Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.09.10 - XXIII Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Święto Podwyższenia Krzyża. O godz. 17.30 w kościele odprawimy Drogę Krzyżową.

w piątek

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego przekazu.

2. Od jutra powracamy do celebrowania Mszy św. w Bursie o godz. 7.00.

3. W środę Dzień Fatimski w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich na godz. 18.00. Po Mszy św. będzie różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Na to nabożeństwo fatimskie w setną rocznicę objawień i u początku nowego roku szkolnego, prosimy szczególnie dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców. Będziemy modlić się o łaski potrzebne w nowym roku szkolnym. Na procesję przynieśmy lampiony. O przygotowanie i niesienie figury, prowadzenie rozważań prosimy Grupę Apostolską Młodzieży.
Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas gimnazjalnych i z klas VII wraz z rodzicami. Odbędzie się wtedy pierwsze spotkanie formacyjne w nowym roku katechetycznym. Obecność kandydatów obowiązkowa.

4. Grupa Biblijna „Dabar” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na cotygodniowe spotkania grupy. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali KOK-u. Warto przyjść, zobaczyć, usłyszeć i rozeznać, czy to jest miejsce modlitwy i formacji, do którego zaprasza Cię Duch Święty.

5. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski JP II.

6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą odbywać się w dolnym kościele o godz. 15.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

7. Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, po upływie pięcioletniej kadencji zarządził w diecezji tarnowskiej na dzień 15 października wybory do Rad Duszpasterskich. W związku z wyborami prosimy o zgłaszanie w miesiącu wrześniu w kancelarii parafialnej lub na adres internetowy parafii kandydatów z poszczególnych rejonów parafii, którzy cieszą się zaufaniem parafian i mogliby wejść w skład Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

8. Dziś z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka do Fatimy. Pielgrzymów prosimy o modlitwę za nami i polecamy się modlitwie u Pani Fatimskiej.

9. Karty podpisowe dotyczące poparcia inicjatywy ustawodawczej projektu "Zatrzymaj aborcję" wyłożone są na stolikach. Puste karty można też zabrać do domu aby wypełnić je w swoim środowisku i wysłać na adres podany na karcie.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Rżany z ul. Dąbrowskiego i Wiesław Schab ze Złotnik. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.