Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.04.16 - Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

 

1. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze święte będą tak jak w każdą niedzielę. Ofiary, które złożymy przeznaczone są na KUL.

2. Jesteśmy po pięknych przeżyciach Wielkiego Tygodnia. Przeżycia te były głębsze dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy za zrobienie pięknych palm na Niedzielę Palmową. Bóg zapłać Liturgicznej Służbie Ołtarza, panu Organiście, Szafarzom Eucharystii, śpiewającym Mękę Pańską, Scholi Liturgicznej, tym którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, s. Janie, p. Szwakopowi, Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotnik. Dziękujemy bardzo za udział w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wszystkim naszym parafianom, także tym, którzy przyjechali do Mielca na święta. Bóg zapłać za życzliwość okazaną nam - księżom i za życzenia od grup parafialnych i parafian w Wielki Czwartek.

3. Tydzień Wielkanocny uroczyście obchodzony w Kościele, jest czasem szczególnej wdzięczności za tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Przygotowujemy się do Niej poprzez nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek - odprawiać ją będziemy ją codziennie po wieczornej eucharystii.
Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem pracowników "Caritas". Parafialna grupa "Caritas" przeprowadzi przy naszym kościele zbiórkę do puszek. To, co złożymy ze szczerego serca, posłuży do pomocy potrzebującym.
Na godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny.

4. Przez osiem dni trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Eucharystii w dni powszednie.

5. W środę Nowenna do MBNP o godz. 17.30, potem Msza Święta i nowenna do Miłosierdzia Bożego.

6. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy Wszystkim serdeczne życzenia. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały obdarza Was pełnią swych łask - zwłaszcza zdrowiem duszy i ciała, radością a także nadzieją na lepsze jutro.