Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.04.22 - IV Niedziela Wielkanocna

1. Wczoraj w Tarnowie został zainaugurowany V Synod Diecezji Tarnowskiej. Módlmy się o dobre owoce prac synodalnych. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem będziemy polecać Jezusowi dzieło V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

2. W Tygodniu Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele który dziś zaczynamy, modlitwą wspierajmy powołanych do kapłaństwa i życia zakonnego. Módlmy się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

3. Dziś i przez kolejne niedziele na mieleckim rynku wspólnoty Neokatechumenalne z naszej parafii będą przeprowadzały akcję ewangelizacyjną. Początek o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania katechezy i do wspólnej modlitwy.

4. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz., głównego patrona Polski;
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu; 
Nowenna do Ducha Świętego i Eucharystia w int. nowennowych o godzinie 17.30. Prowadzenie liturgii powierzamy grupie Odnowy w Duchu Świętym.

w środę

Święto św. Marka Ewangelisty;
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Eucharystia o godz. 17.30.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5. W poniedziałek o godz. 17.00 w kościółku św. Marka rozpocznie się procesja "Wojciechowa" z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II do Bazyliki św. Mateusza. O godz. 18.00 Msza św.

6. Spotkania przygotowawcze do I Spowiedzi i Komunii Świętej: SP nr 1 i Złotniki w czwartek; SP nr 9 w piątek. Początek o godz. 18.00. Prosimy rodziców obecność.

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Z tej okazji w Bursie po Mszach świętych odbędą się modlitwy do bł. ks. Romana i ucałowanie relikwii.

8. W przyszłą niedzielę będzie można u młodzieży nabyć flagi narodowe i chorągiewki a także domowe wypieki. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd młodzieży zaangażowanej w życie naszej Parafii.

9. Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Tańskiego w Mielcu zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w środę w godz. 12.30 - 15.30 w budynku szkoły.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

11. Od 27 kwietnia do 3 maja w Kinie Galaktyka będzie wyświetlany film pt. "Tam mieszka Bóg" - pierwszy w historii film z udziałem papieża Franciszka. Informacje na stronie kina.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Maciejewska z ul. Orkana. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.