Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.07.02 - XIII Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Święto Św. Tomasza Apostoła.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej.

w środę

O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

w sobotę

Spotkanie Grupy św. Ojca Pio. O godz. 18.30 Różaniec, Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 17.30. Na czwartek do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież.

3. Do chorych z posługą pojedziemy w piątek od godz. 9.00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu: czwartek po wieczornej eucharystii do godz. 21.30. W piątek w czasie spowiedzi i po wieczornej eucharystii do godz. 21.30. W sobotę od godz. 18.00.

5. Dziękujemy za ofiary od rodzin, które przekazujecie w kancelarii parafialnej, i na nasze konto bankowe. W przyszłą niedziele będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na wypłacenie prac przy elewacji kościoła.

6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach 31 lipca - 2 sierpnia. Trwają także zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która wyruszy z Tarnowa 17 sierpnia. Więcej informacji i zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich ks. Tomaszowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

8. W ramach XX Mieleckiego Festiwalu Muzycznego organizatorzy zapraszają na:
      - koncert jurorów konkursu muzyki organowej - 6 lipca o godz. 19.30 w kościele MBNP
      - koncert gruzińskiego zespołu URMULI - 8 lipca o godz. 20.00 w Parku Oborskich
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kinie Galaktyka.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Kotulska Danuta, Anna Stobierska, Kazimierz Koceniak z ul. Kocjana, Ewa Horodecka z ul. Dąbrowskiego i Maria Duszkiewicz ze Złotnik. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu…