Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.01.22 - III Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy o światło Ducha Świętego w nowym roku, zapraszamy wszystkich parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Biblijnej "Dabar".

w środę

Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła;
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w czwartek

Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów

w sobotę

Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

2. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w mieszkaniach na następujących ulicach: kliknij

3. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zaprasza do udziału w VI Forum Formacyjnym – „Moc uzdrowienia”. Odbędzie się ono w dniach 11 i 12 lutego 2017 roku w hali sportowej „Jaskółka” w Tarnowie – Mościcach. W przyszłą niedziele podamy szczegóły wyjazdu.

4. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

5. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Jan Ciejka z ul. Bajana i Genowefa Ryba ze Złotnik. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…