Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.09.24 - XXV Niedziela Zwykła

 

1. Dziś przypada Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W łączności z uczestnikami pielgrzymki do Szczepanowa modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach. Zachęcamy do postanowień abstynenckich. Można je złożyć na piśmie w kancelarii parafialnej.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Domowemu Kościołowi.

w środę

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. O godz. 17.30 Nowenna do NMP i Msza Święta.

w czwartek

Wspomnienie Św. Wacława, męczennika.

w piątek

Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

w sobotę

Wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Dziś odpust parafialny w Bazylice Św. Mateusza – suma odpustowa o godz. 11.00.

4. Dziś o godz. 15.00 w dolnym kościele drugie spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

5. W czwartek o godz. 15.00 zachęcamy do włączenia się w ogólnoświatową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Akcja ta odbywa się w dniu 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny. Stańmy pokornie na skrzyżowaniach ulic, przy kapliczkach, krzyżach, przed blokami, zakładami pracy, by samotnie lub w grupie odmówić Koronkę. Każda modląca się grupa proszona jest o zabranie z kancelarii parafialnej okolicznościowego plakatu, który ma być wyeksponowany w czasie modlitwy. W tym roku towarzyszą nam intencje: za kapłanów, o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach bliskiego wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów, za rządzących naszą Ojczyzną, za nasze miasta i wsie, za nasze rodziny i nas samych.

6. Przypominamy, że decyzją Księdza Biskupa  przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa trzy lata i polega na szkolnej katechezie, comiesięcznych nabożeństwach i spotkaniach w grupach organizowanych w parafii na terenie której kandydat mieszka. W tym tygodniu uczniowie klas VII SP rozpoczną swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek i rozpocznie się Mszą Świętą wieczorną o godz. 18.00 na której uczniowie złożą wypełnione karty ZGŁOSZENIOWE KANDYDATURY DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA. Formularze można pobrać ze strony internetowej naszej parafii. Prosimy aby kandydaci skorzystali wcześniej ze spowiedzi. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

7.  W niedzielę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych tu w kościele o godz. 16.30. W Bursie o godz. 18.00.

8. W związku z pracami malarskimi, jakie chcemy rozpocząć tu w kościele, od jutra wszystkie Msze Święte w tych samych godzinach będą sprawowane w dolnym kościele.

9. Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia swojego istnienia. Uroczystości z tej okazji odbędą się w sobotę. Szczegóły na plakatach.

10. W Centrum Kształcenia Praktycznego w Mielcu trwają zapisy na kursy zawodowe dla osób powyżej 50 roku życia.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, wśród nich Ks. Rafałowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Maria Zdziebło z ul. Pisarka, Henryk Kania z ul. Teligi i Zbigniew Zboch z ul. Bajana. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.