Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.02.05 - V Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Świętego Ojca Pio.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Na specjalną Eucharystię z udzieleniem sakramentu chorych i błogosławieństwem Lourdzkim na godz. 9.00. Zapraszamy osoby starsze, chore, niepełnosprawne oraz ich rodziny i opiekunów. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie w KOK-u. Bardzo prosimy o umożliwienie udziału w Eucharystii. /podwiezienie, zachęcenie/.
Spotkanie członków Grupy Świętego Ojca Pio o godz. 17.30.

2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Eucharystii.

3. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy na ostatnie już spotkanie w czwartek na godz. 18.00 do kościoła. Najpierw Msza Święta, a potem spotkania w grupach. Dopuszczeni kandydaci przyjmą Sakrament Bierzmowania w czwartek 2 marca z rąk ks. Bp. Leszka Leszkiewicza. Wcześniej, od poniedziałku  27 lutego do Środy Popielcowej kandydaci będą uczestniczyć w Triduum bezpośrednio przygotowującym ich do przyjęcia tego Sakramentu. Prosimy rodziców o zaangażowanie i towarzyszenie swoim dzieciom w tym przygotowaniu.

4. W piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele Eucharystia i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy naszych parafian.

5. Powoli zaczynamy myśleć o liturgii Wielkiego Tygodnia. Chcielibyśmy stworzyć chór, który ubogaci liturgię Triduum Paschalnego. Potrzebujemy wielu prób dlatego też już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych i młodszych i starszych na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w niedzielę 12 lutego o godzinie 15,00 w KOK-u. Pamiętajmy, że kto śpiewa ten dwa razy się modli.

6. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na przeprowadzane prace.

7. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Szczegóły na stronie internetowej.

8. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.