Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2018.08.12 - XIX Niedziela Zwykła

1. W naszej wspólnocie parafialnej witamy ks. Karola Kuźmę naszego byłego wikariusza - misjonarza z Afryki, który kilka dni urlopu spędza w naszej parafii. Dziękujemy za posługę słowa. Składając ofiarę do skarbon przy wyjściu z kościoła wspomóżmy Jego pracę misyjną.

2. W liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 nowenna do Ducha Świętego i Msza św. w intencjach nowennowych.
Dzień Fatimski w naszej parafii. Po wieczornej Eucharystii różaniec i procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian także dzieci i młodzież. Na procesję zabierzmy świece. Przygotowanie liturgii i prowadzenie rozważań powierzamy Grupie Biblijnej „Dabar”. O niesienie figury prosimy mężczyzn z Róż Różańcowych.

we wtorek

Wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego.

w środę

Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. w kościele tak jak w niedzielę o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00, w Bursie o godz. 8.00 i 10.00.
Podczas Eucharystii o godzinie 10.30, poświęcenie kwiatów, ziół i wieńców żniwnych.

w sobotę

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00.

3. W piątek z Tarnowa wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów z naszej parafii polecamy w naszych modlitwach i prosimy o modlitwę za nas. W dniach pielgrzymki zapraszamy naszych parafian do udziału w wieczornych Mszach Świętych. W modlitwie i rozważaniach będziemy łączyć się z pielgrzymami. Transmisja Mszy Świętej na rozpoczęcie pielgrzymki w radiu RDN Małopolska o godz. 6.30. Nasze diecezjalne radio codziennie będzie przekazywać informacje z pielgrzymkowej trasy.

Spotkanie uczestników pielgrzymki dziś o godz. 18.00. /w KOK-u/. Organizujemy autokary na wejście pielgrzymki do Częstochowy 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej.

4. Nasz kościół już jest prawie gotowy do malowania. Od jutra będzie kładzione 5 warstw tynku akustycznego na suficie i struktura tynkowa na ścianach. Położyliśmy instalację monitoringu i do transmisji przez internet z kościoła. Rozpoczęliśmy też prace przy izolacji tarasu przed wejściem do kościoła. To była bardzo pilna praca. Dzięki temu unikniemy przecieków i niszczenia konstrukcji wejścia do kościoła. Zamontowaliśmy także nowe hydranty przeciwpożarowe. Dziękujemy za ofiary od rodzin, jakie składacie. Czekamy na kolejnych sponsorów żyrandoli do kościoła i kolejnych drzwi. Dziś dziękujemy kolejnym kilkunastu rodzinom za większe ofiary. Po Mszy św. można zobaczyć postęp prac w kościele.

5. W przyszłą niedzielę zbierzemy składkę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii i przyjęcia Komunii Świętej.

7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Teresa Kędzior z ul. Sienkiewicza. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu…