Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.08.06 - Święto Przemienienia Pańskiego

 

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Apostolatowi Maryjnemu.

we wtorek

Wspomnienie liturgiczne św. Dominika.

w środę

Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

w piątek

Wspomnienie liturgiczne św. Klary, dziewicy.

w sobotę

Spotkanie grupy św. Ojca Pio. O godz. 18.30 różaniec, Msza św. i modlitwy do św. O. Pio.

2. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia Dzień Fatimski w naszej parafii. W roku 100 lecia objawień w Fatimie chcemy zawierzyć Maryi cała naszą parafię. Uczynimy to w czasie procesji fatimskiej z figurą Matki Bożej ulicami naszej parafii. Po wieczornej Mszy świętej /bez kazania/ o godz. 19.30 pójdziemy z procesją ulicami parafii odmawiając różaniec. Obok figury pójdą dzieci fatimskie: Hiacynta, Franciszek i Łucja. Przejdziemy ul. Pisarka, Drzewieckiego, Ducha Świętego, Tańskiego. O godz. 21.00 na placu kościelnym przeżyjemy Apel Jasnogórski.  Parafian prosimy o zgromadzenie się o godz. 1930 na placu kościelnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian także dzieci i młodzież o włącznie się w procesję. Podobne procesje w innych miastach gromadzą tysiące ludzi. Niech w przyszłą niedzielę nie zabraknie nikogo.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 w dolnym kościele odbędzie spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską. W czasie spotkania będzie się można jeszcze zapisać.

4. W środę zakończyła się I rowerowa pielgrzymka z naszej parafii na Jasną Górę. Dziękujemy 54 uczestnikom za wytrwałość i za pragnienia wyruszenia z pielgrzymką rowerową za rok.

5. Dziękujemy za ofiary na wypłacenie elewacji kościoła od rodzin, które przekazujecie w kancelarii parafialnej, i na nasze konto bankowe. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na wypłacenie prac.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły: śp. Józefa Piątek z ul. Sienkiewicza i Genowefa Kula ze Złotnik. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu….