym kościele.

9. W najbliższą sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Początek o godz. 10.00.

10. Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Nowe Życie” 28 października o godz. 11.00 w kościele MBNP organizuje konferencję pt. „Prawdy i mity o przemocy domowej. Uzależnienie i przemoc – choroba naszych czasów.”

11. Powoli kończy się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Listy znajdują się na stolikach pod chórem. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

12. Ruch Patriotyczny zaprasza na spotkanie pt.: „Święty wśród nas - ks. Jerzy Popiełuszko”. Spotkanie odbędzie się w sali KANY 21 października o godz. 16.00.

13. Bezpłatne wejściówki na seans filmowy pt. „Jan Paweł II – Santo Subito” na 16 października można odbierać w kasie kina Galaktyka.

14. Kino „Galaktyka: zaprasza również na film pt. „Dwie Korony” o życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Projekcje filmu zaplanowano od 20 do 25 października.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Józef Stefanko z ul. Kocjana i Ireneusz Szron. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.