Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.04.23 - II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego

 

1. Zachęcamy do modlitwy w kaplicy Jezusa Miłosiernego, wobec znajdujących się tam relikwii wielkich Apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II.
W Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Najświętszym Sakramentem.
Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem pracowników "Caritas" i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji nasz Parafialny Oddział „Caritas” przeprowadza przy kościele zbiórkę do puszek. To, co złożymy ze szczerego serca, posłuży do pomocy potrzebującym z naszej parafii a także tym, którzy ucierpieli w Syrii. Członkom Parafialnego Oddziału Caritas składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną pracę na rzecz najuboższych. Zapraszamy parafian do włączenia się w prace naszego Parafialnego Oddziału Caritas. Spotkania w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 7.30.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i Męcz., głównego patrona Polski
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu,
Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w int. nowennowych o godzinie 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym.

we wtorek

Święto Św. Marka Ewangelisty

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia o godz. 17.30

w sobotę

Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła,
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

3. W sobotę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Męczennikiem II wojny światowej był Bł. Ks. Roman Sitko. Z tej okazji w Bursie o godz. 7.00 uroczysta Eucharystia o bł. Ks. Romanie. W tym dniu rozpoczniemy odprawianie stałych comiesięcznych nabożeństw ku czci bł. Męczennika ks. Romana. Serdecznie zapraszamy.

4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną.

5. W przyszła niedzielę ks. Proboszcz z Woli Mieleckiej zbierze składkę na budujący się tam kościół.

6. W piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się Wielkanocny Wieczór Chwały. Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież na Eucharystię, modlitwy o uzdrowienie i uwielbienie Boga radosnym śpiewem.

7. Dzień Otwarty w V Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się 28 kwietnia w godz. 12.30 - 16.00. W nowym roku szkolnym  nowość: klas lotnicza.
Dzień Otwarty w II Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się 26 kwietnia w godz. od 13.30 - 17.00.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.