Parafia pw. Ducha Świętego w Mielcu

ul. Pisarka 16; 39-300 Mielec
tel.: +17 58-52-177 lub 58-27-013

  mielec3@diecezja.tarnow.pl

2017.12.24 - IV Niedziela Adwentu

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. o godz. 14.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, a wigilijnej kolacji niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się poświęconym opłatkiem, śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. „Pasterka" o godz. 24.00. Przyjdźmy wszyscy - całymi rodzinami. Radośnie we wspólnocie parafialnej uczcijmy przychodzącego Pana.
O godz. 23.30 rozpocznie się czuwanie kończące adwent przygotowane przez młodzież.
W kaplicy przy Bursie, „Pasterka” dla osób starszych i chorych będzie o godz. 22.00.
Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
Dziś można zabrać z kaplicy Miłosiernego Jezusa Betlejemskie Światło Pokoju, aby płonęło na wigilijnym stole. Nasz kościół będzie otwarty do godz. 17.00.

2. Jutro Boże Narodzenie. Na Eucharystię o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do wspólnego kolędowania. Kolędowanie rozpoczniemy już od godz. 11.30. Do włączenia się we wspólny śpiew zapraszamy zespoły muzyczne i wokalne.
Od Bożego Narodzenia aż do końca ferii zimowych, nie będzie Eucharystii dla dzieci w kościele dolnym. Prosimy, aby w tym czasie, rodzice z dziećmi uczestniczyli w Mszach Świętych razem ze wspólnotą parafialną.
Chór męski „Melodia” zaprasza do wspólnego kolędowania w Święto Świętego Szczepana do Bursy na godz. 10.00.

3. W środę 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Jak zwykle kolędę rozpoczniemy od Złotnik. Prosimy o obecność domowników i o przyjęcie kapłana przychodzącego z Bożym błogosławieństwem.

4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej. Serdecznie witamy naszych parafian przybyłych na święta z zagranicy. Wszystkim życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.