Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.06.11 - Uroczystość Najświętszej Trójcy


1.
W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które jest odprawiane wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie nabożeństwo po wieczornej eucharystii. W niedziele po Mszy św. o godz. 1700. W Bursie po Mszy św.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie bł. ks. Romana Sitki i Towarzyszy, męczenników. W piątek ks. Biskup Ordynariusz poświęcił odnowioną po remoncie kaplicę przy Bursie. W liturgiczne wspomnienie bł. ks. Romana Sitki zapraszamy naszych parafian do odnowionej Bursy do udziału w uroczystych Mszach św. i modlitwach do bł. ks. Romana o godz. 700 i o godz. 1800. Nabożeństwo czerwcowe w Bursie po Mszy św. o godz. 1800.
W kościele o godz. 1830 Nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. w intencjach nowennowych.

we wtorek

 Dzień Fatimski - o godz. 1900 Msza św. różaniec fatimski i procesja z figurą wokół kościoła. Przygotowanie i niesienie figury, prowadzenie różańca powierzamy nauczycielom i wychowawcom. Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach.

w środę

O godz. 1830 Nowenna do MBNP, nabożeństwo czerwcowe i Msza św.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Msze św. rano o godz. 600 i 730. W Bursie Msza św. będzie tylko o godz. 800.

O godz. 900 uroczysta Suma z procesją do czterech ołtarzy. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie pójdziemy ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować Jezusowi za dar Eucharystii i prosić Go o błogosławieństwo dla wszystkich mieszkających i pracujących na terenie naszej parafii. Włączmy się chętnie w przygotowanie ołtarzy. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło opromienić je Jego Błogosławieństwo. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w procesji. Rodziców prosimy, aby przyprowadzili dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach, strażaków.
Rodziców, siostry zakonne, katechetki prosimy o pomoc w przeprowadzeniu procesji.
O przygotowanie pierwszego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Pisarka i  przyległych do niej bloków alei Ducha Świętego, a także wiernych ulic od Teligi do Kilińskiego oraz Złotnik, i Róże z tego rejonu. O przygotowanie drugiego ołtarza, prosimy wiernych Alei Ducha Świętego, oraz wiernych z ul. Bajana, z Niskiego Borku, i Róże z tego rejonu. O przygotowanie trzeciego ołtarza, prosimy wiernych ulicy Kocjana, a także wiernych z ul. Tańskiego i Dąbrowskiego, oraz Róże z tego rejonu. O przygotowanie czwartego ołtarza, na schodach kościoła, prosimy wiernych z ulic: Drzewieckiego, Sienkiewicza, Sękowskiego, Warszawskiej, 6 Sierpnia, Reja, Wybickiego, Wysockiego, oraz Róże z tego rejonu.
Członków Rady Parafialnej z poszczególnych rejonów prosimy o organizację prac, a grupy apostolskie i mieszkańców zapraszamy do pomocy.
Bezpośrednio po procesji w kościele będzie odprawiona Msza św.
Po południu Msze św. tak jak w niedzielę.
Od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Msza św. wieczorna w oktawie Bożego Ciała będzie o godz. 1800, na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 1700. W przyszłą niedzielę dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Eucharystię z procesją na godz. 1200.
Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

4. W poniedziałek o godz. 1800 zostanie przeprowadzony egzamin uczniów klas II Gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że obecność rodziców w egzaminie jest obowiązkowa.

5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci przedszkolnych będzie w środę o godz. 1630 w kościele. Zapraszamy rodziców do wspólnej modlitwy.

6. Już w przyszłą niedzielę z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny zapraszamy wszystkich parafian na festyn "Rodzinnie u Ducha" na terenach przyszkolnych koło kościoła. Rozpoczniemy o 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia. W programie występy dzieci i różnych zespołów muzycznych. Będzie też wiele atrakcji, począwszy od loterii, gdzie każdy los wygrywa, po grill i małą gastronomię. Wieczorem będzie koncert i potańcówka przy zespole biesiadnym. Zapraszamy parafian do pomocy i współpracy w organizacji tego wydarzenia. Można przynosić do kancelarii drobne fanty na loterię. Zapraszamy osoby, bądź firmy, które mogłyby się w ten sposób zareklamować o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Tomaszem. Prosimy parafian o wypieki (placki, ciasteczka). Będzie można je przynieść do KOK-u w sobotę w godz. od 1700 - 1900. Liczymy na pomoc a przede wszystkich na wspólną dobrą zabawę. Przyjdźmy na to rodzinne spotkanie całymi rodzinami.

7. Dziękujemy za ofiary składane przez rodziny naszej parafii na podejmowane prace.

8. Młodzieżowa Grupa Apostolska wraz z ks. Tomaszem prosi o wsparcie ich wakacyjnego wyjazdu w góry. Niech za całoroczne zaangażowanie scholi i całej grupy w życie parafii będzie nasza dobrowolna ofiara złożona do puszek. Młodzież dla każdego ofiarodawcy przygotowała małą zawieszkę Ducha Świętego.

9. Poszukujemy jeszcze jednego pracownika gospodarczego na kilka tygodni.

10. Przedstawiciele grup i stowarzyszeń działających przy mieleckich parafiach podjęli działania w celu budowy kolumny figury Matki Bożej na Górce Cyranowskiej. Powstałe Stowarzyszenie Budowy Statuy Matki Bożej zaprasza do zaangażowania się i do pomocy w realizacji tego dzieła. Więcej informacji w gablocie.

11. Koncert "Jednego Serca, Jednego Ducha" w Rzeszowie w Boże Ciało co roku przyciąga tysiące uczestników. Również z naszej parafii pragniemy zorganizować wyjazd na to wydarzenie. Zapisy do wtorku w kancelarii parafialnej lub u ks. Tomasza. Koszt to 10 zł.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Maziarz z ul. Pisarka, Krystyna Grzech i Teresa Uzar z ul. Bajana. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.