Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.04.02 - V Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Rekolekcje wielkopostne, które przeżywamy w naszej parafii, pomogą nam jeszcze lepiej przygotować się do przeżycia Święta Zmartwychwstania. Zachęcamy do jak najpełniejszego włączenia się w zaproponowane spotkania rekolekcyjne. Program rekolekcji jest dostępny na stoliku pod chórem i na stronie internetowej naszej parafii. Na wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na specjalną naukę rekolekcyjną członków wszystkich grup apostolskich, modlitewnych, stowarzyszeń, Róż Różańcowych.

Witamy ks. Stanisława Cyrana – proboszcza z Dąbrowy Tarnowskiej który poprowadzi tegoroczne rekolekcje.
W czwartek dzień parafialnej spowiedzi przed świętami. Spowiadać będziemy od godz. 8.00 - 10.00; 10.30 - 12.00; 14.00 - 15.30; 16.00 - 17.30. Bardzo prosimy wykorzystać obecność kapłanów i skorzystać już w czwartek przed południem ze spowiedzi świętej.
W czwartek od godz. 13.30 odwiedzimy chorych i staruszków z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłoszenie chorych w kancelarii parafialnej.

2. W najbliższy piątek przeżyjemy Drogę Krzyżową z relikwiami Krzyża Świętego ulicami naszego miasta. To już dziesiąty raz przejdziemy pośród naszych domów i bloków, aby rozważać cenę naszego zbawienia. Rozpoczęcie przy Bazylice Św. Mateusza o godz. 18.30. O godz. 20.00 w naszym kościele będzie Eucharystia i ucałowanie relikwii Krzyża. Zapraszamy wszystkich parafian, także dzieci i młodzież do udziału w tej niezwykłej Drodze Krzyżowej i w Eucharystii.W kościele Droga Krzyżowa tylko o godz. 17.30.

3. W sobotę o godz. 17.30  spotkanie Grupy Św. Ojca Pio.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień. Uroczysta procesja z poświęceniem palm o godz. 12.00. Zachęcamy do zrobienia dużych palm. Wykonawcy najpiękniejszych zostaną nagrodzeni.
W Niedzielę Palmową i w Wielkanoc nie będzie Mszy świętej dla dzieci.

5. Przy wyjściu głównym z kościoła możemy złożyć dziś ofiary na urządzenie Bożego Grobu. 

6. W czasie rekolekcji w środę i czwartek będziemy mogli złożyć ofiary jako wyraz naszej wdzięczności za posługę rekolekcyjną.

7. W przyszłą niedzielę prosimy o złożenie ofiar na prace przy elewacji naszego kościoła.

8. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy nabyć świąteczne kartki, które wykonały dziewczynki z naszej parafialnej grupy Dziewczęcej Służby Maryjnej. Złożona ofiara zostanie przeznaczona dla potrzebujących w naszym mieście.

9. Zapraszamy do włączenia się w Wielkanocne Dzieło Caritas. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza baranki i paschaliki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dla chorych dzieci i osób starszych. Bóg zapłać. Od jutra do czwartku w kaplicy chrzcielnej Przemienienia Pańskiego będzie można składać produkty żywnościowe na pomoc dla ubogich. Prosimy każdą rodzinę o włączenie się w pomoc najbiedniejszym. Dziękujemy członkom Akcji Katolickiej za podjęcie dyżurów w supermarketach przy zbieraniu darów dla potrzebujących. Pewnej rodzinie dziękujemy za coroczną pomoc żywnościową dla Caritasu.

10. Kolejny Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędzie się w Niedzielę Palmową w Tarnowie. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na to spotkanie. Zapisywać się można do piątku w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza. Wyjazd w niedzielę planowany jest o godz. 8.30 a powrót o 16.00. Zachęcamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Henryk Czerwiński z ul. Bajana. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu…