Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.02.03 - V Niedziela Zwykła

1. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Po Mszach świętych poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta w intencjach nowennowych o godz. 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy Grupie Świętego Ojca Pio.

w środę

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
O godz. 17.30 spotkanie członków Grupy Świętego Ojca Pio.

2. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Eucharystii.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, przygotowujące nas do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Tradycyjnie będziemy modlić się w niedzielę od godz. 20.00 - 22.00. W poniedziałek i wtorek adoracja będzie od godz. 15.00 – 22.00 według porządku, który podamy w przyszłą niedzielę.

4. Dziękujemy za ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii parafialnej i na naszym koncie bankowym. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć specjalne ofiary na wypłacenie  przeprowadzonych prac.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas. Szczegóły na stronie internetowej.

6. Dziś grupa 60 dzieci wyruszyła na 10 Parafialny Obóz Narciarski. Małym narciarzom życzymy dobrego szusowania na trasach narciarskich. Panu Prezydentowi i naszym dobrodziejom dziękujemy za pomoc w organizacji obozu.

7. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. i przyjęcia Komunii Świętej. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.

8. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: śp. Waleria Juras z Alei Ducha Świętego, Antoni Klich ze Złotnik i Stanisław Duda z ul. Drzewieckiego. Polećmy Ich dusze Bożemu Miłosierdziu…