Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.08.27 - XXI Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie liturgiczne św. Augustyna, bpa i dok. Kość.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakrramentu.
O godz.18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w int. nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy rodzinom z Domowego Kościoła.

we wtorek

Wspomnienie liturgiczne Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

w środę

O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

2. Od piątku 1 września powracamy do powakacyjnego porządku Mszy w dni powszednie. Pierwsza Msza św. dla dzieci w dolnym kościele będzie w przyszłą niedzielę. Powoli kończymy prace renowacyjne zaplanowane na ten rok przy Bursie. Jeszcze przez jakiś czas Msze św. z Bursy będą odprawiane w kościele o godz. 7.30.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00. Na czwartek do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież. Będzie to spowiedź z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Do chorych z posługą pojedziemy w piątek od godz. 9.00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu
      - w piątek w czasie spowiedzi i po wieczornej eucharystii do godz. 21.00
      - w sobotę po porannej Mszy św. do godz. 9.00 i od godz. 18.00.

5. Dziś możemy złożyć ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym podczas ostatnich nawałnic w Polsce.

6. Dziękujemy za ofiary na wypłacenie elewacji kościoła od rodzin, które przekazujecie na tacę, w kancelarii parafialnej, i na nasze konto bankowe. Dziś dziękujemy kolejnym kilku rodzinom, które złożyły większą ofiarę.

7. Wikariusz naszej parafii ks. Andrzej Romanowski został zamianowany w tym tygodniu Proboszczem w parafii Powroźnik w dekanacie Krynica Zdrój. Na jego miejsce przyszedł ks. Krzysztof Olszak z parafii Muszyna. Księdzu Andrzejowi dziękujemy za kilkuletnią gorliwą pracę wśród nas i przykład pięknej kapłańskiej postawy. Księdza Krzysztofa serdecznie witamy wśród nas i życzymy światła Ducha Świętego w podejmowanej posłudze. W czasie październikowego nabożeństwa fatimskiego będziemy mieli okazję objąć modlitwą księży Andrzeja i Krzysztofa.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

9. Dożynki Powiatu Mieleckiego odbędą się w dniu 3 września na terenach przy ul. Rzecznej w Mielcu. Rozpocznie je Msza św. w Bazylice św. Mateusza o godz. 14.00.

10. Akcja „Narodowe czytanie 2017” odbędzie się w sobotę 2 września o godz. 10.00 w Parku Oborskich. W tym roku będzie czytane „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

11. Automobilklub Mielecki zaprasza na zlot samochodów zabytkowych oraz „Europejski Dzień Mikrusa”. Zlot odbywał się będzie dzisiaj na ul. Sportowej od godz. 15.00.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Urszula Polak. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu...