Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.03.26 - IV Niedziela Wielkiego Postu


1. W tradycji Kościoła dzisiejszą niedzielę nazywamy „Raduj się Jerozolimo”. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa nas do radości, abyśmy wszyscy wytrwali w codziennym wysiłku przemiany serc. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach:
Droga Krzyżowa - w piątki; o godz. 9.00 rano; dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz.17.30;
                              dla młodzieży o godz. 19.30 /w kościele dolnym/.
Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 i o  godz. 15.00. Dziś i w następne niedziele w czasie Gorzkich Żali zbierzemy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Młodzieżowej.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po porannej eucharystii do godz. 9.00 i od godz. 17.00.

3. Od środy będą trwały Wielkopostne Rekolekcje dla młodzieży szkolnej. Spotkania rekolekcyjne z młodzieżą gimnazjalną o godz. 8.00, z młodzieżą ze szkół ponadgimnazjalnych o godz. 10.00. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci w rekolekcjach. Szczegółowy program rekolekcji podany został na katechezie.

4. W najbliższy piątek w Bursie o godz. 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Poprowadzą ją członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej i Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej. Szczególne zaproszenie do udziału w Drodze Krzyżowej kierujemy do wszystkich nauczycieli.

5. Codziennie w innej parafii naszej diecezji trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Na czwartek wyznaczono naszą parafię. Adoracja rozpocznie się o godz. 15.00 koronką do Miłosierdzia Bożego i potrwa do wieczornej eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Czas rekolekcji jest czasem świętym, dlatego jak najlepiej skorzystajmy ze wszystkich rekolekcyjnych propozycji.

7. Zapraszamy do włączenia się w „Wielkanocne Dzieło Caritas”. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki i paschaliki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dla chorych dzieci i osób starszych. Bóg zapłać.

8. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.  Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

10. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 informuje, że zapisy uczniów do Szkoły Podstawowej nr 8 trwają do 31 marca.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Czerwiński z ul. Jagiełły. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…