Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.01.29 - IV Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w czwartek

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 15.30, 17.00 i 19.00. W Bursie Msze święte. o godz. 7.00 i 18.00.
2 luty jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. W czasie Mszy świętych będziemy modlić się w int. posługujących w naszej parafii Sióstr Służebnic Ducha Świętego. Zechciejmy również w tym dniu materialnie wesprzeć zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat.
W tym dniu 5 rocznicę powstania będzie przeżywała wspólnota Legionu Maryi.

w piątek

I piątek miesiąca. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za dzieło misyjne Kościoła i zbierzemy ofiary na ten cel.
Z okazji liturgicznego wspomnienia Św. Błażeja, po Eucharystii o godz. 7.00 będzie błogosławieństwo gardła.

w sobotę

I sobota miesiąca. Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00.

2. Okazja do spowiedzi przed pierwszym piątkiem - w czwartek w czasie Mszy świętych popołudniowych i w piątek od godz. 16.00. Chorych i staruszków z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek od godz. 14.00.

3. W piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele Msza św. dla młodzieży.

4. W przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 7.30 poświęcimy wodę i chleb ku czci Św. Agaty.

5. Od przyszłej niedzieli powracamy do odprawiania Mszy św. dla dzieci w dolnym kościele.

6. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
      - w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00
      - w piątek - w czasie spowiedzi, a także po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00
      - w sobotę - rano od godz. 7.30 - 9.00 i od godz.17.00 - 18.00.

7. Jutro kończymy kolędę w rodzinach naszej parafii. Odwiedzimy rodziny mieszkające na ul. Kocjana 13 i 21. Także jutro odwiedzimy rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w swoim czasie. Adresy tych rodzin prosimy zgłosić dziś w zakrystii lub jutro rano w kancelarii. Dziękujemy serdecznie za wspólną modlitwę, okazaną życzliwość, za dobre słowa i złożone ofiary. Część z ofiar przeznaczamy na Seminarium Duchowne w Tarnowie i na fundusz Caritas Sacerdotalis. Każdy z nas księży odprawi Mszę św. w intencji rodzin, które odwiedził.

8. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do udziału w VI Forum Formacyjnym – „Moc uzdrowienia”. Odbędzie się ono w dniach 11 i 12 lutego roku w hali sportowej „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach. Do udziału w forum należy zapisać się indywidualnie do końca stycznia poprzez stronę internetową  www.forum.moscice.pl. Jeśli będzie odpowiednia ilość osób wyjedziemy autokarem.

9. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.