Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.04.09 - Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

 

1. Dziękujemy naszym parafianom za liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.

2. Wielki Tydzień, który dziś rozpoczynamy, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech te trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

3. W czwartek rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.

W tym dniu w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątką ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne.
W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwać do godz. 23.00.

Wielki Piątek

od godz. 6.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa
o godz. 8.30 odśpiewamy Ciemną Jutrznię
o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tą koronką rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiać ją będziemy po wieczornej eucharystii.
o godz. 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej
Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 24.00. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny Ofiary składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.
Tych, którzy nie będą mogli przybyć na godzinę 17.00, zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem, na godzinę 9.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania mięsa, także w miejscach zbiorowego żywienia.
Na czas Świąt przyozdobmy krzyże i kapliczki domowe i przydrożne.

Wielka Sobota

Od godz. 9.00 do 14.00 będzie poświęcenie pokarmów  /co pół godziny/.
W Bursie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00 i 11.30.
W Złotnikach o godzinie 10.00 w dwóch punktach: w Domu Ludowym i na stadionie.

Program adoracji na Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę: /podać z kartki/. Jest on dostępny w gablotach  i na stronie internetowej parafii. Zelatorów Róż Różańcowych z poszczególnych rejonów parafii i grupy pastoralne prosimy o poprowadzenie modlitw.

Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00.
Po obrzędach Wigilii Paschalnej będzie procesja rezurekcyjna. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmia zmartwychwstanie Chrystusa.

Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian. W kościele przygotujemy dodatkowe miejsca siedzące. Grupy pastoralne prosimy o włączenie się w przygotowanie uroczystej liturgii. Zapraszamy Strażaków do straży przy Bożym Grobie. Prosimy przygotować procesję /baldachim, feretrony/. Na sobotnie nabożeństwo przynieśmy świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania uroczysta Eucharystia Wielkanocna o godz. 9.00. Po niej pójdziemy do domów na wielkanocne śniadanie.

4. W środę dzień spowiedzi parafialnej. Spowiedź będzie od 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00Po południu: od 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.30. Tych którzy nie będą mogli przyjść wcześniej spowiadać będziemy jeszcze od godz. 18.00 do 19.00. Nie odkładajmy spowiedzi na później.

5. Od Wielkiej Środy kancelaria parafialna nie będzie czynna.

6. Dziś, w Wielkanoc i w Niedzielę  Miłosierdzia nie będzie Mszy Świętej dla dzieci.

7. Dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej wraz z s. Marią dziękują za hojne serca parafian w ubiegłą niedzielę. Ze sprzedaży kartek świątecznych ofiara została przekazana na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mielcu dla niepełnosprawnych dzieci.

8. Przy wejściu do kościoła można nabyć gazetę dla dzieci „Promyczek Dobra”.

9. Przed świętami chcielibyśmy uporządkować plac kościelny. Na jutro bardzo prosimy do pracy panów. Także panie prosimy o pracę przy klombach. Początek prac o godz. 8.00. Prosimy przynieść ze sobą grabki i motyczki.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefan Narowski i Józef Bezak z Al. Ducha Świętego, Tadeusz Tomczyk z ul. Orzeszkowej, Maria Kowalska z ul. Bajana. Polećmy Ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.  Wszystkim parafianom życzymy dobrego tygodnia i zapraszamy do udziału w Świętym Triduum Paschalnym.