Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.12.25 - Uroczystość Bożego Narodzenia

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Na Eucharystię o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do wspólnego kolędowania. Od jutra zapraszamy do adoracji żłóbka w ruchomej szopce w kościele dolnym.

Jutro - Święto Św. Szczepana Męczennika. Msze Święte tak, jak w niedzielę. Ofiary złożone przez nas na tacę przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. W czasie Mszy św. o godz. 9.00 poświęcimy owies.

W środę - święto Św. Jana Ewangelisty po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 poświęcimy wino.

W niedzielę - Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.30 odprawimy Uroczyste Nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. W Stary Rok, kościół będzie otwarty od godziny 22.00 do 24.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W środę rozpoczynamy kolędę. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do parafii. Nie narzucamy swojej obecności, ale z miłością chcielibyśmy choć chwilę spotkać się z każdą rodziną. Przeżywajmy te odwiedziny w duchu radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pokropienie poświęconą wodą i pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. W tym roku chcemy uzupełnić naszą parafialną bazę rodzin, dlatego kapłani zapytają o dane domowników i o tych, którzy mieszkają poza parafią, za granicą. Przypominamy, że dane osobowe przechowywane w kartotekach parafialnych są bezpieczne - nikomu nie udostępniamy żadnych informacji. Dzień wcześniej ministranci i lektorzy z identyfikatorami zapowiedzą kolędę i przyniosą poświęcona wodę.

W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij.
Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

Po świętach i w miesiącu styczniu, dyżur w kancelarii będzie od godz. 8.00 - 8.30 i od 17.00 - 18.00.

3. We wtorek, podczas Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Zapraszamy wszystkie zaangażowane dzieci w swoich strojach kolędniczych. Natomiast samo kolędowanie na terenie naszej parafii odbędzie się  we środę i czwartek, 27 i 28 grudnia, od godz. 14.00 przez parę godzin. Bardzo prosimy o serdecznie przyjęcie dzieci, które będą kolędować pod opieką osób posiadających parafialne identyfikatory. Tegoroczne ofiary są przeznaczone na projekty misyjne dla dzieci w Kongo, Republice Środkowoafrykańskiej, Kamerunie, Boliwii, Brazylii, Syrii i  Libanie. W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia kolędników misyjnych diecezji tarnowskiej. Jesteśmy dumni z wieloletniej gorliwości i ofiarności naszych dzieci, ich rodziców, młodzieży, opiekunów i wszystkich ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za otwarte serca!

4. W najbliższą środę 50-osobowa grupa młodzieży wyrusza na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych, tym razem do Bazylei w Szwajcarii. Życzymy im dobrej i bezpiecznej podróży a przede wszystkim pięknych i duchowo owocnych przeżyć.