Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.09.30 - XXVI Niedziela Zwykła

1. Jeszcze w przyszłą niedziele zapraszamy na Msze święte do dolnego kościoła. Również w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej dla dzieci. Intencja z godz. 11.30 zostanie odprawiona o godz. 12.00.

Dziś Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W łączności z uczestnikami pielgrzymki do Szczepanowa modlimy się o trzeźwość w naszych rodzinach. Zachęcamy do postanowień abstynenckich. Można je złożyć na piśmie w kancelarii parafialnej.

Także dziś przypada Niedziela Synodalna. Modlimy się o dobre owoce V Synodu naszej diecezji. Codziennie po każdej Mszy św. wspólnie odmawiamy modlitwę za Synod. - wyświetlamy ją na ekranie.

2. Jutro rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Różaniec w dni powszednie w kościele o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30; w Bursie w dni powszednie o godz. 17.00, w niedziele o godz. 18.00.

3. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godz.17.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych. Prowadzenie liturgii powierzamy Legionowi Maryi.

we wtorek

Wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów.

w środę

O godz. 17.30 Nowenna do MBNP i Msza św.

w czwartek

Wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu.
Tradycyjnie z tej okazji przy naszym kościele odbędzie się obrzęd błogosławieństwa zwierząt domowych. Zapraszamy zwłaszcza dzieci, aby przyniosły na godzinę 16.00 na plac przed schodami kościoła domowe zwierzątka /pieski, kotki, chomiki rybki, ptaki itd./ Wspólnie pomodlimy się za przyczyną świętego Franciszka za naszych milusińskich.

w piątek

Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po wieczornej Eucharystii ucałowanie relikwii.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi w czwartek i w piątek od godz. 16.00. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi  już w czwartek. Chorych odwiedzimy w czwartek od godz. 14.00.

Adoracje Najświętszego Sakramentu:
      - w czwartek - po wieczornej Eucharystii do godz. 21.00
      - w piątek - w czasie spowiedzi, a także po wieczornej Eucharystii do godz. 21,00.

5. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i na adorację do godz. 10.00.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Eucharystii.

7. We wtorek zapraszamy dzieci klas III z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Świętej na różaniec i Mszę św. Podczas Mszy św. poświęcenie i rozdanie różańców pierwszokomunijnych.

8. W piątek w Bursie o godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie XX roku akademickiego Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania.

9. Siostra Dyrektor Świetlicy Opiekuńczo Wychowawczej działającej przy naszej parafii zaprasza dzieci do uczestnictwa w zajęciach.

10. Młodzieżowa Grupa Apostolska przygotowała własnoręcznie zrobione różańce i koronki, które można nabyć u młodzieży za dobrowolną ofiarą po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, wspierając w ten sposób jej działalność.

11. Przypominamy, że jutro upływa nieprzekraczalny termin składania deklaracji kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III klas Gimnazjum.

12. W naszej Parafii odbędą się dwudniowe Diecezjalne Warsztaty Muzyczne dla młodzieży w dniach 13 i 14 października. Będą one prowadzone przez zawodowych muzyków. Wszystkich młodych ludzi, którzy chcą rozwijać swoje muzyczne talenty serdecznie zapraszamy. Zapisy do przyszłej niedzieli. Więcej informacji w gablocie i u ks. Tomasza.

13. Dziękujemy grupom pastoralnym i parafianom za włączenie się w wielu miejscach parafii w ogólnoświatową akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”.

14. W sobotę w parafii MB Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów, Nauczycieli i Wychowawców. Początek o godz. 9.30.

15. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy ul. Kocjana 15 prowadzą nabór chętnych do udziału w zajęciach.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia wśród nich ks. Rafałowi, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej. Msza św. w intencji ks. Rafała będzie jutro o godz. 18.00.