Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.12.31 - Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś Święto Najświętszej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.30 odprawimy Uroczyste Nieszpory i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, przeprosimy za wszelkie błędy. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo. Wieczorem kościół będzie otwarty od godziny 22.00 do 24.00. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. będą jak w niedzielę. Jest to święto obowiązkowe.

3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 17.00.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Tego dnia święcona jest kreda, którą na drzwiach kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu. Oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary. 6 stycznia jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dzieci. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 Odbędzie się zakończenie i podsumowanie akcji Kolędników Misyjnych.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przejdzie po raz drugi Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w naszym kościele o godz. 10.30, a po niej rozpocznie się formowanie Orszaku i przemarsz ulicami Sienkiewicza, Mickiewicza i Kościuszki na tereny zielone przy Bazylice Św. Mateusza, gdzie będzie miał miejsce uroczysty pokłon Trzech Króli Dzieciątku Jezus, a także występy Chórów, Zespołów i wspólne kolędowanie. Aby podkreślić dostojny charakter tej Uroczystości, uczestnicy marszu dostaną korony w trzech kolorach, odpowiadające poszczególnym kontynentom: Europy, Azji i Afryce, naklejki oraz śpiewniki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania całe rodziny.
W sobotę w Święto Trzech Króli spotkanie opłatkowe pielgrzymów Pieszej pielgrzymki Tarnowskiej z grupy 18 św. Wojciecha o 18.00 w KOK-u.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
      - dziś od godz. 22.00 do 24.00;
      - w czwartek i piątek po wieczornej eucharystii do godz. 21.00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej.

8. Zapraszamy do obejrzenia ruchomej szopki i adoracji Dzieciątka Jezus w dolnym kościele.

9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w czasie przygotowań do świąt i przez święta włączali się w przygotowanie dekoracji, liturgii, nabożeństw. Dziękujemy twórcom dekoracji i szopek w górnym i dolnym kościele. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza.  Dziękujemy strażakom za pomoc w ubraniu choinki.

10. W miesiącu styczniu, dyżur w kancelarii będzie od godz. 8.00-8.30 i od 17.00-18.00.

11. Zebranie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej.

12. W naszej parafii trwa „kolęda”. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: Ryszard Światowiec z ul. Chodkiewicza, Stanisław Herchel z ul. Nałkowskiej i Anna Piksa z ul. Mieleckiego. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu…