Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.05.21 - VI Niedziela Wielkanocna


1.
Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Legion Maryi zaprasza w każdą niedzielę o godz. 20.00 na majówkę przy kapliczkach na terenie parafii. Szczegóły w gablocie.

2. Dziś i jeszcze w przyszłą niedzielę na mieleckim rynku wspólnoty Neokatechumenalne z naszej parafii będą przeprowadzały akcję ewangelizacyjną. Początek o godz. 15.00. Zapraszamy do wysłuchania katechezy i do wspólnej modlitwy.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu;
Nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo majowe i Eucharystia w int. nowennowych o godzinie 18.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Radzie Parafialnej.

w środę

Wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych;
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, nabożeństwo majowe i Eucharystia o godz. 18.30.

w piątek

Wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza, prezbitera.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

4. W poniedziałek, wtorek i środę w ramach dawnych Dni Krzyżowych będziemy modlić się o urodzaje.

5. W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania uczniów klas I Gimnazjum.

6. W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. To bardzo ważny czas, który ma naszą wspólnotę parafialną przygotować do przeżycia odpustu. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach wieczornych z katechezami o Duchu Świętym. Grupy Pastoralne prosimy o poprowadzenie modlitw i przygotowanie liturgii.

7. W sobotę o godz. 9.00 dzieci z klas II przystąpią do pierwszej spowiedzi. Będzie to spowiedź tylko dla dzieci. Rodziców i rodziny dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do spowiedzi w ciągu tygodnia.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W czasie Eucharystii o godz. 10.30 odbędzie się Pierwsza Komunia Święta.

9. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będzie 11 czerwca o godz. 10.30.

10. Do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przygotujemy się w czasie "Dnia Jedności" - 3 czerwca w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Od godz. 9.00 rano będą trwały katechezy, modlitwy, adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkaniu przewodniczył będzie znany na całym świecie ewangelizator z Indii o. Jose Maniparambill. Wieczorną eucharystię i modlitwę o nowe napełnienie Duchem Świętym poprowadzi ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Szczegóły podamy w przyszła niedzielę.

11. Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia nie będzie Mszy Świętych dla dzieci w kościele dolnym. Przed nami uroczystość I Komunii Świętej, odpust parafialny, Boże Ciało z oktawą. Prosimy aby te ważne parafialne wydarzenia, dzieci przeżywały razem z całą wspólnotą parafialną.

12. Organizujemy wyjazd młodzieży na kolejne XXI już Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 w dniach 2 - 4 czerwca. Po drodze planowany jest przystanek w Licheniu i Gnieźnie. Koszt 110 zł. Zapisy do niedzieli 28 maja u ks. Tomasza.

13. W niedzielę 18 czerwca planujemy zorganizować festyn parafialny "Rodzinnie u Ducha". Już dziś zapraszamy parafian do pomocy i współpracy w organizacji tego wydarzenia. Można przynosić do kancelarii drobne fanty na loterię. Zapraszamy osoby, bądź firmy, które mogłyby się w ten sposób zareklamować o kontakt z ks. Proboszczem lub z ks. Tomaszem.

14. Dziękujemy naszym parafianom za włączenie się w akcję misyjną "Makulatura na misyjne studnie i kolorowy złom na misyjny dzwon". Zebraliśmy 2900 kg makulatury i kilka kilogramów metali kolorowych.

15. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. Ze względu na remont od jutra do przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w Bursie. Intencje zamówione w Bursie odprawimy w kościele o godz. 19.00. Prosimy rodziny naszej parafii o ofiarność.

16. W przyszłą niedziele 28 maja na placu rekreacyjnym przy szkole nr 1 na Smoczce odbędzie się Majówka Rodzinna. W programie występy, zabawy dla dzieci. Majówkę zakończy zabawa taneczna.

17. 27 maja i 5 czerwca w kinie Galaktyka odbędą się projekcje filmu pt. "Teraz i w godzinę śmierci" wyświetlanego z okazji rocznicy objawień fatimskich. Zachęcamy do oglądania tego bardzo ciekawego filmu.

18. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na zawodowe i niezawodowe rodziny zastępcze. Informacje ul. Żeromskiego 34.

19. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

20. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Rachwał z ul. Kilińskiego i Eugeniusz Występek ze Złotnik. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.