Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.06.17 - XI Niedziela Zwykła


1.
W miesiącu czerwcu zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusa, które jest odprawiane wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie nabożeństwo po wieczornej eucharystii. W niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. W Bursie po Mszy św. porannej.

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy zespół Claret Gospel z Wybrzeża Kości Słoniowej wraz z ks. Romanem Woźnicą - Klaretynem. Na zewnątrz kościoła możemy wesprzeć dzieło misyjne prowadzone przez księdza Romana.

3. Z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny zapraszamy dziś wszystkich parafian na wspólne świętowanie i integrację. Chcemy "Rodzinnie u Ducha" spędzić niedzielne popołudnie. Koronka do Miłosierdzia Bożego na scenie o godz. 15.00. W programie występy dzieci, konkursy i różne atrakcje dla dzieci. Będą grały zespoły muzyczne. Będzie oczywiście dobre jedzenie - dlatego nie gotujmy dziś obiadu - wierzymy, że będzie też dobra zabawa. Na godz. 16.00 zapraszamy na koncert naszych gości z Afryki. O godz. 18.00 wystąpi Mielecka Kapela Podwórkowa, a na godz. 19.00 zapraszamy na koncert zespołu „Igramy z Pokusą”. Po koncercie losowanie głównych nagród, a następnie zabawa przy muzyce biesiadnej. U młodzieży po Mszy św. można nabyć kupony loterii w cenie 4 zł. - każdy los wygrywa. Realizacja tych kuponów od rozpoczęcia festynu. Dochód z tego festynu przeznaczony jest na pokrycie kosztów organizacji - a co zostanie przeznaczamy na nowe drzwi do kościoła górnego. Zapraszamy wszystkich już od godz. 15.00.

4. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
O godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. nowennowa. Prowadzenie liturgii powierzamy naszym Siostrom Służebnicom Ducha Świętego.

w środę

O godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

6. We wtorek o godz. 19.30 w KOK-u spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

7. W piątek zapraszamy na Msze Święte na zakończenie roku szkolnego:

- dzieci ze szkół podstawowych o godz. 8.00;
- młodzież z Gimnazjum i z V liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.00;
- młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół im. Groszkowskiego w Bursie o godz. 8.00.

Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego w czwartek od godz. 18.00.

8. Msza św. dla przedszkolaków na zakończenie roku szkolnego będzie we wtorek o godz. 17.00.

9. S. Maria zachęca dzieci do nabycia czerwcowego Promyczka Dobra i całkiem dla najmłodszych Małego Promyczka Dobra. W Promyczku Dobra znajduje się bilet rabatowy na czas wakacji w trzy ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Park Wodny w Krakowie. Siostra po każdej Mszy Świętej rozprowadza Promyczki przed wejściem do Kościoła. 

10. Rozpoczynamy zapisy na II Parafialną Pielgrzymkę Rowerową do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia. Zapisy do końca czerwca w kancelarii.
Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w kancelarii parafialnej do końca lipca.

11. Dziękujemy za ofiary od rodzin, jakie składacie w kopertach, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: Władysław Kularz z ul. Warszawskiej i Andrzej Maj z ul. Kocjana. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.