Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.02.25 - II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję poprzez dobrowolny post i modlitwę i ofiarę. Do puszek stojących przy wyjściu z kościoła możemy wrzucić ofiarę na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa - w piątki; o godz. 9.00 rano; dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz.17.30; dla młodzieży o godz. 19.30 /w kościele dolnym/.

Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 i o  godz. 15.00.
Dziś i w następne niedziele w czasie Gorzkich Żali zbierzemy ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 16.00. Na czwartek do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież. Do chorych z posługą pojedziemy w czwartek od godz. 14.00.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:
      - w czwartek po wieczornej eucharystii do godz. 21.30;
      - w piątek w czasie spowiedzi i po wieczornej eucharystii do godz. 20.00;
      - w sobotę po porannej Mszy św. do godz. 9.00 i od godz. 17.00.

6. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę zbierzmy składkę na ogrzewania naszej świątyni.

7. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Do wyboru jest kilka tras. Jest to wyzwanie do pokonania ponad 40 kilometrowej trasy nocą. Zapisać się można drogą internetową na stronie www.edk.org.pl w zakładce "zapisz się".

8. W najbliższą niedzielę po Mszach św. w naszej parafii zostanie przeprowadzona akcja sprzedaży pierniczków pieczonych przez Siostry w klasztornej kuchni. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzony przez Siostry Służebniczki w Tarnobrzegu. W domu tym na co dzień przebywa 67 Mieszkańców z różnym stopniem niepełnosprawności od 5-65 lat. W akcji tej brać będą udział - Siostry oraz Mieszkańcy w/w Domu, serdecznie zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.

9. W imieniu Caritas naszej diecezji zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki informacyjne znajdują się na stoliku pod chórem.

10. 4 marca odbędzie się IV Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Szczegóły na plakatach.

11. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

12. Dyrektor Szkoły nr 1 informuje o zapisach dzieci do klasy pierwszej. Zapisy prowadzone są w formie elektronicznej. Dzień Otwarty Szkoły odbędzie się 1 marca o godz. 17.00.

13. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 informuje, że zapisy dzieci do klas pierwszych  odbędą się w dniach 1-9 marca 2018 r. W celu bliższego zapoznania się z placówką serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi w dniach 1-2 marca 2018 r. w godz. od 16.00 do 18.00 do budynku przy ul. Solskiego 8 na Dzień Otwarty pod hasłem: "SP6 … szkołą na sześć!". Również Szkoła Podstawowa nr 8 przy ul. Tańskiego prowadzi rekrutacje do klas I. Dzień otwarty szkoły w środę 28 lutego o godz. 17.00.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krystyna Skiba z ul. Dąbrowskiego, Karol Groele z ul. Żwirki i Wigury, Jan Krużel z ul. Sienkiewicza, Wanda Żak, Kazimierz Skrzypek i Marian Panek z ul. Tańskiego. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu…