Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.03.12 - II Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
Droga Krzyżowa - w piątki; o godz. 9.00 rano; dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz.17.30;
                              dla młodzieży o godz. 19.30 /w kościele dolnym/.
Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 i o  godz. 15.00. Dziś i w następne niedziele w czasie Gorzkich Żali zbierzemy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu; Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 17.30. Wszystkich czcicieli Ducha Świętego zapraszamy do wspólnej modlitwy o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla naszych parafian. Prowadzenie liturgii powierzamy Liturgicznej Służbie Ołtarza.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klas II Gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek na godz. 18.00 do kościoła. Prosimy rodziców o towarzyszenie swoim dzieciom w tym przygotowaniu.

4. Msza Święta z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie będzie w czwarty piątek miesiąca tj. 25 marca.

5. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym.

6. Legion Maryi zaprasza do udziału modlitwie różańcowej w poniedziałek o godz. 1600.

7. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do wyboru jest kilka tras. Jest to wyzwanie do pokonania ponad 40 kilometrowej trasy nocą. EDK jest indywidualną formą pielgrzymowania. Zapisów można dokonywać drogą internetową na stronie www.edk.org.pl w zakładce "zapisz się". Dodatkowe informacje można znaleźć na profilu Facebook'a: MIELEC.EDK

8. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.  Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

10. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Marshall z ul. Reja. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu…