Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.06.18 - XI Niedziela Zwykła

 

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 12.00. Od jutra do środy Eucharystia, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godz. 18.00. Prosimy rodziców o przychodzenie z dziećmi na nabożeństwa. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w nasze świętowanie Bożego Ciała. „Bóg zapłać” służbie liturgicznej, scholii męskiej, strażakom ze Złotnik, orkiestrze, panom niosącym baldachim, chorągwie, tym którzy przygotowali, ołtarze i dekoracje przy ulicach, Policji, służbom komunalnym i wszystkim którzy pomogli przeprowadzić procesję. Dziękujemy naszym parafianom za udział w procesji.

2. Z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny zapraszamy dziś wszystkich parafian na wspólne świętowanie i integrację. Chcemy „Rodzinnie u Ducha” spędzić niedzielne popołudnie. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego na scenie o godz. 15.00. W programie przewidziane jest wiele atrakcji dla wszystkich: występy dzieci, konkursy i różne atrakcje dla dzieci. Będą grały zespoły muzyczne. Będzie oczywiście dobre jedzenie - dlatego nie gotujmy dziś obiadu - wierzymy, że będzie też dobra zabawa. Na godz. 18.00 zapraszamy na koncert piosenek Elvisa Presleya w wykonaniu aktorki i piosenkarki Teatru Rozrywki z Chorzowa Marzeny Ciuły. Po koncercie losowanie głównych nagród, a następnie zabawa przy muzyce biesiadnej. U młodzieży po Mszy św. można nabyć kupony loterii w cenie 4 zł. - każdy los wygrywa. Realizacja tych kuponów od rozpoczęcia festynu. Dochód z tego festynu przeznaczony jest na pokrycie kosztów organizacji - a co zostanie przeznaczamy na nasze aktualne inwestycje w parafii. Zapraszamy wszystkich już od godz. 15.00.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Cłodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz. 17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. Nowennowa; prowadzenie liturgii powierzamy Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w czwartek

Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Uroczysta Eucharystia z procesją, poświęceniem wianków, oraz błogosławieństwo dzieci będzie o godz.17.00.

w piątek

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa - Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów pracujących w naszej parafii będzie od godz. 17.00 – 19.00. Prosimy naszych parafian o udział w modlitwie za nas kapłanów. Po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowy post.

w sobotę

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

4. Jutro odbędzie się egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowaniauczniów klas II gimnazjum. Zaliczenie egzaminu jest wymagane do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Prosimy rodziców o obecność na egzaminie.

5. W piątek zapraszamy na Msze Święte na zakończenie roku szkolnego:
dzieci ze szkół podstawowych i młodzież z klasy I i II gimnazjum o godz. 800;
Młodzież z III klas Gimnazjum i  z V liceum Ogólnokształcącego o godz. 930;
Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół im Groszkowskiego w Bursie o godz. 800;
Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego w czwartek od godz. 1700.

6. W Piątek o godz. 19.30 w dolnym kościele ostatnia przed wakacjami Msza św. i modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie.

7. Rozpoczęliśmy zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zachęcamy, by tak zaplanować wakacje, by jak najwięcej - zwłaszcza młodych ludzi - wybrało się na pielgrzymi szlak. Zapisy do końca lipca w kancelarii parafialnej.

8. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży czyli tzw. Synaj – ostatni w tym roku – odbędzie się w piątek w Tarnowie. Wyjazd o godz. 17.00, powrót ok. godz. 23.00. Zapisy do czwartku w kancelarii lub u ks. Tomasza. Koszt wyjazdu – 10zł.

9. Organizujemy pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach 31 lipca – 2 sierpnia (3 dni). Nocleg w Miechowie i Częstochowie. Powrót pociągiem do Tarnowa, a potem na rowerze do Mielca. Zapisy do 21 lipca w kancelarii lub u ks. Tomasza. Koszt 120 zł.

10. Dziękujemy za ofiary od rodzin na elewację kościoła, jakie składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia wśród nich siostrze Janie zakrystiance - składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

12. Informacje o Kursie Komputerowym w gablocie.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Janusz Juszczyk z Al. Ducha Świętego, Józefa Furgał z ul. Kocjana i Krzysztof Gruszecki z ul. Bajana. Wczoraj zmarł tato Księdza Andrzeja Romanowskiego. Polećmy dusze zmarłych Miłosierdziu Bożemu…