Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2019.08.18 - XX Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. ) godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza święta nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

w środę

O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

w czwartek

Wspomnienie liturgiczne NMP Królowej.

w sobotę

Święto św. Bartłomieja Apostoła.

2. Wczoraj z Tarnowa wyruszyła Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym tygodniu zapraszamy naszych parafian do udziału w codziennym różańcu za pielgrzymów pół godziny przed nabożeństwami, który poprowadzi Apostolat Maryjny, i w wieczornych Mszach Świętych. W modlitwie i rozważaniach będziemy łączyć się z pielgrzymami. Nasze diecezjalne radio codziennie przekazuje informacje z pielgrzymkowej trasy. Powstała specjalna aplikacja na smartfony zawierająca informacje, trasę i program duchowy pielgrzymki z nagranymi konferencjami. Szczegóły na stronie Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Z naszej parafii organizujemy autokar na wejście pielgrzymki do Częstochowy 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

3. Kolejny wyjazd w góry, tym razem na Łysicę w Górach Świętokrzyskich będzie miał miejsce we wtorek 27 sierpnia. Zapisy do soboty w kancelarii parafialnej. Koszt 50 zł. 

4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

5. Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” w Mielcu serdecznie zaprasza do zwiedzania wystawy zatytułowanej „W kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów ziemi mieleckiej”. Wystawa będzie czynna do 21 września br. Szczegóły wszystkich propozycji Muzeum na plakatach i facebooku.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp.: Jan Padykuła z ul. Kocjana i Tadeusz Krasoń. Polećmy ich duszęe Miłosierdziu Bożemu…