Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.10.21 - XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Dzieło ewangelizacji świata będziemy polecać Bogu w czasie nabożeństw różańcowych.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30; w Bursie w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Po wieczornej eucharystii ucałowanie relikwii. Z powodu prac w kościele nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz.17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do MBNP i Msza św.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. We wtorek po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie do KOK-u członków Parafialnego Zespołu Synodalnego.

5. Trwają prace przy montowaniu żyrandoli, wstawione są kolejne drzwi, dobiegają końca prace malarskie. Dziękujemy za różnorakie zaangażowanie się naszych parafian w prace, czasem spontanicznie bez zaproszenia. W przyszłą niedzielę prosimy o złożenie ofiar na żyrandole. A w sobotę od rana prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła po remoncie.

6. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwie za zmarłych. Tradycyjnie modlić się będziemy za zmarłych także w wypominkach. Wypisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, niech będzie dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci, lekcją rodzinnej historii i miłości bliźniego, która dotyka prawdy o świętych obcowaniu. Wypominki listopadowe, będą połączone z modlitwą różańcową za zmarłych, codziennie o 17.30, a w niedziele o godzinie 18.30. Wypominki roczne, będą w niedziele przed Eucharystią o godzinie: 7.30, 9.00, 17.00 i 19.00. W Bursie - przed Eucharystią o godzinie 8.00 i 10.00. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki wypominkowe. Można je także wydrukować z naszej parafialnej strony internetowej. Prosimy, aby w rocznych wypominkach umieszczać tylko najbliższych naszych zmarłych, w wypominkach listopadowych natomiast możemy umieścić większą liczbę imion.

7. Jak co roku nasza Parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkania Młodych - Taizé. W tym roku młodzi wyjadą do Madrytu w dniach 25 grudnia - 3 stycznia. W programie zwiedzanie Luksemburga, Doliny Loary i Lozanny. Koszt 700 zł. + 55 euro. Zapisy do 30 listopada u Grzegorza Kolisa lub ks. Tomasza.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Józef Jachera z ul. Tuwima i Lidia Osmola z Alei Ducha Świętego. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu... Dobry Jezu...