Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.05.06 - VI Niedziela Wielkanocna

1. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Legion Maryi zaprasza w każdą niedzielę o godz. 20.00 na majówkę przy kapliczkach na terenie parafii. Szczegóły w gablocie.

2. Dziś i jeszcze w przyszłą niedzielę na mieleckim rynku wspólnoty Neokatechumenalne z naszej parafii będą przeprowadzały akcję ewangelizacyjną. Początek o godz. 15.30. Zapraszamy do wysłuchania katechezy i do wspólnej modlitwy.

3. Juro ks. Biskup Stanisław Salaterski udzieli sakramentu Bierzmowania. Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00. Nie będzie już Mszy św. o godz. 19.00.

4. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu; Nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe i Eucharystia w intencjach nowennowych z racji bierzmowania o godzinie 17.30.

we wtorek

Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; nabożeństwo majowe i Eucharystia o godz. 18.30.

w sobotę

Spotkanie grupy św. Ojca Pio. O godz. 18.30 różaniec, Msza św. i modlitwy do św. Ojca Pio. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

5. W poniedziałek, wtorek i środę w ramach dawnych Dni Krzyżowych będziemy modlić się o urodzaje.

6. We wtorek po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.

7. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. To bardzo ważny czas, który ma naszą wspólnotę parafialną przygotować do przeżycia odpustu. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach wieczornych z katechezami o Duchu Świętym. Grupy Odnowy w Duchu Świętym prosimy o poprowadzenie modlitw i przygotowanie liturgii.
W pierwszym dniu nowenny w piątek na godz. 20.00 młodzież naszej parafii zaprasza na nabożeństwo Drogi Światła. Gościem specjalnym będzie porucznik Karol Cierpica – cudownie ocalony na misji w Afganistanie. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież – kandydatów do bierzmowania z klas VII i Gimnazjum.

8. W sobotę o godz. 9.00 dzieci z klas III przystąpią do pierwszej spowiedzi. Będzie to spowiedź tylko dla dzieci. Rodziców i rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do spowiedzi w ciągu tygodnia.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W czasie Eucharystii o godz. 10.30 i 12.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie 27 maja o godz. 10.30.

9. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia nie będzie Mszy Świętych dla dzieci w kościele dolnym. Przed nami uroczystość I Komunii Świętej, odpust parafialny, Boże Ciało z oktawą. Chcemy, aby te ważne parafialne wydarzenia, dzieci przeżywały razem z całą wspólnotą parafialną.

10. Ksiądz Proboszcz dziękuje za przekazane życzenia imieninowe od grup pastoralnych i parafian.

11. Organizujemy wyjazd młodzieży na Spotkanie Młodych na Lednicę w dniach 1 - 3 czerwca. Po drodze planowany jest przystanek w Licheniu i Gnieźnie. Koszt 110 zł. Zapisy u ks. Tomasza.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.