Witamy na stronie internetowej

parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu
ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec

 tel.: +17 58-52-177 lub +17 58-27-013

2017.01.15 - II Niedziela Zwykła

1. W naszej wspólnocie witamy siostry karmelitanki z Rzochowa, które podejmują rozbudowę prowadzonego przez Nie przedszkola. Ofiarami do puszek wspomóżmy to dzieło.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego w nowym roku, zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

w środę

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W piątek przypada rocznica śmierci ks. Władysława Marcinowskiego, pierwszego proboszcza naszej parafii. W czasie Mszy Świętych będziemy polecać jego dusze Bożemu miłosierdziu. Parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziękujemy za składane przez Was ofiary. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.

5. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij
Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

6. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

7. Solenizantom tego tygodnia, także naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

8. Urząd Miejski zaprasza do skorzystania z możliwości dofinansowania na kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, piece na biomasę i pompy ciepła. Informacje na stronie Urzędu.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Władysław Szyszka z ul. Reja. Polećmy Jego duszę Bożemu Miłosierdziu…